///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29442
تاریخ انتشار: ج, 1396/12/18 - 10:28
نماینده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس:
نوسازی بافت‌های فرسوده نیازمند همیاری دولت است
نماينده مردم پارس آباد ‌گفت: طرح بازآفرینی شهری نسخه تکامل یافته طرح‌های نوسازی شهری است که می‌تواند با ورود دولت و همیاری سایر دستگاه‌ها به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش آران مغان، شکور پورحسین شقلان با اشاره به اهمیت رسیدگی و احیای بافت فرسوده و برنامه ملی بازآفرینی بافت شهری اظهار دشت: آقای آخوندی در سفری که به استان اردبیل داشت، دو موضوع راه و جاده‌های مواصلاتی و همچنین نوسازی بافت‌های فرسوده را پیگیری کرد و در بحث بافت‌های فرسوده جلسات زیادی برگزار شد. به نظرم توجه به احیای بافت‌های فرسوده به موضوعی جدی و محوری تبدیل شده و شاید به همین علت بوده که آقای رییس جمهور هم این موضوع را اخیراً مطرح کرده است.

وی افزود: سازمان‌های ذیربطی وجود دارد که حضور رییس جمهور آن‌ها را به سمت نوسازی بافت‌های فرسوده سوق می‌دهد و به نظر می‌رسد مداخله در این بافت‌ها در دوره‌های مختلف با عناوین نوسازی، ترمیم یا بازسازی صورت گرفته و با تکامل به طرح بازآفرینی شهری رسیده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: این مسیر به نوعی توجه به کالبد شهری، ملاحظات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که باید در بحث بازآفرینی شهری مورد توجه قرار بگیرند. بحث بازآفرینی شهری کار مرمت و بهسازی شهری یکپارچه و همه‌جانبه‌گرا است.

پورحسين گفت: در نوسازی یا بازآفرینی شهری باید مسیر و راه مشخص باشد، باید حق و حقوق اشخاص حقیقی مالک بافت فرسوده در نظر گرفته شود، ممکن است بخشی از اماکن در حوادث طبیعی برای مردم مشکلات زیادی را بوجود بیاورد و بر همین اساس دولت باید بودجه مناسبی را برای افرادی که توانایی مالی برای نوسازی ندارند در نظر بگیرد.

نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس افزود: بازآفرینی شهری و پیرایش شهری خیلی خوب است به شرطی که دولت بتواند آن را به خوبی انجام دهد تا شاهد آثار خوبی برای جامعه باشیم.

پورحسین‌ ادامه داد: بحث بافت‌های فرسوده شهری در دوره‌های گذشته و بازآفرینی شهری‌ای که امروز مطرح شده متفاوت است و این طرح جنبه‌های عمومی‌ دارد چرا که وظیفه دولت است که پیرایش، نوسازی و تغییر مبلمان شهری را انجام و به سمت مطلوب سوق دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به منابع مورد نیاز این طرح افزود: هر کاری که قرار باشد انجام شود نیازمند بودجه است. همه دوست دارند در فضایی زندگی کنند که مناسب باشد، امروزه رویکرد معماری به سمت محیط زندگی سبز تغییر کرده و در شهرهای بزرگ دنیا سعی شده تا فضایی را همراه با فضای سبز ایجاد کنند، برای این کار نیاز به بودجه زیادی هست و برای تغییر شهر باید منابع زیادی مصرف شود.

منبع: دوهفته نامه آیت ماندگار

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر