///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29409
تاریخ انتشار: ش, 1396/12/12 - 18:25
نماینده اسبق اهر و هریس در واکنش تند به اظهار نظر برخی نمایندگان اردبیل گفت: پروژه تبریز-اهر-هوراند-باکو مصوبه دولت نهم است و به هیچ عنوان مسیر این بزرگراه نباید تغییر کند.

به گزارش آران مغان به نقل از تبريز من، مسعودی ریحان در خصوص ادعای برخی نمایندگان استان اردبیل مبنی بر اینکه بزرگ‌راه تبریز-باکو از مسیر اردبیل خواهد گذشت، گفت: اخیراً در یکی از سایت‌ها دیدم که آقایان رضا کریمی و بدری نمایندگان اردبیل در مصاحبه‌ای اظهار نموده‌اند که ۶۰ امضاء جمع کرده اند که آزاد راه تبریز - باکو از طرف سراب، نیر، نمین و اردبیل _ باکو احداث شود.

نماینده سابق اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با گفتن این نکته که از این اظهارنظر عجیب و غریب تعجب کرده و ناراحت شدم، افزود: بنده در زمان نمایندگی مردم شریف اهر و هریس بیش از یکسال به وزارت راه و مسکن و شهرسازی دوندگی کرده بودم، جلسات مختلف با مسئولین وزارت راه و معاونین رئیس جمهور و شخص رئیس جمهور گذاشته بودم و نهایتا در سفر سوم هیات دولت به آذربایجان شرقی یکی از مهمترین مصوبات دولت نهم را به همین آزاد راه تبریز-اهر-هوراند-باکو اختصاص دادیم و از آن طرف هم با مسئولین باکو هم صحبت کرده بودم که از سمت باکو به طرف اصلاندوز اقدام شود و خوشبختانه از طرف باکو کار شده است.

وی اظهار داشت: بنده با معاون قرارگاه خاتم الانبیا جناب آقای حاج قهرمان زارعی که خودش هم اصالتا اهری است تا پای تفاهمنامه رفتیم ولی متاسفانه رد صلاحیت بنده و عدم حضور حقیر در مجلس شورای اسلامی ادامه این پروژه بزرگ و اثرگذار در توسعه همه جانبه ارسباران بلکه آذربایجان عقیم ماند.

رئیس اسبق مجمع نمایندگان استان گفت: الان که می بینم این پروژه مهم به نام دیگر شهرها و سایر استان مصادره می شود و کلید می خورد باید از نماینده عزیز شهرهای اهر و هریس و شاید از همه نمایندگان آذربایجان بشود سئوال کرد چرا دست روی دست گذاشته‌اید و نظاره گر تجاوز به حقوق حقّه این مردم توسط نمایندگان سایر استانها هستید.

رییس شورای استان آذربایجان شرقی با انتقاد از این که نمایندگان استان علی الخصوص نماینده مردم شریف اهر و هریس به جد پیگیر این پروژه عظیم که می تواند ارسباران و بلکه آذربایجان را از بن بست خارج سازد، پروژه ای که می تواند دریای خزر را به دریای مدیترانه و بلکه آسیا را به اروپا وصل کند گفت: این راه می تواند امروزه نقش جاده ابریشم را ایفا نماید.

این عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تبریز افزود: بنده به عنوان یک شهروند اهری و آذربایجانی به ادعای نمایندگان اردبیل اعتراض خود را اعلام می نمایم و توجه مسئولین محترم وزارت راه و مسکن و شهرسازی و نمایندگان شریف آذربایجان را به این نکته جلب می کنم که این پروژه (به‌نام آزاد راه تبریز-اهر-هوراند-باکو) کلید خورده است و مصوبه دولت نهم می باشد.

وی با گفتن این نکته که امیدوارم جناب آقای مهندس عبدالهی نماینده محترم اهر و هریس حساسیت خودشان را نسبت به این موضوع بیشتر بکنند و به جد پیگیر این پروژه باشند و اگر نمی توانند نسبت به احداث این پروژه بزرگ اقدام کنند، حداقل از مصادره این حق مسلم مردم ارسباران جلوگیری کنند افزود: البته چند مورد از اهمیت این راه و پیگیری آن با ایشان صحبت کرده و خواهش نموده‌ام به این پروژه عنایت بیشتری داشته باشند.

مسعودی ریحان ادامه داد: البته لازم به ذکر است که در مورد همین آزاد راه با جناب آقای مهندس علیزاده مدیر کل سابق راه و مسکن و شهرسازی استان و مدیر فعلی آزاد راه های شمال غرب کشور که خودش در تصویب این پروژه نقش داشت و کاملا در جریان مطالعات آن می باشد دو بار جلسه گذاشته ام و صحبت شده و ایشان هم پیگیر جدی قضیه می باشند و اظهار داشته اند که بطور جدی دنبال سرمایه گذار بر ای احداث این پروژه هستند و با چند شرکت هم در حال مذاکره می باشند و می گفت در آینده نزدیک انشاا.. شاهد خبرهای خوش خواهیم بود.

وی در پایان گفت: لازم است از آقای الله قلی زاده در رابطه با پیگیری جدی این پروژه تشکر نمایم.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر