///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26300
تاریخ انتشار: ج, 1395/10/17 - 15:03
امام جمعه پارس آباد گفت: با اينكه نماينده مردم پارس آباد، مسوولان شهرستاني و استاني پيگير موضوع پرداخت خسارات هستند اما تا كنون نتيجه اي نداده است و اين امر موجب بي اعتمادي مردم نسبت به دولت مي شود.

به گزارش آران مغان، حجت‌الاسلام سید سعيد رشادي ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پارس آباد با اشاره به 17 دی ماه سالروز طرح استعماری کشف حجاب توسط رضاخان، گفت: امروز روزی بود که رضاخان قانون منع حجاب را تصویب و داشتن حجاب را به صورت قانونی منع کرد که این در سال 1314 اتفاق افتاد.

وي با بيان اينكه طرح استعماری کشف حجاب در طول تاريخ بي سابقه بود، افزود: اين طرح رضاخان با هدف همسان سازي و متحدالشکل کردن البسه با پوشش زنان اروپایی صورت گرفت و علاوه بر ايران، در تركيه و افغانستان نيز از اين طرح تبعیت کرده و به زور چادرها و روسری‌ها را از سر زنان می‌کندند.

امام جمعه پارس آباد با اعلام اينكه پیشرفت کشور به بدحجابی و بی‌حجابی نیست، ادامه داد: کشف حجاب رضاخان قاجار، موجب بیداری اسلامی ملت ایران شد و با ظهور انقلاب اسلامي اين توطئه ها و نقشه شوم کشورهای استکباری و غربي نقش برآب شد.  

رشادي در ادامه با اشاره به آزادي شهر هوراديز جمهوري آذربايجان از دست اشغالگران ارمني، گفت:  در مقابل منطقه مرزي پارس آباد مغان شهري به نام هوردايز وجود دارد كه چند سال پيش در چنين روزي از دست متجاوزان ارمنستان آزاد شد كه اگر حمایت ایران بخصوص مردم مغان از مردم جمهوری آذربایجان نبود بسیاری از سرزمین اين کشور در دست بیگانگان بود.

وی در ادامه با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) و سالروز شهادت میرزا تقی خان امیر کبیر، بر لزوم آشنايي دانش آموزان و دانشجويان با شخصيت هاي تاريخي همچون امير كبير تاكيد كرد.

امام جمعه پارس آباد با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: با وجود مظلومیت آن امام همام، ايشان هفت سال امامت كرد و با وجود سن کم از علم و دانش فراوانی برخوردار بود كه در 28 سالگي به شهادت رسيد.

رشادي براي چندمين بار در خطبه هاي نمازجمعه پارس آباد از عدم پرداخت خسارت ناشي از تگرگ به کشاورزان و باغداران منطقه انتقاد كرد و گفت: چندين ماه است كه از اين بلاياي طبيعي گذشته اما هنوز ريالي به كشاورزان خسارت ديده پرداخت نشده است اين در حالي است كه بيشتر خسارت ديدگان كشاورزاني هستند كه زمين اجاره كرده و چشم هايشان را به آن دوخته بودند.

وي تصريح كرد: با اينكه نماينده مردم پارس آباد، مسوولان شهرستاني و استاني پيگير موضوع پرداخت خسارات هستند اما تا كنون نتيجه اي نداده است و اين امر موجب بي اعتمادي مردم نسبت به دولت در زمينه بيمه محصولات كشاورزي مي شود.

امام جمعه پارس آباد همچنين از خريد دستگاه (ام آر اي) با پيگيري نماينده مردم و فرماندار پارس آباد براي رفع مشكلات درماني منطقه اشاره و از افتتاح ساختمان بيمارستان 160 تختخوابي پارس آباد تا دهه فجر امسال خبر داد.

رشادي در ادامه از حضور ناصر نصيري معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار اردبيل در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه شهرستان پارس آباد قدرداني كرد و گفت: از آنجايي كه آقاي نصيري قبلا در پارس آباد فرماندار اين شهرستان بودند انتصاب او به سمت معاون استاندار مي تواند منشا خير و بركت براي منطقه به ارمغان بياورد.

اشاره به 22 دی ماه سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان رهبر کبیر انقلاب، سالگرد قیام خونین مردم قم در 19 دی‌ماه سال 1356 و تهيه معدن شن و ماسه براي شهرداري در جهت آسفالت معابر شهر و كوچه ها از ديگر سخناني بود كه امام جمعه پارس آباد به آن پرداخت.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر