///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29373
تاریخ انتشار: ي, 1396/12/06 - 21:08
جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان پارس آباد با حضور فرماندار و اعضاي كارگروه اين ستاد در دفتر فرمانداري پارس آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان پارس آباد روز يكشنبه با حضور فرماندار، دادستان و اعضاي كارگروه اين ستاد در دفتر فرمانداري پارس آباد مغان برگزار شد.

اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد در اين جلسه با بيان اينكه 100 تن ميوه در قالب طرح تنظیم بازار براي شب عيد در پارس آباد پيش بيني شده، گفت: اين ميوه ها در بیش از 10 نقطه از شهر توزیع خواهد شد.

وي با بيان اينكه اين ميوه ها توسط عوامل تعاونی روستایی با قیمت های مصوب دولتی توزيع مي شود، بر ساماندهی دستفروشان و وانت های میوه فروشی و هدایت آنها از هسته مرکزی شهر و پیاده روها به نمایشگاههای نوروزی و مکان های پیش بینی و برنامه ریزی شده تاکید کرد.

فرماندار پارس آباد همچنين به تب و تاب بازار در آستانه نوروز و افزایش شدت تقاضای مردم در این ایام و تغییر و تحول در ساختار بازار و افزایش تعداد دستفروشان و احتمال سوء استفاده برخی افراد از شرایط و نیاز مردم برای افزایش قیمت و یا احتکار اقلام اساسی بر تشدید نظارت و برخورد با متخلفان توسط ادارات و نهادهای نظارتی و بازرسی های ویژه و برنامه ریزی برای تدابیر کنترل بازار و استفاده از ابزارهای تنظیم بازار در این روزها تاکید کرد.

////

صمدي تصريح كرد: اداره صنعت، معدن و اتاق اصناف و شهرداری ها باید ضمن انجام وظایف قانونی برنامه های و مکان یابی لازم برای شرایط بازار را در نمایشگاههای نوروزی و ساماندهی ها داشته باشند.

وي همچنین از پیش بینی تخفیف 15 تا 20 درصدی اقلام ارائه شده در نمایشگاههای تنظیم بازار خبر داد و گفت: شهرداری با شناسایی دستفروشان شهر مکان های پیشنهادی را بررسی و کارشناسی و ارزیابی و از ظرفیت های اماکن خالی و متروکه موجود در ساماندهی این قشر بهره برداری کند.

در ادامه اين جلسه دادستان شهرستان پارس آباد نیز گفت: مسئولان ادارات باید وظایف خود را به نحو احسن اجرا کرده و شهر را به چالش و مشکلات ترافیکی دچار نکنند.

سيد عبدالله طباطبايي با تاکید بر لزوم نظارت بر قیمت ها و جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی مردم از برخورد شدید با عوامل بر هم زننده نظم بازار و قانون شکنان در این ایام خبر داد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر