تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29132
تاریخ انتشار: ي, 1396/11/01 - 11:52
رئیس فرودگاه پارس آباد مغان خبر داد
برقراری پروازهای ATR به فرودگاه پارس آباد از 22 بهمن
رئیس فرودگاه پارس آباد مغان با اشاره به ورود هواپیمای پسابرجامی به این فرودگاه گفت: به احتمال زیاد بعد از 22 بهمن ماه پروزهاي ATR به پارس آباد برقرار مي شود.

به گزارش آران مغان، سیدپیمان آتش‌زر با اشاره به برقراری پروازهاي فرودگاه پارس‌آباد مغان بعد از چند سال اظهار داشت: در اواسط ماه گذشته شرکت هواپیمایی هما در راستای فعال‌سازی فرودگاه‌های کوچک پرواز آزمایشی با هواپیمای ATR به این فرودگاه انجام داد.

وی با بيان اينكه به احتمال زیاد بعد از 22 بهمن ماه سال جاری ایرا‌ن‌‌ایر پروازهای برنامه‌ای تهران به پارس‌آباد را با هواپیمای ATR برقرار خواهد کرد، گفت: این فرودگاه در حال حاضر هیچ برنامه‌ پروازي ندارد اما با ورود این هواپیما به این فرودگاه می‌تواند یک جمعیت 500 هزار نفری را پوشش دهد.

 رئیس فرودگاه پارس آباد مغان با اشاره به اینکه تا قبل از شروع پروازهای برنامه‌ای ATR به احتمال زیاد چند پرواز چارتری با همین هواپیما به فرودگاه پارس آباد انجام خواهد گرفت، تصريح کرد: زیرساخت‌های این فرودگاه برای هواپیماهای بزرگ‌تر برای توسعه پروازها وجود دارد.

فرودگاه شهرستان پارس آباد با قدمت 44 ساله جزو قدیمی ترین فرودگاه اقماری کشور محسوب مي شود كه در سال ۱۳۵۲ تاسیس و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

با سلام فرودگاه پارس آباد مغان افتتاح شد تبریک تبریک تبریک

سالی که نکوست از بهارش پیداست. چند سال پیش شبانه همه تجهیزات حتی پیچ و مهره ها را هم بار زدند و خواستند بدور از اطلاع عموم مردم شریف مغان فرودگاه رابه تاراج ببرند که با مقاومت مومنین در صحنه و عنایت پروردگار نتوانستند کاری از پیش ببرند - علیرغم ادعای های واهی نبود مسافر را بهانه کردند تا فرود گاه تعطیل گردد و در مقابل ادعای عدم استقبال بهانه شد دلیل اوردند که این هواپیما جوابگویی نیازهای منطقه نیست و جهت خدمات بهتر به هواپیمایی بزرگتر و باند متناسب و امکانات مربوطه و بروز نیاز هست و قریب 6 سال فرودگاه تعطیل شد . البته با عنایت ویژه بلاخره افتتاح شد که شد . اما اینکه هزینه و وقتی که صرف توسعه فرودگاه شد جهت پروازهای کلاس های بالاتر از atr نبود ؟ این که منت بگذارند و با اما، شاید ، بلکه ، به امید ، به احتمال و... در شان و منزلت مردم شرافتمند منطقه را به سخره نگیرند . مسایل در در بین خود حل و فصل نموده و تصمیمات قطعی رایک بار برای عموم اعلام نمایند .
ارسال نظر