///

 



تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28975
تاریخ انتشار: چ, 1396/10/06 - 16:51
با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولان، هنرمندان و علاقمندان به صنايع دستي، نمایشگاه نقاشی روی سفال در شهرستان پارس آباد گشايش يافت.

به گزارش آران مغان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد در آيين گشايش نمایشگاه نقاشی روی سفال در اين شهرستان اظهار داشت: در این نمایشگاه آثار هنرهاي دستي خانم زهرا عالش‌زاده به نمایش گذاشته شده است.

مجتبي هاتف، هدف از برگزاری این نمایشگاه را ترویج و گسترش فرهنگ، آداب و رسوم محلی و تشویق هنرمندان به انجام کارهای هنری و صنايع دستي عنوان كرد و گفت: هنر نقاشی روزی سفال، شاخه‌ای در صنعت سفالگری سنتی ایرانی محسوب می‌شود که اين هنرمند پارس آبادي تلاش کرده این نقوش را با نقش مایه های کهن ایرانی و اسلامی ترکیب نموده و به روی ظروف سفالی به نمایش درآورد.

وي افزود: به‌رغم برخی تلاش‌ها در جهت احیای این هنر اصیل و در خور تحسین، هنوز تولیدات این بخش جنبه مصرف عمومی پیدا نكرده است و نمايشگاه هاي اينچنيني مي تواند زمينه آشنايي بيشتر مردم با این شاخه هنری كه ریشه در آداب و سنن آبا و اجدادی ما داشته فراهم كند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد تصريح كرد: این نمایشگاه از 4 تا 10 دي ماه ميزبان علاقه‌مندان به هنرهای سنتی و صنایع‌دستی خواهد بود که امید است با برپایی چنین نمایشگاه‌هایی گامی موثر در راستای معرفی، حفظ و احیای صنایع‌دستی و هنرهای اصیل ایرانی برداشته شود.

نمایشگاه نقاشی روی سفال در ساختمان کتابخانه شهید رجایی پارس‌آباد واقع در روبروی اداره پست پارس آباد به مدت يك هفته داير مي باشد.

گفتنی است، نقاشی روی سفال یکی از سبک های نقاشی در صنعت سفالگری سنتی ایرانی است که از گذشته وجود داشته اما با گذشت زمان طرح و سبک آن تغییر نموده است و امروزه نقاشی روی ظروف سفالی بیشتر جنبه تزیینی دارد.

///

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر