///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28884
تاریخ انتشار: س, 1396/09/21 - 12:10
آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت این سازمان از وفاداری کامل ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ خبر داد.

به گزارش آران مغان به نقل از باشگاه خبرنگاران، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت این سازمان پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را تایید کرد.

آنتونيو گوترش در این گزارش که قرار است روز 18 دسامبر در شورای امنيت به بحث گذاشته شود، تاکيد کرد توافق هسته‌ای سال 2015 بهترين راه برای تضمين ماهيت صلح‌آميز برنامه هسته‌ای ايران است.

وی خاطر نشان کرد متاسفانه امتناع دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا از تاييد پایبندی ایران به برجام، آينده اين توافق را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

گوترش در عين حال تاکید کرد اطمينان دارد که آمريکا فعلا به باقی ماندن در توافق هسته‌ای ایران پايبند است.

گفتنی است ترامپ دو ماه پیش با ادعای ناهمسو بودن توافق هسته‌ای ایران با منافع آمریکا از تایید پایبندی ایران به این توافق امتناع و تصمیم‌گیری درباره سرنوشت آن را به کنگره واگذار کرد.

این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز تاکنون در 9 گزارش فصلی، اجرای کامل تعهدات ایران ذیل برجام را تایید کرده است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین در گزارش خود به شورای امنیت تأکید دارد کارشناسان این سازمان تاکنون هیچ شواهدی پیدا نکرده‌اند که مشارکت ایران را در حمله موشکی نیروهای انصارالله یمن به فرودگاه ریاض تأیید کند.

عربستان سعودی پیشتر مدعی شده بود موشکی که از سوی یمن، فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض را هدف قرار داد، ساخت ایران بوده است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر