///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29389
تاریخ انتشار: چ, 1396/12/09 - 09:09
رئيس دامپزشکی شهرستان پارس آباد خبر داد
معدوم سازی 1600 قطعه مرغ زنده غيربهداشتي در پارس آباد + عكس
رئيس دامپزشکی شهرستان پارس آباد مغان از کشف و معدوم‌سازی 1600 قطعه مرغ زنده فاقد مجوز بهداشتی در اين شهرستان مرزي خبر داد.

جابر غائبی رئیس دامپزشکی شهرستان پارس آباد با اعلام اين مطلب به خبرنگار آران مغان گفت: اين محموله 1600 قطعه اي مرغ زنده از يك خودرو نیسان وانت و کامیونت ایسوزو که به صورت غیر بهداشتی حمل می شد، توقیف و با حكم مرجع قضايي معدوم شد.

وي با بيان اينكه این خودروها فاقد هرگونه گواهی بهداشتی با هویت نامشخص بود، افزود: اين محوله ها با رصد اكيپ شبكه دامپزشکی و با حکم دادستان شهرستان پارس آباد توسط پاسگاه انتظامی شهرک آیت اله غفاری در جاده پروژه شهرك توقیف شد.

رئيس شبكه دامپزشکی شهرستان پارس آباد تصریح کرد: در این زمینه براي خاطيان پرونده ای تشکیل و با راي مقام قضایی روانه زندان شدند؛ همچنین خودروهای توقيف شده نيز روانه پارکینگ شدند.

غائبي با بيان اينكه این اقدامات در راستای جلوگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان که در برخی از استانها مشاهده شده است، صورت می گیرد، گفت: روز گذشته نیز یک کامیونت 600 قطعه ای مرغ زنده که فاقد گواهی بهداشتی حمل بود توقیف و همه محموله آن معدوم شد.

رئيس شبكه دامپزشکی شهرستان پارس آباد در پایان از شهروندان خواست ضمن پرهیز از خرید هرگونه طیور زنده غیر مجاز از افراد بدون مجوز و خودروهای دوره گرد؛ با گزارش موارد تخلف، به حفظ سلامت عموم جامعه و نیز کنترل بیماری در صنعت پرورش طیور صنعتی شهرستان، همکاری لازم را بعمل آورند.

////

///

///

///

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

واقعا" این همه مرغ آنفولانزا داشتند که معدوم کردند.آیا واقعا" دامپزشکی همه مرغ ها را آزمایش کردند تا ثابت شود که مرغ ها مریض هستند.
ارسال نظر