///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26212
تاریخ انتشار: چ, 1395/10/08 - 07:47
مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد مغان از كشت ۸۱ هکتار از اراضی این شهرستان مرزي به کشت گیاهان دارویی خبر داد.

به گزارش آران مغان، علی اکبر حسنیان با اعلام این خبر اظهار داشت: ۸۱ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است و گیاهان استحصال شده در این منطقه از کیفیت و بار اقتصادی بالایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه یکی از حوزه ها در موضوع پژوهش و تحقیقات بحث گیاهان دارویی است، گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان تنها دارنده پژوهشگاه گیاهان دارویی در کشور به نتایج خوبی در زمینه گیاهان دارویی دست یافته است و امیدواریم با راه اندازی مرکز جهاددانشگاهی درشهرستان پارس آباد زمینه توسعه این شهرستان را در بخش کشت گیاهان دارویی به وجود آوریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد افزود: خوشبختانه در شهرستان پارس آباد گلخانه طبیعی فعال است و بسیاری از گیاهان با ارزشی که خاصیت های فراوانی داشته و در این مناطق روییده می‌شوند، حتی در برخی از کشورهای جهان نیز یافت نمی‌شوند.

حسنیان خاطرنشان كرد: با توجه به اینکه تاکنون دولت یازدهم در زمینه کشت گیاهان دارویی گام های بلندی برای بهره‌وری برداشته ولی در هر صورت حمایت بخش خصوصی و دولتی برای ایجاد صنایع فرآوری و بسته‌بندی می‌تواند تولید، درآمدزایی و توسعه این بخش را شتاب دهد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر