///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29212
تاریخ انتشار: پ, 1396/11/12 - 00:12
معاون فرماندار پارس‌آباد گفت: برخی از مراکز مهم باید جایگزینی برای سوخت اول داشته باشند تا در مواقع بحرانی و در شرایطی که با افت فشار و قطعی گاز مواجه شدیم از سوخت جایگزین استفاده کنند.

به گزارش آران مغان، عدالت حاجی‌پور روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پارس‌آباد که به منظور پیشگیری از بروز احتمالی افت فشار گاز و قطعی برق و سایر حوادث غیر مترقبه با حضور مدیران ادارات نهادهای مرتبط برگزار شد، با یادآوری این نکته که حادثه هرگز خبر نمی‌دهد، دستگاه‌ها را به آمادگی و تجهیز لوازم و وسایل مورد نیاز در هنگام وقوع بحران توصیه کرد و اظهار داشت: باید از گذشته خود درس بگیریم و خود را برای مواجهه با هرگونه بحران خصوصا قطعی گاز و برق و … آماده نماییم تا در هنگام وقوع بحران به مانند سال‌های گذشته دچار سردرگمی و بحران ناشی از وقوع حوادث نشویم.

وی بر ضرورت تجهیز و جایگزینی سوخت دوم به عنوان سوخت کمکی در مواقع بحرانی برای برخی مراکز، کارگاه‌ها ،شرکت‌ها و کارخانجات تاکید کرد و افزود: برخی از مراکز و کارگاه‌ها خصوصا تولیدی‌ها و نانوایی‌هایی که با معیشت مردم سر و کار دارند و به مردم ارائه خدمات می‌دهند،باید جایگزینی برای سوخت اول داشته باشند تا در چنین شرایطی که با کاهش فشار و قطعی گاز مواجه شدیم با راه اندازی سوخت جایگزین از ارائه خدمات به مردم باز نمانیم.

معاون فرماندار پارس‌اباد از قطعی گاز مدارس شهرستان پارس‌آباد در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری به دلیل افت فشار گاز خبر داد و گفت: کارخانجات و کارگاه‌ها و مراکز فعال شهرستان نیز (کشت و صنعت‌های مغان و پارس و شهرک صنعتی) بدلیل افت فشار گاز و پیشگیری از قطع احتمالی تا اطلاع ثانوی باید از سوخت دوم به عنوان سوخت جایگزین استفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ جایگاه و شعبه توزیع نفت در شهرستان پارس‌آباد وجود دارد، تصریح کرد: شرکت نفت این آمادگی را دارد تا در مواقع بحرانی نفت را به عنوان سوخت دوم جایگزین گاز نموده و نیاز مردم را تا بازگشت به حالت عادی تامین نمایند.

حاجی‌پور الزام به تجهیز نانوایی‌ها و برخی مراکز خدماتی به سیستم سوخت جایگزین را یادآور شد و گفت: تمامی مرکز خدماتی خصوصا نانوایی‌ها باید بدون استثنا به سیستم سوخت جایگزین تجهیز شوند و در این زمینه هیچگونه قصور و کوتاهی قابل قبول نخواهد بود چرا که حاضر به تحمل ذره‌ای کوتاهی در خدمت رسانی به مردم از سوی هیچ فرد و مجموعه‌ای نیستیم.

وی از احتمال برگزاری مانوری در رابطه با وقوع بحران در شرایط غیر طبیعی و غیر مترقبه در صورت مهیا شدن بستر مناسب خبر داد و گفت: به منظور سنجش و ارزیابی نیروهای امداد رسان و دستگاه‌های مرتبط با مدیریت بحران احتمال برگزاری مانوری در صورت فراهم شدن زمینه و بستر مناسب در روزها و هفته‌های آتی دور از انتظار نیست.

منبع: خبرگزاري فارس

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر