///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29728
تاریخ انتشار: ج, 1397/02/21 - 00:04
با موافقت سازمان گمرکات کشور؛
فعالیت گمرک شهرستان بیله سوار 24 ساعته شد
با موافقت سازمان گمرکات کشور، فعالیت گمرک بیله‌سوار در شمال استان اردبیل به طور رسمی ۲۴ ساعته شد.

به گزارش آران مغان، در مراسمی که با حضور کاخکی مدیرکل همکاری های بین الملل گمرکات کشور ، پورحسین نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد در مجلس شورای اسلامی وحسین زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار برگزار شد فعالیت 24 ساعته گمرک بیله سوار و گمرک کشور مقابل رسما آغاز شد.

حسین زاده معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل با بیان اینکه فعالیت 24 ساعته گمرک بیله سوار  پس ازگذشت 13 سال مورد موافقت قرار گرفت افزود:این امر در توسعه مبادلات و تردد مسافران در مرز مشترک ایران با جمهوری آذربایجان بسیار حائز اهمیت بود.

وی با اشاره به اینکه در طول دولت تدبیر و امید مقامات دو کشور 11بار در خصوص مسایل مختلف و همکاری های بین المللی با یکدیگر نشست داشته اند اظهار کرد:توسعه اقتصادی و تجاری به نفع مردم و در جهت تامین رفاه و تسهیل مراودات مردم دو کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل تصریح کرد: مرز استان اردبیل از امن ترین مناطق مرزی کشور است و پایانه مرزی بیله سوار به لحاظ امکانات و کیفیت مناسب بوده و قابلیت ترانزیت روزانه 500دستگاه خودرو و 5هزار نفر مسافر را دارد.

اقبال بابایف مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه گمرک آذربایجان نیز در این نشست گفت: در طول تاریخ روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی ایران و آذربایجان همیشه خوب بوده و ایران برای آذری ها به "جاده امید" معروف است.

وی با اشاره به اجرای خط ریل راه آهن و همچنین تفاهم نامه های مختلفی در حوزه های اقتصادی و گردشگری بین دو کشور افزود: مراودات بین دو کشور در سال 2015 بالغ بر 90میلیون دلار بود که این میزان در سال 2016 به 240میلیون دلار رسیده و افزایش سه برابری داشته است.

بابایف خاطرنشان كرد: باتوجه به راه اندازی سیستم های الکترونیکی جامع گمرکی در گمرکات دو کشور و تبادل ارتباطات الکترونیکی تسهیل و روان سازی مرادوات افزایش یافته و همچنین با این رویکرد قاچاق کالا در گمرکات به حداقل رسیده است.

انتهای پیام/خبرگزاري صداوسيما

ارسال نظر