///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29283
تاریخ انتشار: ش, 1396/11/21 - 23:20
نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس با بيان اينكه هم‌اکنون 111 شرکت صوری در پایاب خداآفرین ثبت شده است، از تدوين نظام بهره‌برداری پایاب سد خداآفرین خبر داد.

به گزارش آران مغان، شکور پورحسین روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پارس‌آباد اظهار داشت: پایاب سد خداآفرین به عنوان یکی از شبکه‌های آبیاری بزرگ استان و بزرگترین شبکه آبیاری شمالغرب کشور با 37 هزار هکتار در دست احداث و بهره‌برداری می‌باشد که بنا به مشکلاتی که اخیرا از سوی عشایر منطقه مغان به منظور تخطی در سهم و حقوق آنها در بخشی از اراضی پایاب تهیه و تدوین این نظام بهره‌برداری در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به نظر شخص وزیر کشور بر اجرا، تهیه و تدوین نظام بهره‌برداری پایاب خداآفرین افزود: طی جلساتی که با آقای رحمانی فضلی داشتیم مشکلات و مسائل مطرح شد و تمامی گلایه‌های مردم و عشایر غیور مغان یک به یک به وزیر کشور ارائه شد که وی نیز به خوبی از این حق عشایر استقبال کرده و به منظور جلوگیری از پامال شدن حقوق عشایر مغان نظرات مثبتی در راستای تدوین نظام بهره‌برداری پایاب داشتند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون 111 شرکت صوری در پایاب خداآفرین ثبت شده است که از این بابت عشایر یک سری مطالبات و نگرانیهایی دارند که نیاز است تا عشایر بدانند که نمایندگان مردم در مجلس مجدانه پیگیر حق و حقوق انها هستند.

پورحسین بیان کرد: بعد از طرح مشکل پایاب خداآفرین وزیر کشور بازرسان ویژه‌ای را برای بازدید از طرح فرستاد که در کنار این اقدام شخص استاندار اردبیل نیز مساعدت بسیار خوبی در راستای جلوگیری از تضییع حقوق عشایر در رابطه با تقسیم اراضی پایاب خداآفرین و بهره‌برداری از ان داشته استو

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال برای 26 هزار نفر در پایاب خداآفرین بعد از بهره‌برداری نیز گفت: بعد از اتمام عملیات اجرایی پایاب خداآفرین بعنوان شبکه آبیاری بزرگ شمالغرب کشور پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده تا برای 26 هزار نفر در این پروژه اشتغال ایجاد شود که به تبع عشایر نیز در این میزان سهم جداگانه‌ای خواهند داشت.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی فرودگاه پارس‌آباد اظهار داشت: بعد از 5 سال وقفه در عملیات اجرایی فرودگاه پارس‌آباد بالاخره با اعتبارات قطره چکانی دولت توانستیم این پروژه که یکی از مطالبات اصلی مردم مغان بود به بهره‌برداری برسانیم که این امر خوشبختانه تا به اینجای کار رونق محسوسی را در منطقه ایجاد کرده است.

پورحسین ادامه داد: بسیاری از طرح‌های پارس‌آباد در حوزه‌های مختلف عمران، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در دست مطالعه و بررسی هستند که امید می‌رود تا با نظر مساعد دولت و اختصاص اعتبارات کلان و خوب برای پروژه‌های مختلف در سطح شهرستان بتوان این منطقه را در مسیر پویایی و توسعه قرار داد.

منبع: تسنيم

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر