///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26210
تاریخ انتشار: س, 1395/10/07 - 12:54
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اردبیل از فعالیت 121 دفتر اسناد رسمی با کمال صداقت، امانتداری و قانون مداری در این استان خبر داد.

به گزارش آران مغان، ناصر یوسفی آذر همزمان با ششم دی ماه روز دفاتر اسناد رسمی در همایش سردفتران و دفتریاران استان اردبیل گفت: از این تعداد 70 دفتر در اردبیل، 14 دفتر در پارس آباد، 11 دفتر در مشگین شهر،هشت دفتر در خلخال، هفت دفتر در گرمی، چهار دفتر در بیله سوار، سه دفتر در نمین، 2 دفتر در کوثر و در شهرستان های سرعین و نیر هر کدام یک دفتر مشغول ارائه خدمات به اهالی منطقه هستند.
وی تعداد سردفتران استان را 121 نفر و تعداد دفتر یاران استان را 113 نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد 14 نفر دارای مدرک دکترا، 40 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و مابقی با مدرک کارشناسی مشغول ارائه خدمات هستند.
وی بیان کرد: دفاتر اسناد رسمی با بیش از 80 سال سابقه اولین تشکیلات بخش خصوصی در کشور است که طبق قانون وظایف و صلاحیت های مهم حاکمیتی ایفای نقش می کند.
وی با اشاره به سابقه فعالیت درخشان دفاتر اسناد رسمی اضافه کرد: دفاتر اسناد رسمی در انجام تکالیف قانونی همواره مورد اعتماد مردم و حاکمیت بوده است چون در نهایت صداقت، امانتداری و قانون مداری وظایف خود را انجام می دهند.
وی اظهار کرد: دفاتر اسناد رسمی به عنوان بازوی توانمند نظام اسلامی وظایف مهمی را در عرصه های مختلف به عهده گرفته و با توکل به خدای منان به پشتوانه علمی ارزشمند خود و بهره گرفتن از افراد متخصص و توانمند همواره در انجام وظایف محوله سربلند بیرون آمده است.
یوسفی آذر با اشاره به آیه 281 سوره مبارکه بقره گفت: نامگذاری روز ششم دی ماه هر سال به عنوان روز دفاتر اسناد رسمی که مصادف با دویست و هشتاد یکمین روز سال می باشد با الهام از آیه 281 سوره مبارکه بقره است که بیانگر مسئولیت حساس و عظیم سردفتران و دفتریاران است.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اردبیل از تشکیل نشست های متعدد این کانون با سازمان ها، ادارات و ارگان های مرتبط با دفاتر اسناد رسمی برای حل اختلاف و رفع مشکلات خبر داد و افزود: اجرای برنامه های آموزشی و پژوهشی، اطلاع رسانی آخرین بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره و صدور آرای وحدت رویه و ارائه نظر مشورتی از جمله وظایف کانون سردفتران و دفتریاران استان است.
وی اظهار کرد: دفاتر اسناد رسمی استان اردبیل از جمله دفاترهای موفق در کشور است که کمترین خطا و اشتباه در آن صورت می گیرد و این موفقیت درسایه تلاش ، تعهد ، تخصص و تعامل همکاران با دستگاه های مرتبط به دست آمده است.
پخش کلیپ و تجلیل از سردفتران و دفتریاران پیشکسوت استان اردبیل از دیگر قسمت های این همایش بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر