///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29120
تاریخ انتشار: ج, 1396/10/29 - 16:41
امام جمعه پارس آباد با اشاره به تاخیر 5 ماهه در پرداخت مطالبات سوياكاران گفت: دولت در پرداخت باقی مانده وجه سويا تحویلی به کشاورزان تسریع کند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت‌الاسلام سيد سعيد رشادي ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پارس آباد، با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات اظهار کرد: متاسفانه امروز در جامعه، شايعه، توهین و اتهام زدن به انسان های مومن رواج پیدا کرده است و باید با این فتنه گران مقابله شود.

 

وي شایعه سازی را موجب برباد رفتن ایمان عنوان كرد و افزود: دشمن با ترویج شبهات و شایعات به دنبال منحرف کردن مردم هستند كه خوشبختانه مردم ايران در اين زمينه آگاه بوده و همواره ثابت كرده اند كه در دام شايعات دشمن قرار نمي گيرند.

 

امام جمعه پارس آباد با اشاره به ۱۹ ژانویه سالروز وحدت مسلمانان آذری زبان، عنوان کرد: در چنین روزی مردم جمهوری آذربایجان پس از ۷۰ سال از زیر ظلم شوروی آزاد شده و به سمت مرزهای ایران آمده و اين یک جرقه بزرگ تاریخی بود که در آن عشق و ارادت مردم مسلمان آذربایجان به ایران اسلامی تبلور یافت.

 

رشادي با اشاره به تلاش برخی نمايندگان مجلس آذربايجان براي ايجاد دشمني بين جمهوري آذربايجان و ايران تاكيد کرد: برخی از نمایندگان این کشور که مزدور و خودفروفته آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند همواره سعي در ايجاد تفرقه بین مردم آذربایجان و تحریک اهالی اين كشور عليه جمهوري اسلامي ایران مي باشند كه خوشبختانه مردم آذربایجان بیدار بوده و دوست و دشمن را از هم تشخیص می دهند.

 

خطيب نمازجمعه پارس آباد به حادثه تلخ غرق شدن كشتي سانچی و جانباختن 32 خدمه آن اشاره کرد و افزود: این افراد در مسیر خدمت انجام وظیفه و خدمت به میهن جان خود را از دست دادند و باید قدردان تلاش های آنان بود و جا دارد از طرف مردم پارس آباد این حادثه را به خانواده هاي قربانيان و ملت ايران تسلیت بگويم.

 

وي در ادامه با تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: قشر پرستار در جامعه از جمله زحمتكشانی به شمار مي ‌روند كه همواره دغدغه خدمت و رسيدگي به مشكلات بيماران را دارند.

 

رشادي با تاكيد براينكه زحمات پرستاران بايد مورد توجه مسئولان قرار گیرد و شان و منزلت آنها حفظ شود، تصريح كرد: پرستاران در حیطه وظیفه خود زحمات طاقت فرسايي مي‌ كشند و بايد براي رفع مشكلات آنها تلاش كرد.

 

امام جمعه پارس آباد همچنين به کمبود پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهرستان اشاره و بر لزوم جذب نيرو تاكيد كرد و از مسئولان خواست به حقوق و مزایای و مشکلات پرستاران توجه ویژه ای داشته باشند.

 

وي در ادامه با اشاره به تاخیر 5 ماهه در پرداخت مطالبات سوياكاران پارس آبادي از دولت خواست در پرداخت باقی مانده وجه سويا تحویلی به کشاورزان تسریع کند.

 

خطیب جمعه پارس آباد با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با سفیران کشورهای اسلامی اظهار کرد: فرمایشات رهبر انقلاب در اين دیدار، مواضع مقتدرانه جمهوری اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی را به دنیا تبیین نمود.

 

رشادي افزود: به فرموده معظم له، کشورهای اسلامی از لحاظ علمی بايستي پیشرفت کنند و یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم دنیای اسلام، «تلاش برای پیشرفت علمی» است که تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان داد، با تلاش و با تکیه بر جوانان می توان رتبه علمی خود را ارتقا داد و در بخشهای مهمی، در مرز دانش قرار گرفت.

 

امام جمعه پارس آباد در ادامه استفاده از مديران دوتابعیتی در مشاغل دولتي را خطاي بزرگي براي كشور دانست و خاطرنشان كرد: از دولت می خواهیم نسبت به شناسایی و بركناري مدیران دو تابعیتی اقدام كند چرا كه بر اساس قانون کشور ما کسی که تابعیت کشور دیگری را می پذیرد تابعیت ایرانی او بايستي لغو شود.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر