///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29388
تاریخ انتشار: س, 1396/12/08 - 17:03
سرپرست دفتر فنی اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل:
شهرستانهای اردبيل، پارس آباد و مشگین شهر کمترین سرانه ورزشی را دارند
سرپرست دفتر فنی اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل گفت: شهرستانهای پارس آباد و مشکین شهر به ترتیب بعد از اردبیل با 46 و 61 صدم متر مربع دارای کمترین سرانه ورزشی می باشند.

به گزارش آران مغان به نقل از اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل، جاوید صالحیان سرپرست دفتر فنی اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل در خصوص فضاهای ورزشی و سرانه ورزشی استان اردبیل گفت: شهرستان اردبیل دارای کمترین سرانه ورزشی در بین شهرستانها می باشد که این سرانه ورزشی در اردبیل به میزان 17 صدم متر مربع به ازای هر نفر می باشد.در حالی که شهرستانهای کوثر،نیر، سرعین و خلخال دارای بیشترین سرانه ورزشی به ترتیب با 11/2، 04/1، 02/1 و 96صدم متر مربع به ازای هر نفر می باشند

وي افزود: شهرستانهای گرمی ، نمین و بیله سوارهم به ترتیب دارای سرانه ورزشی 58، 67 و37 صدم مترمربع به ازای هر نفر دارا می باشند و شهرستانهای پارس آباد و مشکین شهر هم به ترتیب بعد از اردبیل با 46 و61 صدم متر مربع دارای کمترین سرانه ورزشی می باشند.
 
سرپرست دفتر فنی اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به تراکم جمعیت بالا و تعداد ورزشکاران سازمانه یافته و قهرمانان ورزشی در شهرستان اردبیل ضروری است که سالیانه در حدود 4000متر مربع فضای ورزشی سرپوشیده و12000متر مربع فضای ورزشی رو باز جهت رسیدن به سرانه ورزشی متوسط به اماکن ورزشی شهرستان اردبیل اضافه شود.

صالحيان افزود: در همین راستا توجه به ورزش محلات و توسعه زمین های مینی فوتبال با چمن مصنوعی با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی جزء برنامه های اداره کل ورزش وجوانان خواهد بود. که معرفی دو زمین ورزشی جهت سرمایه گذاری در جنب سالنهای ورزشی شهید ارمکان و فخر زاده در همین راستا می باشد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر