///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28149
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/08 - 09:02
طبق شنیده ها در آخرین جلسه ای که توسط اعضای شورای شهر اردبيل برگزار شده، بین ۴ گزینه توسط برخی از اعضای شورا براي شهرداري اين شهر بحث شده است.

به گزارش آران مغان، طبق شنیده ها در آخرین جلسه ای که توسط اعضای شورای شهر برگزار شده، بین ۴ گزینه یعنی حمید لطف اللهیان، محبوب تیزپاز، عباس کریمی و عباداله فتح اللهی توسط برخی از اعضای شورا بحث شده است.

در این جلسه هر چند تنی چند از اعضای شورای شهر با آوردن برخی اسامی در لیست متصدی شهرداری شدیدا مخالفت کردند، ولی با توجه به راه اندازی کمپین های مختلف و فشار افکار عمومی بر اعضای شورا، برخی از اعضاء خواستار مذاکره بیشتر روی این اسامی شدند.

در اینجا به برخی از سوابق این ۴ گزینه اشاره می شود:

۱- حمید لطف اللهیان:

حمید لطف‌اللهیان متولد ۱۳۵۲ از محله عارف اردبیل است که لیسانس خود را در رشته مهندسی عمران، فوق لیسانس خود را در رشته مهندسی شهرسازی و دکتری مهندسی شهرسازی از دانشگاه قاضی ترکیه است.


این چهره شناخته شده شهرداری اردبیل بیش از ۱۲ سال در پست‌های مختلف شهرداری اردبیل مدیریت کرده که از جمله آن می‌توان سمت شهرداری منطقه دو اردبیل، مدیرعاملی سازمان عمران شهرداری و بهسازی بافت فرسوده را بیان کرد.

حمید لطف‌اللهیان که از کارکشته‌های این مجموعه است به سه عنصر حرفه‌ای بودن، باتجربه بودن و متخصص بودن در مدیریت شهرداری تأکید کرده و همواره بر این باور است که در مدیریت شهرداری باید پیش‌نیاز کارهای عمرانی را توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی قرار داد و اردبیل نیاز به توسعه از جنس پایدار دارد تا در مقیاس جهانی بتواند معرفی شود.

حمید لطف‌اللهیان که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ساختمان شهرداری اردبیل را به ساختمان همجوار شهرداری یعنی استانداری اردبیل تغییر داد و نقل مکانش را در قالب سمت مدیرکلی دفتر فنی انجام داد، ولی مدتی طول نکشید که با رای شورا به ساختمان عمارت شهرداری راه یافت.

هر چند بعد از یکسال مورد استیضاح شورا قرار گرفت ولی باتوجه به مخالفت افکار عمومی و کارنامه ای درخشانی که داشت دوباره به ساختمان شهرداری برگشت.

آسفالت زیرینایی خیابانها، بهره برداری از فاز اول پروژه پل قدس، راه اندازی رینگ پیاده روی شورابیل،  افتتاح ۳ ورودی جدید شورابیل اردبیل، بازسازی ساختمان عمارت شهرداری،و…. از جمله اقدامات حمید لطف اللهیان می باشد.

۲- محبوب تیزپاز:

تیزپاز متولد سال ۱۳۴۶ شهرستان مشگین شهر استان اردبیل است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه علم و صنعت بوده و در کارنامه کاری خود شهرداری شهرهای پارس‌آباد، سراب، میانه و مشکین‌شهر، خوی، شهردار منطقه ۸ تبریز را دارد.

تیزپاز که از سال ۱۳۷۴ شهردار بوده است در سال ۱۳۸۶ بعنوان شهردار نمونه کشور انتخاب شده است.

وی هم اکنون شهردار منطقه ۸ تبریز می باشند.

۳- عباس کریمی:

عباس کریمی متولد اردبیل و بردار رضا کریمی نماینده اردبیل است.

وی دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت اجرایی و مدیریت بازرگانی است و در سوابق کاری کریمی ، مشاور اقتصادی استاندار اردبیل، مدیرکل دفتر هماهنگی سرمایه گذاری استان اردبیل و مشاور استاندار، عضو هیات مدیره شرکت توسعه گردشگری استان اردبیل، رییس گروه سرمایه گذاری و اشتغال استان اردبیل، مدیر کل شرکت غله استان اردبیل، عضو هیات مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ٧ کشور ، جانشین مدیر کل انتظامی امنیتی استانداری اردبیل، رییس اداره امور اجتماعی و عمرانی فرمانداری اردبیل، رییس شورای آرد و نان اردبیل، مدیر مسول و صاحب امتیاز نشریه عصر اردبیل دیده می شود.

مهمترین ی برنامه عباس کریمی ثروت آفرینی است با تاکید بر سرمایه گذاری است.

انتخاب شهردار اردبیل در حالی ادامه دارد که شهردار جدید باید مسئولیت ۳ هزار پرسنل شهرداری را با مدیریت و کفایت خود بر عهده گرفته و نسبت به انجام امور تلاش کند.

۴- عباداله فتح الهی:

فتح اللهی چهره ناآشنایی برای مردم تبریز نیست. وی که متولد ۱۳۳۹ و فارغ‌التحصیل رشته مدیریت دانشگاه تهران است، در سال‌های ۷۸ تا ۸۲ هم شهردار تبریز بود و جالب‌تر آنکه نخستین شهردار این شهر بود که پس از تشکیل شوراهای شهر و توسط منتخبان دوره نخست به این سمت انتخاب شد.

پروژه مترو تبریز، افزایش سرانه فضای سبز از ۴٫۲ به ۹٫۵ متر ، احداث ۴۰ واحد پارک و بوستان ، … از جمله اقدامات ماندگار دوران مدیریت وی  در شهر تبریز می باشد.

اما این تنها پیشینه اجرایی فتح اللهی محسوب نمی‌شود. بلکه او شهردار منطقه ۴ تهران، شهردار منطقه ۱۹ تهران، قائم‌مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مشاور شهردار تهران، مدیرکل حمل‌ونقل و ترافیک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مدیرکل شرکت عمران و بافت‌های فرسوده وزارت مسکن، فرماندار هشترود، فرماندار مرند، فرمانده بسیج استان آذربایجان شرقی، فرمانده سپاه زنجان و فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز بوده است. ازجمله بزرگ‌ترین اقدامات وی در دوران تصدی شهرداری منطقه ۱۹ تهران تبدیل پادگان قلعه مرغی به پارک ولایت بود.

وی هم‌اکنون مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران است.

منبع: ساوالان خبر

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر