///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28564
تاریخ انتشار: ي, 1396/07/30 - 17:52
نماینده مردم پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با انتقاد شديد از عملكرد مسوولان، خواستار رسیدگی به مشکلات مردم و حوزه انتخابيه خود شد.

به گزارش آران مغان، شکور پورحسین در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شوراي اسلامي به نقد برخي مسئولان پرداخت و گفت: در این کشور همت و روشن‌بینی اگر وجود داشته باشد مشکلات مردم حل می‌شود.
 

وی با بیان اینکه مسئولین به جای حل مشکل، بحران درست می‌کنند، افزود: اولین و بزرگترین بحران، بحران بی‌مسئولیتی و بی‌تفاوتی در قبال مشکلات و معضلات مبتلا به مجموعه تحت مدیریت مدیران عالیرتبه و میانی است.

 

پورحسین ادامه داد: این بی‌مسئولیتی از چنان عمق و گستردگی برخوردار است که امروزه در اذهان عمومی بحران‌ساز و درمانگر جای خود را با هم عوض کرده و مردم نام برخی وزراتخانه‌ها را به نام بحران‌ آفرین تغییر دادند که از جمله این نهادها و ارگان‌ها وزارت نیرو و بانک مرکزی است.

 

عضو كميسيون اجتماعي مجلس افزود: مدت زیادی است در سایه بی‌دقتی و مسامحه وزارت نیرو در صیانت حقآبه کشاورزان مناطق مختلف ما شاهد وقوع درگیری و نزاع‌های دسته جمعی بین شهرستانی و استانی بوده‌ایم و طبق گفته کارشناسان مسائل اجتماعی اگر وضع به همین منوال پیش رود مسائل حاد امنیتی اصلی‌ترین عنصری خواهد بود که در کانون اصلی این بحران جا خوش خواهد کرد.

 

پورحسین در ادامه گفت: سهل‌انگاری مقامات بانک مرکزی بحران در کشور به وجود آورده است که به واسطه آن سرمایه‌ اجتماعی کشور آسیب دیده و منجر به اعتمادسوزی شده است.

 

وی افزود: در روز روشن و در مقابل نگاه‌های نهادهای نظارتی و متولیان امر عده‌ای با هر روش و حیله‌ای با تاسیس مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز پس انداز اقشار آسیب پذیر را بالا می‌کشند و پس از آشکار شدن و قطعی شدن کلاهبرداری ماه‌هاست که مالباختگان بین قوه قضائیه و بانک مرکزی در رفت و آمد هستند. 

 

این نماینده مجلس بیان کرد: مسئولان محترم اگر حلال مسائل مملكت نیستید برای کشور مشکل‌سازی نکنید. بحران درست نکنید و برای نظام هزینه نتراشید. 

 

پورحسين تصريح كرد: متاسفانه تاکنون گزارش جامعی در خصوص میزان دستیابی به اهداف 5 برنامه توسعه‌ای ارائه نشده تا بدانیم اگر اهداف آن محقق شده یا نشده است، وضع چگونه خواهد شد.

 

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف، گفت: شیوع گسترده بیماری سرطان گوارش در پارس آباد که سونامی سرطان است، امنیت روانی و سلامت جسمی افراد را به مخاطره انداخته است؛
 

پورحسین افزود: گمانه زنی‌های عمومی بیانگر وجود حجم زیاد فلزات سنگین در آب رود ارس به واسطه تخلیه پسماندهای صنعتی ارمنستان است لذا مسئولان در این خصوص چاره اندیشی کنند.

 

نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس تصریح کرد: از زمان عهده دار شدن مسئوليت نمايندگي تاکنون، حداقل 10 بار به مناسبت های مختلف موضوع ساماندهی عشایر مغان را خواستار شدم اما ظاهرا این تقاضا مصداق این بیت شده که "گوش اگر گوش تو، ناله اگر ناله ماست، آنچه به جایی نرسد، فریاد است".

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه به عدم پرداخت مطالبات گندم كاران، بي توجهي و تبعيض در چهاربانده كردن راه مواصلاتي شهرستان، ارتقا سطح گمرك بيله سوار و شبانه روزي كردن آن، بحران بيكاري منطقه اشاره كرد و از مسوولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

براي شنيدن و دانلود كامل فايل صوتي نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در صحن علني مجلس كليك كنيد

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

الحق حرف های نمایندمردم غیور مغان درست وبجا وحقیقی است. اما متاسفانه گوش شنوایی نیست. امارجناب دکتر شجاعانه تکرار فرمائید بلاخره بنده خدای پیدا خواهدشد.

جناب پورحسین واقعا عالی بود متین ومستدل ومحکم . اما نباید دلمان را فقط به نطق های میان دستور ببندیم وفرصت هایکی پس ازدیگری ازبین رود. هرچند منابع کم وچاله وچوله زیادهست امابادرایت وکمی همت ونگاه به درون منطقه وکمی هم چاشنی کشوری میشود باری ازدوش کشوربرداشت وفرصت های پیشروی منطقه را احیانمود.پورحسین جان استین بایدبالازد.

آقای دکتر شکور پورحسین ضمن تشکر از شما لطفا این نطق را دوباره باشدت بیشتر در فرصت های بعدی تکرار کنید وازپتانسیل مغان و نبودصنایع تبدیلی نیز سخن بگویئد.ممنون

اين كار نوش دارو بعد از مرگ سهراب است . دير جنبيدي جناب دكتر ....
ارسال نظر