تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29383
تاریخ انتشار: د, 1396/12/07 - 21:14
رئيس دامپزشكي شهرستان پارس آباد گفت: محموله غیرمجاز 600 قطعه ای مرغ زنده که قصد ورود به پارس آباد را داشت، با دستور دادستان و هوشیاری مامورین دامپزشکی و پاسگاه پيريواتلو توقیف و معدوم شد.

جابر غائبي امروز در گفت و‌گو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: با توجه به خطر شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخي از استانهاي کشور، ضرورت داشته است تا نظارت بر حمل و نقل دام و طیور تشدید گردد؛ در همین راستا، امروز مامورین دامپزشكي پارس آباد با همکاری پاسگاه مرزي پيريواتلو موفق به توقیف یک دستگاه کامیونت ايسوزو فاقد گواهی حمل بهداشتی حامل مرغ زنده شدند.

وي افزود: این محموله که شامل 600 قطعه مرغ زنده بود و از مشگين شهر بارگیری شده و قصد ورود به شهرستان پارس آباد را داشت با دستور دادستان شهرستان پارس آباد توقيف و معدوم شد.

رئيس دامپزشكي شهرستان پارس آباد تصريح كرد: با توجه به اينكه حمل دام بدون داشتن گواهی بهداشتی ممنوع بوده و اين كاميونت بصورت غیرمجاز به شهرستانی که فاقد کشتارگاه مرغ فعال می‌باشد مرغ زنده حمل می‌ كرد، جهت پیشگیری از هرگونه پیش آمد ناگوار انسانی و صیانت بهداشت عمومی جامعه، محموله اين كاميونت توقيف و معدوم شد.

غائبي با بيان اينكه پرونده اي در اين زمينه تشكيل و اين فرد به مراجع قضايي معرفي شد، خاطرنشان كرد: هرگونه حمل مرغ زنده به کشتارگاه باید دارای کد بهداشتی و اخذ مجوز بارگیری توسط دامپزشکی را داشته باشد در غير اين صورت با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
 
///
///
////

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

سلام علیکم جناب آقای دکتر طباطبایی دادستان محترم تلاشگر شهرستان مرزی پارس آباد مغان از زحمات شبانه روزی جنابعالی نهایت تقدیر و تشکر را داریم.
ارسال نظر