///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28726
تاریخ انتشار: پ, 1396/08/25 - 00:49
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: به دنبال وقوع زلزله 5.4 ريشتري در پارس آباد مغان تیم‌های امداد و نجات به روستاهاي شهرستان اعزام شدند.

اكبر صمدي در گفت و گو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: ساعت 23 و 17 دقیقه و 59 ثانیه چهارشنبه شب زلزله اي به بزرگي 5.4 ريشتر كه كانون آن جمهوري آذربايجان مي باشد شهرستان پارس آباد مغان را لرزاند.

وي با بيان اينكه بعد از وقوع زلزله نيروهاي امدادي و مديريت بحران شهرستان پارس آباد به حالت آماده باش درآمدند، گفت:  بعد از اين وقوع اين زمين لرزه دستور اعزام کلیه نیروهای نظامی و انتظامی، هلال احمر و اورژانس به روستاهای شهرستان صادر و تیم‌های مربوطه به روستاها اعزام شدند.

فرماندار پارس آباد افزود: این زمین لرزه در شهرستان پارس آباد سبب ترک خوردگی برخی از ساختمان‌های شهری شده اما گزارشی از میزان خسارت در روستاهای شهرستان در دسترس نیست.

صمدي تصريح كرد: كانون این زلزله در عمق 10 کیلومتری زمین لرزه منطقه "برده" کشور جمهوری آذربایجان بوده كه به دلیل فاصله نزدیک با شهرهای شمالی استان اردبیل از جمله پارس آباد و اصلاندوز بخوبی در این مناطق احساس و موجب وحشت برخی از ساکنان اين شهر و نیز روستاهای اطراف شد.

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان پارس آباد نيز در گفت وگو با خبرنگار آران مغان گفت: به دنبال وقوع زلزله در شهرستان پارس آباد مغان کمیته مدیریت بحران مرکز فوریتهای پزشکی پارس آباد مغان تشکیل و به کلیه مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ اعلان آماده باش کامل داده شد.

سیدمهدی موسوی اظهار داشت: شش تیم از مرکز فوریتهای پزشکی پارس آباد به منظور انجام ارزیابی اولیه به مناطق مختلف شهرستان اعزام شده اند.

وی افزود: مرکز فوریتهای پزشکی ۱۱۵ پارس آباد با شش پایگاه عملیاتی در آماده باش کامل بسر می برد.

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان پارس آباد ضمن دعوت از تمامی شهروندان به آرامش و همکاری با نیروهای امدادی، درخواست کرد از اشغال غیرضروری تلفن های امدادی و خدماتی خودداری نمایند.

 

////

///

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر