تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29069
تاریخ انتشار: چ, 1396/10/20 - 19:26
طی انجام عمل پیوند عضو در بیمارستان مسیح دانشوری، اعضای بدن یک جوان مرگ مغزی شده اهل شهرستان پارس آباد به 5 بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش آران مغان، امیر هوشنگ آرقند جوان اهل پارس آباد است که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی و به بیمارستان منتقل شد که متاسفانه پس از گذشت چند روز، تلاش کادر درمانی برای نجات جان بیمار بی‌نتیجه ماند و مرگ مغزی از طرف کادر پزشکی اعلام شد.

اعضای بدن مرحوم امیر هوشنگ پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده، در مسیح دانشوری تهران تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت و اعضای بدن وی به نیازمندان اهداء شد.

اهدای عضو که در شهرستان پارس آباد در سال‌های اخیر با حضور افراد خیرخواه و نیکوکار توسعه و ترویج پیدا کرده تاکنون به تعداد 58 مورد به ثبت رسیده که سهم پارس‌آباد از اهدای اعضا 8 مورد بوده است.

فرهنگ سازی در امر پیوند اعضا نقش مهم و اساسی دارد و بهره گیری از ظرفیت های موجود در هر منطقه ای می تواند در ترغیب بیشتر عموم مردم و در تحقق این کار خداپسندانه مفید و موثر واقع شود که خوشبختانه شهرستان پارس آباد مغان در فرهنگ سازی و اقدام به اهدای عضو جایگاه ممتازی در کشور دارد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر