تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29684
تاریخ انتشار: چ, 1397/02/12 - 01:33
برخورد وحشیانه پلیس فرانسه با گروه خبری ایرانی؛
بر اثر شلیک پلیس فرانسه تصویربردار خبرگزاری صدا و سیما به کما رفت
گروه خبری صداوسیما که برای پوشش تظاهرات روز کارگر و در اصل تظاهرات علیه سیاست‌های مکرون از میدان باستی به سمت میدان ایتالی رفته بود در اثر حمله پلیس فرانسه به تظاهرات کنندگان به شدت مجروح و راهی بیمارستان شدند.

به گزارش آران مغان به نقل از خبرگزاري ميزان، تصویربردار خبرگزاری صدا و سیما در فرانسه که بر اثر خشونت پلیس این کشور مجروح شده بود لحظاتی قبل به به کما رفت.

توحیدیان تصویر بردار دفتر خبری صداوسیما در پاریس به هنگام پوشش خبری تظاهرات ضد دولتی امروز در پاریس به ضرب گلوله پلاستیکی پلیس ضد شورش فرانسه از ناحیه سر به شدت مجروح شده بود. وی دقایقی پیش در بیمارستان اوربیتال پاریس به علت شدت خونریزی مغزی به کما رفت.

گروه خبری صداوسیما که برای پوشش تظاهرات روز کارگر و در اصل تظاهرات علیه سیاست‌های مکرون از میدان باستی به سمت میدان ایتالی رفته بود در اثر حمله پلیس فرانسه به تظاهرات کنندگان به شدت مجروح و راهی بیمارستان شدند.

شهسوار حسینی خبرنگار صداوسیما نیز در اثر استنشاق گاز‌های سمی شلیک شده توسط پلیس ضد شورش فرانسه از حال رفته و پس از احیای سرپایی او هم به بیمارستان منتقل شده است. حال خبرنگار دفتر صدا و سیما رو به بهبودی است.

تظاهرات مردمی به نام روز کارگر و در اصل مخالفت با سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت فرانسه و شخص امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور امسال نیز در پاریس و ۲۵۰ نقطه از این کشور برگزار شد. خشونت بی حد و حصر پلیس فرانسه در پاریس به اوج خود رسید و در جریان آن صد‌ها نفر مجروح و مسموم و راهی بیمارستان شدند.

به گفته رسانه‌های فرانسوی درگیری پلیس ضد شورش با مردم در این تظاهرات از سال ۱۹۶۸ که منجر به کناره گیری شارل دوگل شد بی سابقه بوده است. در این تظاهرات دولت فرانسه بیش از ۱۵۰۰ پلیس ضد شورش را علاوه بر افراد امنیتی دیگر به صحنه آورده بود.

ممانعت نیرو‌های امنیتی فرانسه از تهیه خبر از گروه خبری مجروح صداوسیما

پلیس و نیرو‌های امنیتی فرانسه از تهیه تصویر و عکس از گروه خبری صداوسیما که در پی خشونت پلیس این کشور مجروح و در بیمارستان «اوبیتال» پاریس بستری شده اند ممانعت می‌کند.

خبرنگار و تصویربردار خبرگزاری صداوسیما که امروز و هنگام پوشش خبری تظاهرات روز کارگر که در اصل تظاهرات علیه سیاست‌های مکرون بود در میدان ایتالی پاریس با خشونت پلیس فرانسه مجروح و راهی بیمارستان شدند. با خشونت پلیس فرانسه توحیدیان تصویربردار دفتر صداوسیما در پاریس به ضرب گلوله پلاستیکی از ناحیه سر به شدت مجروح شده است. شهسوار حسینی خبرنگار خبرگزاری صداوسیما هم بر اثر مسمومیت استنشاق گاز‌های سمی شلیک شده از سوی پلیس ضد شورش فرانسه در بیمارستان بستری است.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: هم اکنون پلیس و نیرو‌های امنیتی فرانسه در بیمارستان «اوربیتال» حضور دارند و از تهیه تصویر از خبرنگار و تصویربردار خبرگزاری صداوسیما جلوگیری می‌کنند. سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس پیگیر موضوع است.

انتهای پیام/

ارسال نظر