///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28737
تاریخ انتشار: ج, 1396/08/26 - 17:15
زلزله اي به بزرگي 4.2 ريشتر كه كانون اصلي آن شهر "برده" جمهوری آذربایجان بود عصر امروز بار ديگر پارس آباد مغان و بخشهاي اين شهرستان را لرزاند.

به گزارش آران مغان، بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور، اين زمين لرزه در ساعت 16 و 57 دقیقه و 34 ثانیه عصر امروز جمعه در منطقه "برده" کشور جمهوری آذربایجان ثبت شده و قدرت آن 4.7 ریشتر بوده است.

این زمين لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین بوده و به دلیل فاصله نزدیک با شهرهای شمالی استان اردبیل بخوبی در شهرهاي پارس آباد و اصلاندوز احساس شده است و مثل سه روز گذشته موجب وحشت ساکنان اين شهرها و نیز روستاهای اطراف آن شد.

گفته مي شود اين زلزله خساراتي در شهرستان پارس آباد نداشته است.

اين زمين لرزه براي دومين بار است كه طي سه روز گذشته در شهرهاي شمالي استان اردبيل رخ داده است بطوري كه روز چهارشنبه 24 آبان نيز زلزله اي به بزرگي 5.4 ريشتر موجب ترك خوردن برخي از ساختمانهاي اهالي شده بود.

گزارش مقدماتی اين زمین‌لرزه:

بزرگی: ۴.۷
 محل وقوع:  برده .آذربايجان - حوالی اصلاندوز (اردبيل)
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی
 ۱۷:۰۲  ۹۶.۸.۲۶
طول جغرافیایی: 47.13
عرض جغرافیایی: 40.31
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

 نزدیک‌ترین شهرها:
98 کیلومتری اصلاندوز (اردبيل)
98 کیلومتری پارس آباد (اردبيل)
110 کیلومتری تازه كند (اردبيل)
     
 نزدیکترین مراکز استان:
249 کیلومتری اردبيل
258 کیلومتری تبریز
 

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

از فرماندار محترم میخام که فکری به ساختمانهای فرسوده در محدوده کشت و صنعت بکنند ، خدای نکرده فردا زلزله با چند ریشتر بالاتر بیاد .میزان تلفات اینجاها خیلی بیشتره خواهد بود. علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد. خانه های اینجا در وضعیت بسیاری بدی قرار دارن فردا که تلفات بدیم هرچقدر هم کمک کنید دردی را دوا نمیکند پس خواهشا در این چند روز کاری بکنید . آران جان لطفا چاپش کن.
ارسال نظر