///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28220
تاریخ انتشار: پ, 1396/06/16 - 08:31
نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار گفت: اجراي طرح توليد پوشاك با محوريت اشتغالزايي براي روستاييان در حالي يك ماه گذشته در مجلس مطرح شده است كه فرصت‌هاي اشتغالزايي در استان‌ها ناعادلانه توزیع مي شود.

به گزارش آران مغان، به دنبال انعقاد تفاهمنامه‌ اي بين سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت در رابطه با توسعه اشتغال روستاها در قالب طرح توليد پوشاك روستايي، اين طرح اكنون به صورت آزمايشي در پنج استان آغاز شده است. در اين راستا نكته جالب اين است كه هيچ كدام از نمايندگان پنج استاني كه قرار است اين طرح در آنها به صورت آزمايشي اجرا شود.

نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس شوراي اسلامي در اين رابطه با اشاره به اينكه يك ماه گذشته اجراي طرح توليد پوشاك با محوريت اشتغالزايي براي روستاييان در مجلس مطرح شده است، اظهار كرد: اين طرحي است كه مدتي قبل با موافقت اكثريت نمايندگان به تصويب رسيد. البته قرار نبود اجراي آن از سوي دولت تنها در چند استان صورت گيرد.

شكور پورحسين با اشاره به اينكه اگر طرحي كليد مي‌خورد بايد به صورت مساوي در تمام استان‌هاي كشور اجرا شود، افزود: يكي از مسائل اين است كه طرح‌ها بايد به صورت عدالت محور و يكجا اجرا شوند.

وي با اشاره به اينكه مشخص نيست چقدر دولت بتواند در اجراي اين طرح موفق عمل كند،گفت: هنوز مشخص نيست چنين طرح بزرگي سرانجام خوبي داشته باشد يا به شكست منتهي شود.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس تصريح  كرد: با اين تفاسير هنوز چشم‌انداز اجراي چنين طرح بزرگي مشخص نشده، كليد خورده است و معلوم نيست سرنوشت آن خوب باشد يا خير؟ همچنين با اين شرايط قرار است دولت از اين پنج استان به منظور آزمون و خطاي طرحي كه به گفته نمايندگان بي‌برنامه‌ است استفاده كند كه با توجه به محروميت اين مناطق، در صورت شكست قرار است وضعيت اين پنج استان بدتر شود.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

خود شما...
ارسال نظر