///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29412
تاریخ انتشار: ي, 1396/12/13 - 09:48
وکیل مدافع اولیاء دم روح‌الامینی گفت: حکم جلب سعید مرتضوی برای اجرای محکومیت 2 سال حبسش به اتهام معاونت در قتل صادر شده است.

به گزارش آران مغان، میر مجید طاهری وکیل مدافع اولیاء دم روح‌الامینی یکی از جانباختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت اجرای محکومیت 2 سال حبس سعید مرتضوی دادستان وقت تهران به اتهام معاونت در قتل روح‌الامینی یکی از جان‌باختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک که چندی پیش از سوی شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران قطعی شد، اظهار کرد: پرونده در دادسرای ناحیه 28 کارکنان دولت است و دادسرا در خصوص زمان اجرای حکم تصمیم می گیرد.

وی افزود: در مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت، اعلام شد که حکم جلب صادر شده و موضوع در حال پیگیری است.

گفتنی است، سعید مرتضوی دادستان وقت تهران در دادگاه بدوی در ارتباط با شکایت اولیاء دم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل عمد، تبرئه شده بود که پرونده با اعتراض شکات، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد.

بر اساس این گزارش، جلسات رسیدگی در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد و نهایتاً بر اساس آنچه حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرد، مرتضوی از سوی دادگاه با یک درجه تخفیف به 2 سال حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر