///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29049
تاریخ انتشار: ي, 1396/10/17 - 10:59
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبيل گفت: آموزشگاههای آزاد در 9 ماهه سال جاری يك میلیون 491 هزار و 805 نفر ساعت آموزشهای فنی و حرفه‌ای را به متقاضیان ارائه شده است.

به گزارش آران مغان، محمد پورقلی امروز در آيين افتتاح سالن آزمون آنلاين پارس آباد با اشاره به اينكه در حال حاضر رشته هاي آزمون هاي الكترونيكي سنجش مهارت براي متقاضيان و مهارت آموختگان استان 380 حرفه مي باشد، اظهار داشت: در همین راستا این اداره کل با هدایت ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سند آموزش مهارتی خود را تدوین کرده و به تفکیک به مراکز آموزشی شهرستانها ابلاغ نموده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: براساس برنامه های آموزشی و اجرایی سال 96، برنامه ریزی هایی برای آموزش در دو بخش دولتی و غیر دولتی بالغ بر 7 میلیون 271 هزارو 7 نفر ساعت در سال ۹۶ در استان در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: این اداره کل برنامه های آموزش مهارتی خود را در راستای پشتیبانی از نیروی انسانی ماهر، برای آموزش حدود 30 هزار  نفر در استان تنظیم کرده است تا اهدافی که در سند اشتغال استان ترسیم شده اند، براحتی قابل دستیابی باشند و نیروی انسانی مورد نیاز با ضریب اطمینان بیشتری برای بازار کار آماده شوند.

پورقلی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای را از سازمانهای پیشرو کاهش تصدی گری بخش دولتی به غیر دولتی عنوان کرد و گفت: این آموزش ها در دو بخش دولتی و غیر دولتی ارائه می شوند و حدود 40 درصد از آموزشهای مهارتی استان در قالب بخش غیر دولتی در 185 آموزشگاه آزاد استان انجام می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت و نقش و جایگاه آموزشهای فنی و حرفه‌ای، افزود: در راستای ماموریتها و رسالت خطیر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای که همان تربیت نیروی کار ماهر و متخصص و ارتقای سطح مهارتی شاغلان در جامعه است، در استان اردبیل در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی، صنایع، سیار و همچنین 185 آموزشگاه آزاد فعال، در بخشهای مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی آموزش های فنی و حرفه‌ای را به متقاضیان ارائه داده می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبيل با اشاره به طرح نوین مهارت آموزی در محیط کار واقعی اشاره و گفت: این طرح در حال حاضر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای در دست اجراء بوده و کلیه علاقمندان به مهارت آموزی در محیط کار واقعی می توانند به مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان مراجعه نمایند.

پورقلی با اشاره به اینکه بخش خصوصی بازوی توانمند بخش دولتی در ارائه آموزش های فنی و حرفه‌ای و مهارتی است، تصريح كردد: در بخش خصوصی آموزشگاههای آزاد در سال گذشته 2 میلیون و 700 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی به متقاضیان ارائه شده و هچنین در 9 ماهه سال جاری يك میلیون 491 هزار و 805 نفر ساعت آموزشهای فنی و حرفه‌ای را به متقاضیان ارائه شده است.

وی افزود: امیدواریم این نوع برنامه ریزی های هدفمند و هماهنگ در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای و حوزه اشتغال در کمک نرخ بیکاری استان تأثیر مثبت خود را گذاشته و بتوانیم خدمات آموزشی هماهنگ با نیاز بازار کار و اشتغال استان را به مردم عزیزمان ارائه دهیم.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اردبیل از برگزاري آزمون هاي الكترونيكي سنجش مهارت مراكز و آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي خبر داد و گفت: آزمون هاي الكترونيكي سنجش مهارت مراكز و آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي روزانه برگزار مي گردد.

پورقلي با اشاره به افتتاح سالن آزمون آنلاین الکترونیکی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خلخال و مشگین‌شهر و امروز نیز سالن آزمون آنلاین الکترونیکی شهرستان پارس آباد افتتاح و مورد بهره‌برداری قرارگرفت، بيان كرد: تا پایان سال جاری سالن آزمون آنلاین الکترونیکی دو شهرستان دیگر نیز افتتاح خواهد شد.

وي، مزيت هاي آزمون آنلاین الکترونیکی را اجرايي نمودن دولت الكترونيك، به روز بودن، تسهیل در امور، صرفه جويي در هزينه ها هم براي متقاضيان و هم در حوزه دولتي، كوتاه كردن زمان برگزاري آزمون ها و همچنين تكريم ارباب رجوع بيان نمود.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اردبیل گفت: در حال حاضر رشته هاي آزمون هاي الكترونيكي سنجش مهارت براي متقاضيان و مهارت آموختگان، 380 حرفه مي باشد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر