///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28731
تاریخ انتشار: پ, 1396/08/25 - 17:32
جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: مردم اطمینان داشته باشند سپاه پاسدران تا اخرین لحظه در کنار مردم حضور دارد.

به گزارش آران مغان به نقل از تسنيم، سردار حسین سلامی در بازدید از مناطق زلزله‌زده با اشاره به اینکه خوشبختانه از موج شوک اولیه خارج شده‌ایم و کمبود غذا وجود ندارد اظهار داشت: در زمینه اسکان اضطراری وسایل بسیاری شامل چادر و پتو تأمین شده و کمبودهایی که وجود دارد به دلیل دریافت بیشتر چادر توسط عده‌ای است و این مشکل طی امروز و فردا کاملا برطرف می‌شود.

سلامی گفت: بعد از پیام تاریخی مقام معظم رهبری که سرشار از لطافت بود و عامل بعثت شد قیامتی از موج کمک‌های مردمی بر‌پا شده و شکل عجیبی به خود گرفته و باورناپذیر است.

وی با بیان اینکه حدود 1900 روستا تحت تأثیر زلزله قرار گرفته و امدادرسانی آنها به عهده سپاه است، افزود: سپاه پاسداران نیز از ساعت‌های اولیه با تمام امکانات در منطقه وارد عمل شده و فرمانده نیروی زمینی اکنون در منطقه مستقر است.

سلامی تصریح کرد: حدود 1000 دستگاه مهندسی از سپاه هنوز در حال آواربرداری است تا مردم به ابزار زندگی خود و احشام در صورت زنده بودن دسترسی داشته باشند و محلی برای نگه‌داری آنها در نظر گرفته می‌شود.

وی اظهار کرد: 6 بیمارستان سیار پیشرفته صحرایی در این مناطق توسط سپاه برپا شده که یکی از آن‌ها جزو مدرنترین بیمارستان‌های صحرایی جهان است که صد‌ها عمل جراحی در آن انجام شده است.

سلامی با بیان اینکه نیروی هوافضای سپاه برای انتقال مصدومان از کرمانشاه به تهران نقش مهمی را ایفا کرده است گفت: بالگردهای سپاه در انتقال مجرمان و امکانات نقش‌آفرینی کرده و 32 سپاه استانی در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی هستند.

وی با اشاره به اینکه سپاه آمادگی دارد در مرحله اسکان اضطراری اقدامات لازم را انجام دهد عنوان کرد: نیازهای مردم در حال تغییر است و اکنون نیازهایی که وجود دارد وسایل بهداشتی و گرم‌کننده، پوشاک گرم و سرویس بهداشتی و هنوز هم چادر و پتو است.

سلامی با بیان اینکه نیازها تغییر می‌کند و ‌با زمان پیش می‌رویم گفت: سپاه به مردم به سپاه اطمینان می‌دهد در این لحظات تا انتها در خدمت مردم هستیم و تا زمانی که آخرین نفر از این افراد در محل دائمی اسکان پیدا نکند  منطقه را ترک نمی‌کنیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران عنوان کرد: ‌آماده هستیم در نوسازی و بازسازی تمام امکانات را به کار گیریم و زمینه بازگشت امید را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر