تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29666
تاریخ انتشار: ج, 1397/02/07 - 01:20
وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات از ارتقای پنج رتبه ای شاخص های ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات استان اردبیل در طی دو‌سال گذشته خبر داد.

به گزارش آران مغان به نقل از مرکز روابط عمومی و‌ اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای هماهنگی مدیران ICT استان اردبیل با اشاره به اینکه مردم این استان به واسطه نقشی که در انقلاب داشتند به گردن دولت حق دارند، گفت: در دنیا به لحاظ منابع با محدودیت مواجه هستیم لذا اقتصاد دنیا به سمت بهره وری در حال پیشرفت است و کشوری در این میان موفق است که بهره وری بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به نقش ارتباطات در افزایش بهره وری افزود: تلفن ثابت شهرها، تلفن همراه افراد کرد که با اتصال اشیا به وسیله اینترنت بهره‌وری در آینده به شدت افزایش پیدا می کند.

آذری جهرمی با بیان اینکه برقراری ارتباطات منت نیست بلکه حقی است برای مردم، اظهار کرد: اگر ICT توسعه پیدا نکند، بهره وری در همه زمینه ها پایین می آید بنابراین با اقداماتی که طی دو سال گذشته در استان اردبیل انجام شده است شاخص های ارتباطات در این استان پنج رتبه ارتقا پیدا کرده است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اعلام اینکه استان اردبیل از نظر پوشش ارتباطات روستایی در کشور سوم است، تصریح کرد: البته این آمار به معنی مطلوب بودن وضعیت نیست و‌ توسعه باید ادامه پیدا کند چراکه جای تاسف دارد که ارتباطات مرزداران ما در مناطق مرزی وضعیت مناسبی ندارد.

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT در کشور با بیان اینکه با بکارگیری ICT در حوزه های دیگر اشتغال ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: باید ابتدا شاخص گذاری شود که مثلا امروز چه تعداد ساختمان در اردبیل هوشمند است و تا پایان سال این رقم به چه تعدادی می خواهد برسد تا زمینه اشتغال ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با اشاره به اجرای پروژه حایز اهمیتی با استفاده از فناوری اطلاعات در زمینه کشت و‌صنعت در استان اردبیل، گفت: دو‌هزار هکتار از مزارع دشت مغان تحت پوشش سیستم هوشمندی قرارگرفتند که با ایجاد بهره وری، اشتغال ایجاد شد.

بنابه گزارش خبرنگار ما، وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات صبح امروز (پنجشنبه) در ادامه سفرهای استانی خود به استان اردبیل سفر کرد

انتهای پیام/

ارسال نظر