تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25648
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/15 - 13:27
یک زوج جوان اهل روستاي دوست كندي پارس آباد در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی توانستند با صبر و پشتکار، تولید خود را با خرید پنج دستگاه چرخ خیاطی آغاز و در زمينه توليد مصنوعات چرمي خودكفا شوند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، اقتصاد مقاومتی مفهومی است که این روزها به‌عنوان راه گشای بهبود اقتصاد و نجات آن از وضعیت نابسامان کنونی كشور بیان می‌شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بارها با بیان و تبیین اقتصاد مقاومتی و تاکید بر لزوم توجه به سرمایه‌های داخلی، دولت و مجلس را به سمت به کارگیری این مفهوم رهنمون ساختند.

 

یکی از نهاد هایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی گام بر می دارد، صندوق كارآفريني اميد است که در تلاش است که منویات مقام معظم رهبری در حوزه محروميت‌زدايی و اقتصاد مقاومتی تحقق يابند. این سازمان با حمایت از کارآفرینان توانسته است تا حدود زیادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

 

سيامك مهربان یکی از کار آفرینان اقتصاد مقاومتی در روستاي دوست كندي از توابع بخش مركزي شهرستان پارس آباد است که توانسته کسب و کار مناسبی راه اندازی کند. او متولد ۱۳۶۰ و دارای مدرک فوق لیسانس علوم اجتماعی است كه با کمترین امکانات توانسته در روستاي دوست كندي و در گوشه ای از منزل خود براي همسر و خواهرش اشتغالزايي ايجاد كند.

 

وي مي گويد: با دریافت تسهیلات 50 ميليون تومان از صندوق كارآفريني اميد پارس آباد توانسته با ايجاد كارگاهي كوچك در روستاي دوست كندي اقدام به كار خياطي كند.

 

مهربان ادامه داد: هرچند محيط كارگاهش در فضايي محدود به مساحت 40 متر احداث شده اما با علاقه کار خود و با خريد پنج دستگاه چرخ خياطي و تجهيزات ديگر خياطي برای همسر و خواهرش اشتغالزایی ایجاد كند.

 

اين كارآفرين پارس آبادي گفت: در سایه استفاده از تجربیات شخصی و آموزشهای کسب شده در يك کلاس توليد مصنوعات چرمي در اصفهان، توانسته موفقیت های لازم را در این زمینه کسب و به نوعی مقدمات راه اندازی یک كارگاه تولیدی در حوزه اقتصاد مقاومتی را ایجاد نماید که هم برای خودم و هم خانواده ام که شاغل در این حوزه هستند، سودمند بوده است.

 

مهربان افزود: عمده توليداتشان انواع مصنوعات چرمی نظیر، کیف پول، کمربند و کیف مجلسی، كوله و کیف موبایل در اين كارگاه بوده كه توليد و روانه بازار مي شود.

 

به گفته 'فرشاد منوچهري' رئيس صندوق كارآفريني اميد شهرستان پارس آباد، صندوق کارآفرینی در جهت اشتغالزايي، از کارگاهها و طرح های تولیدی در قالب اقتصاد مقاومتی حمایت کند و کارآفرینان جهت برخورداری از تسهیلاتی مالی و مشاوره مي توانند به صندوق كارآفريني اميد پارس آباد مراجعه كنند.

 

گزارش مرتضي بري

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر