///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29066
تاریخ انتشار: س, 1396/10/19 - 21:16
فرمانده پلیس راه استان اردبیل با اشاره به نبود ایمنی در شمال اين استان گفت: متاسفانه پلیس راه اردبیل-مغان در میزان تصادفات پر حادثه‌خیزترین جاده استان است.

به گزارش آران مغان، سرهنگ سيد حجت فتاحی ظهر امروز در جلسه شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌های استان که در سالن شیخ‌صفی استانداری اردبیل برگزار شد اظهار کرد: در ۹ ماهه سالجاری ۱۲ درصد کاهش فوتی در حوادث جاده‌ای نسبت به سال گذشته در سطح جاده‌های استان داشتیم.

وی افزود: در ۹ ماهه سال گذشته ۱۰۱ فقره تصادف منجر به فوت داشته‌ایم که این میزان در ۹ ماهه امسال به ۹۵ تصادف رسیده است که خوشبختانه با کاهش روبه‌رو بودیم.

فرمانده پلیس راه استان اردبیل با اشاره به اینکه ۷۱ درصد تصادفات فوتی و جرحی مربوط به سواری‌ها است، ادامه داد: ۷۳ درصد تصادفات مربوط به اهالی بومی و ۲۳ درصد آن مربوط به افراد غیربومی بوده است.

فتاحی اضافه کرد: تخطی از سرعت مطمئنه بیشترین علت تصادفات در سطح جاده‌های استان است که واژگونی با ۳۵ درصد بیشترین نوع آن است.

وی تصریح کرد: ۵۵ درصد تصادفات در محورهای اصلی بوده و ۶۶ درصد آنها در هوای صاف اتفاق افتاده است.

فرمانده پلیس‌راه استان اردبیل بیان کرد: پلیس راه سربند با ۲۸ درصد، پلیس راه خلخال با ۲۳ درصد و پلیس راه سراب با ۳۸ درصد رتبه‌های اول تا سوم را در کاهش میزان تصادفات در سطح جاده‌های استان کسب کرده‌اند.

فتاحی با اشاره به اینکه راه‌های شمال استان به هیچ عنوان از حداقل‌های ایمنی برای رانندگی برخوردار نیست تاکید کرد: متاسفانه پلیس راه اردبیل-مغان با ۸ نفر افزایش در میزان تصادفات حادثه‌خیزترین و غیرایمن‌ترین جاده استان است.

وی گفت: متاسفانه راه‌های شمال استان به تناسب توسعه اقتصادی در این منطقه پیشرفت لازم را نداشته است.

فرمانده پلیس راه استان اردبیل با اشاره به اینکه عوامل متعددی در بروز حادثه و درنهایت مرگ افراد در جاده‌های شمال استان دخیل است تصریح کرد: ۶۱ نقطه در طول راه‌های شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار محل تلاقی با کانال‌ها و تاسیسات آبیاری است و با وجود مکاتبات انجام گرفته در این زمینه با ۲ اداره‌کل استان که متولیان اصلی راه و آب در استان هستند تاکنون جوابی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

جناب سرهنگ فتاحی...یادآوری میشود. که حادثه خیز بودن جاده اردبیل به مغان را همه مسئولان از جمله استاندار، فرمانداران و جنابعالی و مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل جاده ای و نمایندگان مجلس و غیره...می گویند. یک سوال: پس قرار هست این نواقص را کدام مسئول و یا دستگاه درست کنند.؟ نکند مقصر آمریکا و اسرائیل هست که نمی گذارند این جاده ایمن یشود؟ یا نکند مسئولین جمهوری آذربایجان قرار هست بیایند درست کنند.؟
ارسال نظر