///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28219
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/15 - 23:54
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: شهروندان منطقه گرمی و پارس آباد به دلیل بارش باران و وزش باد شدید با سرعت 72 کیلومتر در ساعت در روز پنجشنبه از استقرار در مسیرهای پر خطر خودداری کنند.

به گزارش آران مغان، مسعود امامی یگانه روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام هواشناسی اردبیل از ساعات اولیه روز پنجشنبه شاهد وزش باد تند تا شدید با سرعت 72 کیلومتر در ساعت و بارش باران در مناطق مختلف استان خواهیم بود که احتمال بروز خسارت در اثر این تندباد وجود دارد.

وی اضافه کرد:وزش بادهای جنوبی در برخی مناطق استان آغاز و در ظهر پنجشنبه سرعت آن تند تا شدید خواهد شد.

امامی گفت: از بعداز ظهر روز پنجشنبه با تغییر جریانات و حاکمیت ناپایداری ها بتدریج بر میزان ابرها افزوده شده و در برخی مناطق استان آسمان ابری همراه با بارش باران گاهی با رعد وبرق انتظار می رود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل افزود: تمرکز بارندگی در منظقه موران گرمی ،برخی از مناطق شهرستان پارس آباد و نواحی منتهی به استان گیلان خواهد بود.

امامی بیان کرد: تقویت گلخانه های استان، کنترل و بازدید بادشکن اطراف مزارع ، حفاظت از کندوهای زنبور عسل، حفاظت از تجهیزات آبیاری، حفاظت از تاسیسات عمومی شهر و بازدید از تابلوهای بزرگ سطح شهر از جمله مواردی است که باید احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی رعایت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل از شهروندان خواست از توقف در مسیرهای خطرناک، توقف در مسیر ساختمان ها و دیوارهای نیمه کاره و فرسوده ، درختان کهنسال و رودخانه ها در هنگام وزش باد خودداری کنند.

امامی همچنین از رانندگان خواست هنگام وزش باد با احتیاط رانندگی کنند.

استان اردبیل جز 10 استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت ها و تلفات های زیادی بر جای می گذارد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر