///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26272
تاریخ انتشار: س, 1395/10/14 - 09:11
مدیر زراعت کشت و صنعت مغان گفت: حمله دسته جمعی پرنده مهاجر «زنگوله بال» به مزارع و محصولات زراعی، موجب خسارات سنگین به این شرکت شد.

به گزارش آران مغان، جعفر عبادالهی در جریان بازدید از مزارع خسارت دیده شرکت کشت و صنعت مغان، گفت: این پرندگان که با نام محلی «مزمک» شناخته شده اند وارد زیستگاه ها و مناطق طبیعی شهرستان های پارس آباد و بیله سوار شده و از این طریق خسارات زیادی به مزارع در حال رشد محصول کلزا این شرکت عظیم اقتصادی وارد می کنند.

وی با بیان اینکه سالانه پرندگان زنگوله بال (مزمك) خسارت قابل توجهی به زراعت کلزای این شرکت وارد می کنند، از مسوولان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد برای رفع مشکل و کنترل این پرندگان مهاجر چاره اندیشی کنند.

مدیر زراعت کشت و صنعت و دامپروري مغان تعداد پرندگان مهاجم را به طور تقریبی ۲۰ هزار قطعه اعلام کرد و افزود: این پرندگان مهاجر بیشترین ضرر و زیان را در بخش های مختلف زراعی شرکت به ویژه بخش های ۶،۵و۷ وارد کرده اند به طوری که در سال گذشته یک تن کاهش عملکرد در هر هکتار را شاهد بودیم.

با توجه به ویژگی های زیستی و پراکنش جهانی این گونه جزء پرندگان نزدیک به تهدید بوده و در ضمیمه یک کنوانسیون منع تجارت بین المللی گونه های در معرض انقراض و در ایران نیز در فهرست پرندگان حمایت شده با ارزش حفاظتی بالا قرار دارد.

 

هجوم زنگوله بال ها به مزارع

هجوم زنگوله بال ها به مزارع

هجوم زنگوله بال ها به مزارع

هجوم زنگوله بال ها به مزارع

هجوم زنگوله بال ها به مزارع

گزارش از محسن آزادي

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر