///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23184
تاریخ انتشار: ي, 1395/01/08 - 09:38
شهرستان پارس‌آباد بعد از اردبیل پرجمعیت‌ترین شهر دیار سبلان این روزها با آب و هوای معتدل، طبیعت بکر و جلوه‌های زیبای خدادادی در سواحل رود ارس میزبان گردشگران بی‌شمار است.

به گزارش آران مغان، شهرستان پارس‌آبادمغان با فاصله بیش از 220 کیلومتری از اردبیل به عنوان سرزمین رویایی سرسبز با آب و هوای معتدل و 60 کیلومتر مرز آبی در سواحل رود ارس و 25 کیلومتر مرز زمینی با جمهوری آذربایجان از شهرهای دیدنی استان اردبیل است که همه ساله در ایام نوروز میزبان طبیعت‌گردان و میهمانان بی‌شمار است.

پارس‌آباد به عنوان تکه‌ای زیبا از زیبایی‌های استان اردبیل با داشتن جاذبه‌های تاریخی همچون پل خداآفرین، قلعه اولتان و تپه نادری از جلوه‌های بی‌نظیر برای حضور گردشگران به شمار می‌رود که هر گردشگر خوش ذوق را به این منطقه فرا می‌خواند.

اما جاذبه‌ها طبیعی پارس‌آباد نیز شامل منطقه نمونه گردشگری اطراف دریاچه کشت و صنعت مغان، سد میل مغان، منطقه نمونه گردشگری توپراق‌کندی، رود ارس ، دره رود، باغات میوه کشت و صنعت مغان، و روستای هدف گردشگری اولتان است.

صنایع‌دستی این دیار از ورنی گرفته تا گلیم و جاجیم و خورجین‌بافی از جلوه‌های زیبای هنر صنعت آمیخته به ذوق و هنر هنرمندان این دیار ارزشمند است.

شهرستان پارس‌آباد را که به خاطر محصولات متنوع کشاورزی می‌شناسند در این ایام کشت و زارهای کلزا و سرسبز گندم و جو و محصولات دانه‌های روغنی متفاوتی بخشیده به طوری که آراستگی این شهر خبر از زیبایی‌های طبیعی دارد که می‌تواند منظرگاهی زیبا برای گردشگران و مسافران باشد.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد با اعلام اینکه این شهرستان به دلیل آب و هوای مناسب و معتدل از یک ماه پیش میزبان گردشگران داخلی و خارجی است، افزود: بخش عظیمی از گردشگران خارجی وارد شده به استان اردبیل از زیبایی‌های این منطقه که دارای آب و هوای مناسب است بهره گرفته و از آن لذت می‌برند.

اکبر صمدی افزود: مردمان این دیار که هم روستایی و هم عشایری هستند با مهربانی خاص همواره میزبان گردشگرانی هستند که می‌خواهند از این سرزمین رویایی بکر و زیبا بازدید کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

کدوم قلعه اولتان؟ تپه نادر کجاست؟ دریاچه کشت وصنعت کجا بود مرد حسابی؟ ابروی شهرمونون چرا میبری یک کلمه بگو جایی وجود نداره باغات میوه و گلیم و جاجیم بافی از کی شده شده جاذبه گردشگری؟

متاسفانه نامی از اولین ابادی منطقه پارس اباد شهر اسلام اباد بردهنشده ..از دوستان بزرگوار خواهشمندیم نسبت به معرفی بهتر شهر اسلام اباد ...................................................<<تفرجگاه ساحلس شهر اسلام اباد ....توت باغی .....شاه باغی ......سواحل زیبای ارس ....تالاب رود ارس روستای تپراق کندی .........و خیلی های دیگه

پارس اباد نگین اذربایجان.

ضمن خوش آمدگویی به مسافران وگردشگران محترم به سرزمین کشاورزی ایران از مسئولین زیربط عاجزانه تقاضا دارم کم وکاستی های پارس آباد را شناسایی گرده در اینده نه چندان دور به دنبال راهکارهای مناسب باشند تا سال به سال انشالله شاهد ورود گردشگران بیشتری به شهرمان باشیم...
ارسال نظر