///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28786
تاریخ انتشار: ش, 1396/09/04 - 13:43
از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال استان اردبیل در جریان بازی دو تیم میعاد پارس‌آباد و شهرداری بیله‌سوار داور این دیدار مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش آران مغان، بر اساس فیلمی که امروز در فضای مجازی منتشر شد از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال استان اردبیل در جریان بازی دو تیم میعاد پارس‌آباد و شهرداری بیله‌سوار داور این دیدار مورد حمله قرار گرفت.

مشاهده چنین صحنه‌هایی در رقابت‌های فوتبال در سطح کشور تعجب آور است. دیگر آن زمان‌هایی که تماشاگران امکان حضور در میدان را پیدا می‌کردند و یا حملاتی به داوران انجام می‌پذیرفت گذشته است. در حال حاضر مهم‌ترین وظیفه دست اندرکاران برگزاری یک مسابقه فوتبال تأمین امنیت است.

این که حمله از کدام طرف انجام پذیرفته و عوامل به حاشیه کشیده شدن این دیدار چه بوده بحث دیگری است.آنچه مهم است نفس عمل است. چرا باید در فوتبال ما فضایی حاکم باشد که در آن فرد و یا افرادی به خود این اجازه را بدهند که در جریان بازی وارد میدان مسابقه بشوند و حمله‌ای را در دستور کار خود قرار بدهند.

سالم سازی میادین فوتبال و برقراری امنیت کامل در مسابقات ابتدایی‌ترین نیاز برای رقابت‌های فوتبال محسوب می‌شود. وقوع چنین حوادث و حتی پخش فیلم آن از طریق فضای مجازی می‌تواند پرونده فوتبال استان ما را با اما و اگرهای بیشتری روبرو کند.

رخ دادن اتفاقاتی که مدت‌هاست بساط آن‌ها برچیده شده است در شأن ورزش، فوتبال و فوتبالی‌های استان نبوده و نخواهد بود.

برای ریشه کن کردن حرکت‌هایی از این قبیل در فوتبال استان برخورد قانونی و محکم و بدون رودربایستی از طرف کمیته انضباطی هیأت استان مورد نیاز است. در گذشته دیده شده که در مواردی مشابه با این اتفاق، تصمیم قاطع گرفته نشده است. وقتی بالاترین مرجع تصمیم گیرنده در فوتبال استان در یکی از شهرستان‌ها مورد نوازش قرار می‌گیرد و در ارتباط با عوامل اصلی آن حرکت تصمیمات لازم گرفته نمی‌شود راه برای ادامه دار شدن چنین حرکت‌های خجالت آور هموار می‌شود.

حال باید منتظر ماند و دید که اولا گزارش ناظر و داور مسابقه چگونه تنظیم خواهد شد و آیا باز هم واقعیت‌ها فدای مصلحت‌ها می‌شود؟ ثانیا آیا کمیته انضباطی مقتدرانه وارد عمل می‌شود و تصمیمی قاطع بر اساس آئین نامه موجود گرفته و اعلام می‌کند؟ ثالثا آیا عوامل دخیل در بروز این اتفاقات شناسایی و برای همیشه نسبت به مختومه شدن پرونده این قبیل حرکت‌های شرم آور اقدام می‌شود؟

جای دوری نمی‌رود اگر بخش اعظمی از انرژی دست اندرکاران فوتبال که این روزها صرف تبریک برای حضور در یک جلسه و یا یک کلاس آموزشی و یا اعزام یک داور و ناظر و مانور دادن در اطراف آنها می‌شود را در راه برنامه ریزی، تفکر و بهینه کردن شرایط لازم برای برگزاری مسابقات در شرایط قابل قبولی در نظر گرفته شود.

وقتی ساختار لازم برای برگزاری مسابقات فوتبال در سطح استان در دسترس نباشد و هر تیم را که اعلام آمادگی کند مجوز حضور در لیگ برتر داده شود و تیم‌ها نگرانی از بابت سقوط نداشته باشند مشاهده حوادثی از این قبیل نمی‌تواند دور از انتظار باشد.

امید است هیأت فوتبال استان و به خصوص کمیته انضباطی آن با همان دقت، وسواس و تعصبی که در جریان رسیدگی به صلاحیت مدیریتی کاندیداها عمل می‌کرد در این ارتباط یعنی برخورد با حاشیه سازان و حادثه آفرینان رقابت‌های لیگ به اصطلاح برتر استان وارد عمل شده و قاطعانه برخورد کند.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر