///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26336
تاریخ انتشار: س, 1395/10/21 - 20:48
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه برخی بسترها زمینه استفاده از مجازات حبس را به وجود می آورد، گفت: دولت باید بستر اجرای مجازات های جایگزین حبس را فراهم کند.

به گزارش آران مغان، شکور پورحسین درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص بی توجهی به اجرای قانون استفاده از مجازات های جایگزین حبس درجهت کاهش تعداد زندانیان، گفت: متاسفانه یکی ازمهم ترین دلایل در عدم اجرای قانون استفاده از مجازات های جایگزین حبس این است که برای امور رایج و شرعی مجازات خارج از عرف تعیین شده است، به عنوان مثال برای روزه خواری که نوعی تکلیف شرعی است مجازات هایی درنظرگرفته شده که به هیچ عنوان ضروری نبوده و می توان با توجه به مسائل فرهنگی به جای استفاده از اینگونه مجازات جنبه اخروی آن را برای فرد توضیح داد.

نماینده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از جرم انگاری برای مسائل شرعی، افزود: موارد این چنینی سبب شده که در سیستم قضایی تورم قوانین و مجازات های بی تاثیر به وجود آید، بنابراین بهتر است که از مجازات های جایگزین حبس استفاده شود و بازنگری درقوانین کیفری ضروری است؛ این درحالی است که به استفاده ازمجازات های جایگزین حبس درکشورمان توجه چندانی نمی شود.

پورحسین با بیان اینکه در برخی شرایط قضات تمایل کمتری به استفاده ازمجازات های جایگزین حبس دارند، اظهار كرد: مواردی مانند اعمال محدودیت های اجتماعی، اشتغال های اجباری و معرفی به مراکز پازپروری برای فراگیری برخی مهارت ها مجازات جایگزین حبس نیست، بنابراین باید میان مجازات ها تفکیک قائل شد و به نوعی عناوین مجرمانه را در کشور کاهش داد؛ البته درحال حاضر بحث تنقیح قوانین مطرح است و بسیاری ازقوانین اضافی را می توان از این طریق حذف کرد.

وي با تاکید براینکه کاهش عناوین مجرمانه با اجرای مجازات های جایگزین حبس امکان پذیر نیست، افزود: باید جرائمی که نیاز به استفاده از مجازات حبس ندارند به درستی شناسایی شوند، ضمن اینکه رویکرد قانونگذاری در تصویب قوانین و مجازات ها باید به نوعی باشد که قضات ترغیب به استفاده از مجازات های جایگزین حبس شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه برخی بسترها زمینه استفاده از مجازات حبس را به وجود می آورد، تصریح کرد: ضمن اینکه دولت باید بستر اجرای مجازات های جایگزین حبس را فراهم کند، زیرا اجرای این مجازات ها برای دولت هزینه داشته و باید نظارت بر استفاده از مجازات های جایگزین حبس به درستی انجام شود، این درحالی است که بسترها هم اکنون فراهم نبوده و تلاشی هم دراین زمینه صورت نمی گیرد؛ همچنین باید ازمجازات هایی به جای حبس استفاده شود که در رشد و آبادانی کشور موثر باشد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

كليه مشلات منطقه اين بود كه نمايندمون تو مجلس اعلام كرده نگران نباشيد شايد ماه رمضان را هم كم كند

آقای پورحسین مشکلات مردم منطقه و حوزه انتخابیه تان مونده آن وفت به مسایلی که هیچ دردی از مشکلات مردم مرتبط نیست بحث و اظهار نظر می کنید؟

بهتره به جای این حرفا در مورد پارس آباد حرف بزنه که الان نماینده های اردبیل و گرمی از حقش دفاع میکنن

عزیز دل برادر از کمبودها و بدبختی شهرمان بگو. این حرفا به چه درد ما میخوره

خدایا این جملات دوای کدوم درد پارس آباد خواهد بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ والسلام

آقاي پورحسين به پيشرفت شهرستان پارس آباد بينديش

شما بزرگواران فقط به فکر منطقه هستین درحالی که نماینده مجلس در هر ضمینه ای مسئول می باشد. اگر اینظور فک میکنید پس هر نماینده درباره مشکلات حوزه انتخابیش حرف بزنه پس کی مشکلات کلان مملکت رو حل و فصل کنه؟ شما؟؟؟؟ نماینده تهران؟؟؟ البته ایشون مشکلات منطقه رو هم با مکاتبات و تذکرات شفاهی و کتبی پیگیری میکنند کمی منصف باشید. کاش کمی قبل قلم فرسایی مطالعه و تحقیق کنیم

خیلی بدبختین آره شما ها که فک میکنین با سانسور حرف مخاطباتون علیه آقای پورحسین بازی میکنین خیلی بدبختین که مردم از شنیدن حرف حق دور میکنین لابد فک میکنین کارتون درسته و به نام حق میشه هر دغل بازی کرد بدونین پیش حضرت حق روسیاه و حقیر هستین و خواهید بود بدبختا و تعز من تشاء و تذل من تشاء شما هیچی در برابر قدرت خدا نیستین که بخوایین با این کارا کسی از بنده های خدا رو تضعیف و مردود کنید. خدا محبت ایشون رو در دل مردم میندازه تلاش شما هم ان شاء الله نتیجه عکس میده... منتظر فردا ها باشید و تعبیر حرف منو تو انتخابات بدی ببینید که برخلاف خواسته قبلی و اکنونتان ایشان باز هم موفق خواهند شد
ارسال نظر