///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28772
تاریخ انتشار: پ, 1396/09/02 - 10:42
مدیر کل میراث فرهنگی همدان گفت: در جریان عملیات پیاده راه سازی یک تابوت سفالی کشف شده است.

به گزارش آران مغان، علی مالمیر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری میزان گفت: عملیات پیاده راه سازی میدان امام تا خیابان اکباتان با حضور مستمر کارشناسان میراث فرهنگی در حال اجراست.

وی افزود: در جریان این عملیات یک تابوت سفالی کشف شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی همدان گفت: در حال حاضر باستان شناسان کاوش اضطراری را برای بررسی محیط و احتمال حضور آثار دیگر انجام می دهند و با اتمام آن تابوت منتقل خواهد شد.

مالمیر با اشاره به پیشینه تاریخی همدان گفت: این شهر سه هزار سال قدمت دارد و در دوره های مختلف در آن استقرار وجود داشته است و پیش از این نیز چندین بار آثار در عملیات های عمرانی کشف شده است. 

گفتنب است که اواخر مهرماه امسال نیز در جریان احداث پیاده راه میدان امام خمینی(ره) همدان و در حین خاک برداری برای اصلاح تاسیسات زیرساختی برق، یک سرستون سنگی کشف شد که کارشناسان پس از بررسی قدمت آن را به دوران ایلخانیان نسبت دادند.

همچنین در مهرماه امسال در محدوده گنبد علویان در کوچه جراحان شهر همدان یک تابوت سنگی با اسکلت یک مرد و یک زن  یافت شد که قدمت آن به دوره اشکانیان بود.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر