///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29510
تاریخ انتشار: ي, 1397/01/05 - 10:34
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل گفت: پیشنهاد ایجاد تاکسی‌های هوایی در فرودگاه‌ پارس‌آباد مطرح شده تا در صورت رفع موانع شاهد راه‌اندازی تاکسی‌های هوایی در این منطقه از استان باشیم.

به گزارش آران مغان، کریم حاجی‌زاده امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: پیشنهاد استقرار تاکسی‌های هوایی در فرودگاه‌ سمپاشی کشت و صنعت در زمان‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، داده شده و پیگیر تحقق این مهم هستیم.

وی افزود: دشت مغان به واسطه قرارگیری در نقطه خارج از مسیر ارتباطی بین استان‌ها، در اولویت گردشگری مسافران مسیرهای پرتردد قرار نمی‌گیرد و برای جذب گردشگر نیز نمی‌توان از روی اجبار عمل کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه راه‌های ارتباطی شمال استان شرایط مطلوبی برای توسعه گردشگری ندارند، افزود: یکی از ضروریات توسعه گردشگری هر منطقه وجود زیرساخت‌های ارتباطی مناسب است که در شمال استان شاهد ضعف این مهم هستیم.

وی در رابطه با ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در دشت مغان گفت: با وجود اینکه دشت مغان در مسیر گردشگری نیست، با سیاست‌های این سازمان جهت توزیع مناسب گردشگر اقدامات اساسی برای توسعه گردشگری در شمال استان انجام شده و در تلاش هستیم تاکسی هوایی را در کشت و صنعت راه اندازی کنیم.

حاجی‌زاده اضافه کرد: در فصول مختلف سال گردشگران تخصصی زیادی برای دشت مغان در قالب تورهای مختلف جذب می‌شود و در  فصل نوروز به واسطه گرم بودن این منطقه نسبت به سایر مناطق استان، طبیعت سرسبزتری را در شمال استان اردبیل شاهد هستیم.

وی افزود: ما به یکباره نمی‌توانیم گردشگران را به سمت دشت مغان سوق دهیم، اما می‌توانیم با تشویق سرمایه گذاران حوزه گردشگری برای حضور در مغان و ایجاد زیرساخت‌های مناسب ارتباطی زمینه حضور گردشگران در شمال استان اردبیل را فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ظرفیت مغان برای توسعه گردشگری را بی‌نظیر دانست و ادامه داد: وجود گمرک در بیله‌سوار، کشت و صنعت در پارس آباد و مناظر و گیاهان دارویی و طبیعت بکر در شهرستان گرمی شرایط مناسبی برای گردشگری در شمال استان اردبیل ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر