///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29655
تاریخ انتشار: چ, 1397/02/05 - 15:57
سرپرست فرمانداری شهرستان جلفا از تعریض جاده جلفا – اصلاندوز با بودجه ۱۲ میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش آران مغان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، صادق احمدی در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: باید جلفا را به عنوان نگین آذربایجان تقدیم آیندگان کنیم و در این زمینه نمی توان ظرفیت های منطقه آزاد ارس را نادیده گرفت.

وي افزود: پروژه های نیمه تمامی در شهرستان جلفا وجود دارد که تکمیل آن جزو مطالبات مردم و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس است. 

سرپرست فرمانداری شهرستان جلفا اظهار داشت: تعریض جاده جلفا – اصلاندوز با بودجه ۱۲ میلیارد تومانی، احداث تونل های دو دهنه ننم وای و تکمیل آزاد راه جاده جلفا – مرند، از جمله پروژه های مهم شهرستان است. 

احمدی خاطرنشان کرد: جلوگیری از سیلاب آبریز شهر هادیشهر نیز جزو پروژه هایی هست که امیدواریم در اولویت کاری قرار بگیرد.

وي گفت: بر اساس شنیده ها، نیروگاه برق آبی مارازاد مشکلات زیست محیطی دارد. این در حالیست که طرف آذری ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت داشته و لازم است همیاری بین دستگاه ها برای بهره برداری کامل از این پروژه بیشتر شود. 

گفتنی است، شورای اداری شهرستان جلفا، امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷ با حضور مرتضی بانک، نماینده ویژه اعزامی از سوی رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، فرماندار شهرستان جلفا،  ائمه جمعه هادیشهر و منطقه آزاد ارس، مدیران و روسای سازمان منطقه آزاد ارس و اداره های شهرستان جلفا، در سالن حکیم نباتی برگزار شد.

در ادامه این برنامه و از طریق ارتباط زنده ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور ۴ طرح تولیدی خدماتی با سرمایه گذاری یک هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال رسما به بهره برداری رسید.

کارخانه آریان دوخت ارس؛ تولید کننده کت و شلوار با سرمایه گذاری حدود ۷۰ میلیارد ریال، اشتغال ۱۸۰نفری و ظرفیت تولید ۲۰۰هزار کت و شلوار در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

افتتاح خط مونتاژ خودروی پیکاپ آمیکو با سرمایه گذاری ۶۲۳ میلیارد ریال بخش دیگری از برنامه بود. ظرفیت تولید سالانه این مجموعه ۳۰ هزار دستگاه خودروی دوکابین و تک کابین با قدرت کشنده مختلف بوده و ۵۰۰ نفر مشغول به کار شده اند.

همچنین در سفر مشاور رئیس جمهور به منطقه آزاد ارس، امروز خط پنجم کارخانه نساجی جلفاکاران ارس با ظرفیت تولید روزانه ۲۰ تن نخ فرش ماشینی و با سرمایه گذاری ۳۸۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰ نفر راه اندازی شد.
افتتاح کارخانه جلفا چوب ارس، تولیدکننده ورق های چوبی ملامینه و هایگلس با ظرفیت ۹ میلیون مترمربع و سرمایه گذاری خارجی به میزان ۶۹۴ میلیارد ریال که برای ۴۳ نفر شغل ایجاد کرده است نیز بخش پایانی برنامه های امروز در منطقه آزاد ارس بود

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

نماینده مغان کجایی لابد منبعد برای رفتن به اردبیل بریم از محور جلفا استفاده کنیم

عالی
ارسال نظر