تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18786
تاریخ انتشار: چ, 1394/01/26 - 00:21
 کی‌روش:با این شرایط ادامه کار مقدور نیست/ مانند یک گروگان اینجا گیر افتاده‌ام
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: باید بگویم با شرایط فعلی فدراسیون و مشکلات مالی، اداری و مدیریتی که این فدراسیون دارد، قادر نیستیم به راه موفقیت‌آمیزمان ادامه دهیم.

به گزارش آران مغان به نقل از مشرق، کارلوس کی‌روش در نشست خبری امروز (سه‌شنبه) خود گفت: از همه شما به خاطر حضوری که داشتید، تشکر می‌کنم و باید بگویم دلیل این حضور، این بود که احساس کردم باید توضیحاتی در مورد اتفاقات چند روز گذشته، بدهم. به دلیل رعایت ادب و احترام پس از جلسه‌ای که با کفاشیان و حسنی‌خو داشتم، سعی کردم صحبت‌هایم را به صورت علنی بیان نکنم.

وی افزود: امروز پس از اتمام جلسه‌ام با کفاشیان احساس کردم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می‌کنند تمام حقایق را بگویم.

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه باید گزارش مختصری را از اتفاقات اخیر بدهم، خاطرنشان کرد: در تاریخ 20 مارس 2015 که مطابق با 29 اسفندماه 1393 بود، در جلسه‌ای خدمت علی کفاشیان بودم که پس از این جلسه رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد، کار من بعد از بازی مقابل سوئد با تیم ملی به اتمام می‌رسد. در آن جلسه به یک توافق دوستانه و جنتلمن‌گونه رسیدیم و به نوعی توافق کردیم که همکاری من با تیم ملی خاتمه پیدا کند.

کی‌روش یادآور شد: در آن جلسه مشخص شد طبق شرایط حاکم بر فدراسیون فوتبال، مشکلات مالی و مدیریتی، غیرممکن است که ما بتوانیم به اهداف خود برسیم. همه باید یقین داشته باشند که به این شکل نبود که ما صبح از خواب بیدار شده و چنین تصمیمی اتخاذ کرده باشیم، بلکه متأسفانه اجبار پیدا کردیم که تصمیم به قطع همکاری من با فدراسیون فوتبال ایران بگیریم، تصمیمی که بر خلاف خواسته و اراده من و کفاشیان بود. هر دوی ما بسیار ناراحت بودیم که به این نتیجه رسیدیم، چرا که این، آن چیزی نبود که در ذهن‌مان برای آینده فوتبال ایران متصور باشیم.

وی ادامه داد: تصمیمات را براساس حقایق موجود گرفتیم و یکسری اتفاقات ما را مجبور کرد که به این مرحله برسیم. در ادامه و پس از بررسی عمیق تمام مسائل و مشکلات موجود در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بالاجبار باید به تفاهم جدایی برسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد: پس از آن اتفاقی در فرودگاه رخ داد و طی آن گذرنامه من گرفته شد. این اتفاق تردیدی را که در جدایی من وجود داشت، به یقین تبدیل کرد و نشان داد مشکلات موجود بین ما چقدر عمیق است. بعد از آن قول دادند که پس از بازگشت تیم ملی از اروپا دیگر چنین مشکلی برای من پیش نخواهد آمد اما بار دیگر می‌خواستند گذرنامه مرا در فرودگاه بگیرند، اتفاقی که در بازگشت تیم ملی از اردوی اروپا رخ داد.

کی‌روش خاطرنشان کرد: همانطور که مطلع هستید پس از بازگشت تیم ملی از سوئد علی کفاشیان نشستی با هیئت رئیسه فدراسیون گذاشت اما هیئت رئیسه با فدراسیون فوتبال توافق نکرد که با شرایط جدایی من و استعفای دوستانه‌ام موافقت کند.

وی در ادامه اظهار داشت: اخیراً هم جلسه‌ای هفت ساعته بین من، علی کفاشیان، حسنی‌خو، نماینده وزارت ورزش برگزار شد و ما در فضایی بسیار دوستانه به بررسی دقیق مشکلات مالی، مدیریتی و اداری که با آنها مواجه هستیم، پرداختیم. بعد از طرح این مسائل، قرار شد راهکاریی از سوی کفاشیان و حسنی‌خو جلوی راه ما قرار بگیرد تا با حل مشکلات برنامه‌های خود را تا جام جهانی روسیه پیش ببریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: به همین منظور امروز در نشستی که قرار بود من در جریان راه‌حل‌های مشکلات مالی و مدیریتی و حمایت از برنامه های من صورت بگیرد، قرار بگیرم، شرکت کردم. فکر می‌کردم امروز با آمدن من به جلسه راه‌حل‌ها برای طی کردن مسیری موفقیت‌آمیز تا جام جهانی در دست کفاشیان است که اینطور نبود. متأسفانه بعد از اتمام جلسه هیچ راه‌حلی به من ارائه نشد و حتی یک راه‌حل که در جلسه 29 اسفند در مورد حل مشکلات صحبت کرده بودم، به من ارائه ندادند. به همین منظور باید بگویم با شرایط فعلی فدراسیون و مشکلات مالی، اداری و مدیریتی که این فدراسیون دارد، قادر نیستیم به راه موفقیت‌آمیزمان ادامه دهیم.

به گزارش تسنیم کی‌روش ادامه داد: هیئت رئیسه محترم فدراسیون فوتبال با توجه به شرایطی که وجود داشت، استفعای دوستانه مرا قبول نکرد و با توجه به این مسئله من تحت قرارداد فدراسیون فوتبال هستم. تحت قرارداد بودن یک داستان است و انجام دادم مسئولیت‌های من در مسیری درست، مسئله‌ای دیگر. فراموش نکنید موفقیت تنها براساس حمایت صورت می‌گیرد. بدون حمایت‌های لازم من به عنوان سرمربی تیم ملی نمی دانم چگونه باید وظایف مان را انجام دهیم. برای ما مقدور نیست، اردو بعد از اردو و بازی بعد از بازی با این شرایط وظایف‌مان را به انجام برسانیم.

وی تأکید کرد: با شرایطی که با آن روبه‌رو هستیم تنها به دلیل موافقت نکردن هیئت رئیسه با استعفایم اینجا حضور دارم و نمی‌دانم فراتر از این چه چیزی بگویم. اگر سؤالی دارید که بخواهم شفاف‌سازی کنم، بپرسید.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که با وجود اعلام حمایت فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه این فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان چرا خواسته‌های او عملی نمی‌شود، گفت: دقیقاً منظور من همین است. بعد از چهار سال که وظیفه رهبری تیم ملی را بر عهده داشتم، باید بگویم همیشه تلاش کردم بهترین تصمیم را بگیرم. اکنون نیز به عنوان رهبر تیم ملی باید بگویم دو وظیفه پیش روی شماست. اینکه اینجا حضور داشته باشید و با روی خوش دنبال افزایش محبوبیت خود بروید یا حضور داشته باشید و براساس تصمیمات درست پیشروی کنید. برای این کار باید برنامه‌ریزی وجود داشته باشد و قدم به قدم پیش بروید. شما نمی‌توانید با این وضعیت اردو بعد از اردو و بازی بعد از بازی در مسیر پیش‌رو که پر از اتفاقات مختلف است درست پیش بروید.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران افزود: پس از چهار سال برگزاری اردو و بازی‌های متعدد هنوز نمی‌دانیم مخارج هتل، بلیت هواپیما و موارد مورد نیاز تیم ملی چگونه قرار است فراهم شود و هزینه اینها چگونه تأمین خواهد شد. با این شرایط ادامه کار مقدور نیست. باید این را بپذیریم که تصمیمات لحظه آخر روی تمرکز و نوع اخلاق ما در گذشته تأثیری مستقیم داشته است. اکنون و بنابر صحبت‌ها و جلسات مختلفی که در فدراسیون فوتبال داشته‌ایم باید بگویم که زمان وعده و وعید و قول دادن نیست و اکنون زمان متحد شدن است.

کی‌روش با اشاره به اهمیت دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی تصریح کرد: بسیار حائز اهمیت است که ما با آمادگی کامل تیم را روانه مسابقات کنیم چون باید با تیم‌های ازبکستان، چین، امارات، قطر و عربستان بجنگیم و عملکرد خوبی داشته باشیم، چرا که در جایگاه فعلی آسیا تیم‌های استرالیا، ژاپن و کره جنوبی از چهار سهمیه آسیا در جام جهانی جایگاه خود را ثابت کرده‌اند و با توجه به قدرتی که آنها دارند، فقط یک جایگاه برای دیگر تیم‌های آسیایی می ماند. برای این یک جایگاه باید بجنگیم و باید بگویم این سؤال از سوی ما هم وجود دارد که در چهار سال گذشته چه اتفاقاتی رقم خورده که هنوز فراهم کردن خواسته های ما مقدور نیست.

کی‌روش با انتقاد از بخش مدیریتی فدراسیون فوتبال گفت: وقتی در این حوزه افرادی پشت شما تلاش می کنند تا به جایگاه و آبروی تان لطمه بزنند و موفقیت تیم ملی را در انزوا قرار می دهند مقدور نیست که شما به کارتان ادامه دهید. فراموش نکنید نماد روی پیراهن تیم ملی یوزپلنگ ایرانی است و این عمل تنها یک دلیل دارد که سعی کنیم از نقراض یوزپلنگ ایرانی جلوگیری کنیم. وقتی این یوزپلنگ را کنار عقرب ها و مارها قرار دهید مطمئنا منقرض خواهد شد. در نتیجه باید گفت در بخش مدیریتی امکان این نیست که کار ادامه پیدا کند و کسب موفقیت با حضور کنار افرادی است که نمی توانند کاری از پیش ببرند و حضورشان فقط برای کسب منافع شخصی است.

وی تصریح کرد: این افراد هر روز به کارهای خود ادامه می دهند و سعی شان بر این است که باعث تحریک افراد مختلف شوند. آنها گزارشات منحرف کننده و اشتباهی را ارائه می دهند و مدام به مسئولان، مردم و مقامات کشور دروغ می گویند. تلاش آنها بر این است که نام و کار شما را زیر سؤال ببرند و به کارتان لطمه وارد کنند. در نتیجه اکنون در حوزه مدیریتی نیاز به تصمیم گیری جدی است که در چهار سال گذشته هیچ وقت آن را یاد نگرفتند. پس اگر تصمیمات لازم اتخاذ نشود، دیدار یا زود مارها و عقربها یوزپلنگ را از پا در می آورند. مطمئناً شما نمی خواهید که نسل یوز ایرانی منقرض شود. آیا شما این را می خواهید؟!

کی‌روش در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به این اتفاقات آیا اکنون به اجبار کارش را در تیم ملی ادامه می‌دهد گفت: به خاطر عشق و علاقه‌ای که از مردم و کشور ایران در دل دارم، احساس می‌کنم به این عشقم بدهکارم و به خاطر احترامی که برای مردم و کشور ایران قائلم باید به کارم تعهد داشته باشم. اینکه می‌گویم باید تعهد و تمرکز لازم را داشته باشم برای زمانی است که برای کارم احترام قائل شوند و حمایت‌های لازم صورت بگیرد.

به گزارش مهر، کارلوس کی روش با تاکید بر اینکه حق خودش می داند که در کارش به او احترام گذاشته شود گفت: بعد از 33 سال کار کردن این حق را دارم که تقاضا کنم افرادی با من کار کنند که به من احترام بگذارند. اگر نمی خواهند این کار را بکنند به روی سکوها بروند چرا که من نمی توانم این افراد کار کنم.

وی با بیان اینکه نگفته است با شرایط فعلی نمی تواند کار کند گفت: حرف من این است که با نبودن امکانات و حمایت ها ادامه کار مقدور نیست. استعفای من از سوی اعضای هیات رئیسه مورد قبول واقع نشد و حالا من همچنان تحت قرارداد فدراسیون فوتبال هستم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد حضور جواد نکونام در تیم ملی گفت: برنامه من این بود که علی کریمی و جواد نکونام به کادر فنی تیم ملی فوتبال اضافه شوند. با این حال نمی توانیم منکر برخی مسائل شویم.

وی ادامه داد: الان منطقی نیست بخواهم چیزی را از شما پنهان کنم. پس بگذارید همه چیز را به صورت واقعی به شما بگویم. من به همراه علی کفاشیان در مردادماه هنگام آغاز لیگ قرار گذاشتیم که جواد نکونام و علی کریمی به کادر فنی تیم ملی اضافه شوند. این برنامه ای بود که ما مردادماه گذاشته بودیم اما الان نمی دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد. اطلاعاتی که من دارم این است که باید طبق قرارداد و آنچه در قرارداد من و فدراسیون فوتبال درج شده است پیش برویم تا بعدا ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.

کی روش افزود: وقتی من نمی توانم بازیکنانم را انتخاب کنم آن وقت چگونه باید اختیار کادر فنی را داشته باشم تا اعضای آن را تعیین کنم. این برای من عجیب است که بعد از 33 سال حتی اجازه ندارم تا کادرم را خودم انتخاب کنم. البته من همیشه با کفاشیان مشورت می کنم و با تصمیماتی که او می گیرد من مخالفتی ندارم. البته اینکه شخصی به من بگوید یک فرد باید به کادر فنی اضافه شود این دیگر فوتبال نیست.

وی خاطرنشان کرد: من این حرف ها را به صورت کلی گفتم  اسم کسی را نیاوردم. این را به شما می گویم که دخالت در کار من به هیچ عنوان قابل قبول نیست. در مورد مسائلی که در اختیار من باشد این اجازه را نمی دهم اما در برخی از مسائل مدیریتی که اعتقادی به من نداشته باشد دخالت نمی کنم.
به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: در این شرایط حتما وظیفه سنگینی روی دوش من است و باید به عشق و علاقه ام پاسخگو باشم. همینطور باید وظیفه‌مان را در مسیری به درستی انجام دهیم که خیلی‌ها دوست ندارند موفق شویم اما باید ثابت کنیم که در همین راه نیز می‌توانیم موفق باشیم. درست فرموید؛ من حس می‌کنم که بالاجبار اینجا هستم، چون نمی‌دانم چگونه باید مسئولیت‌هایم را ادامه دهم و خواهش می‌کنم که به این حرف من توجه کنید که ما فقط 37 روز با اولین اردوی خود در مسیری که پیش روی ماست، فاصله داریم.

کی‌روش با اشاره به اتفاقی که پیش از اردوی اتریش در فرودگاه امام خمینی (ره) برای او رخ داد و ممنوع الخروج شد، گفت: مطمئناً شما از این اتفاق اطلاع دارید و می‌دانید که این موضوع چه لطمه‌های روحی به من وارد کرد و باعث آبروریزی شخص بنده در داخل کشور و اذهان بین المللی شد. اتفاقی که برای من رخ داد و به دلیل بدهی مالیاتی ممنوع الخروج شدم، مربوط به اول فروردین بود و زمانی که به این برگشتم دوازدهم فروردین بود که هنوز این مشکل برطرف نشده بود. امروز 25 فروردین است و همچنان مشکل مالیاتی من برطرف نشده و احساس می‌کنم مانند یک گروگان بین فدراسیون فوتبال و اداره مالیات هستم.

وی اظهار داشت: اتفاقی که مرا ناراحت می‌کند این است که امروز قرعه‌کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در مالزی انجام شد و تمام مربیان تیم‌ها و یا حداقل مربیان پات اول در این مراسم حضور داشتند. این در حالی بود که مربی تیم اول آسیا طبق رنکینگ فیفا در این مراسم نبود، چون من مانند یک گروگان اینجا گیر افتاده‌ام.

«اتفاقی که برای من رخ داده مانند بازی رفت و برگشت پینگ پنگ است»، سرمربی تیم ملی با بیان این جمله گفت: اکنون من بین مسئولان محترم مالیات کشور و فدراسیون فوتبال این طرف و آن طرف می‌روم که در این بین وزارت ورزش و جوانان هم حضور دارد که نمی‌دانم باید چه کار کنم. در این لحظه که من بین شما هستم تمام مربیان حاضر در مرحله انتخابی جام جهانی در مالزی هستند و بازی‌های تیم‌هایشان را با هم هماهنگ می‌کنند.

کی‌روش به نشست امروز خود با کفاشیان در آکادمی ملی فوتبال اشاره کرد و گفت: تصور من این بود که به این جلسه می‌آیم و راه حل‌هایی که می‌گویند را می‌شنوم. بار دیگر خیلی شفاف می‌گویم اکنون زمان قول دادن نیست و زمان تعهد است و مانند چهار سال گذشته نیست که بگوییم در آخرین لحظه همه چیز حل می‌شود.

به گزارش تسنیم، سرمربی تیم ملی گفت: همین تصمیمات آخر برای تیم ملی باعث شد در اردوی آفریقا شرایطی پیش بیاید که من و دوستانم مجبور شویم 60 هزار دلار از جیب‌مان هزینه کنیم. حرف من این است که باید شفاف‌سازی شود که از این پس هزینه‌های اردوهای ما رفت آمد تیم ملی با تجهیزات، امکانات، حقوق کادر فنی، پول توجیبی بازیکنان و... بودجه اینها از کجا تامین خواهد شد؟ وظیفه من است که توجهات را به این مسائل جلب کنم.

وی افزود: من مشکلی با کفاشیان ندارم، با او خیلی دوست هستیم اما باید برای حل این مشکلات راه حل پیدا کنیم. ما راه حلی برای جدایی پیدا کردیم اما هیئت رئیسه موافقت نکرد و الان شما به من بگویید راه حل مشکلات موجود چیست؟

به گزارش مهر، وی در پاسخ به این پرسش که انتخاب سرپرست تیم ملی برعهده فدراسیون است یا شما گفت: این مسئله مربوط نبوده است. فدراسیون فوتبال این حق را دارد که هر شخصی که قادر است به ما کمک کند به عنوان سرپرست بگذارد اما مسئله ای که نمی توانم با آن کنار بیایم این است که این شخص به عنوان سرپرست تیم ملی انسان توانمندی باشد. ما در اینجا کسی را دارم که می خواهد فقط ادای سرپرست را در بیاورد.

کی روش ادامه داد: بگذارید یک مثال برای شما بیاورم. بازی اول مقدماتی برابر ازبکستان. ما در یک روز بلیت داشتیم ، ویزایمان برای روز بعدش بود و جالب تر از همه اینکه هتل برای روز بعد. ما به تاشکند رفتیم و متوجه شدیم ویزا نداریم. پس از اینکه مشکل را در فرودگاه حل کردیم به هتل رسیدیم اما تازه متوجه شدیم هتل برای دو روز دیگر رزرو شده است. در این شرایط بازیکنان ما 48 ساعت نخوابیده بودند.

وی افزود: من سرپرستی نمی خواهم که با پول فدراسیون دوستانش را به سفرهای خارجی بیاورد. وقتی زمان پرداخت پاداش و پول تو جیبی می شود آن وقت می بینیم پولی در بساط نیست چرا که سرپرست پول ها را با دوستانش خرچ کرده است و پولی برای کادر فنی و بازیکنان نمی ماند. ما برای بازی با اندونزی محتاج کفش هایی بودیم که مخصوص هوای بارانی بود اما سرپرست این کار را نکرد چون پول را با دوستانش خرج کرده بود. آن سرپرست لیدرها را دعوت کرده بود تا به ورزشگاه بیایند و مدام اسم ایشان را فریاد بزنند.

کی روش ادامه داد: یک مثال دیگر؛ در بحرین بازیکنان تیم ملی دو ساعت معطل شدند. چرا که سرپرست تیم ملی گفته بود ما باید 43 پاسپورت تحویل بدهیم اما فقط 42 پاسپورت تحویل داده شد. وقتی پس از دو ساعت معطلی مقامات فرودگاه بحرین افراد تیم ملی را شمردند متوجه شدند که ما 42 نفر هستیم نه 43 نفر.

وی افزود: این سرپرست مردم پرتغال را دزدان دریایی می داند. و مهمتر از آن کسانی که به فوتبال خدمت می کنند از نظر ایشان خائن هستند. بگذارید من شفاف بگویم. من دیگر نمی توانم با چنین دست افرادی به عنوان سرپرست کار کنم. افرادی که پرونده کاری دژاگه و قوچان نژاد برای حضور در تیم ملی را بایکوت کرده بودند. اگر پیگیری های من نبود این دو بازیکن هنوز برای ایران نمی توانستند بازی کنند. من دیگر نمی توانم با سرپرست هایی کار کنم که پس از پنج هفته فعالیت در فوتبال به من می گویند حداقل استانداردهای ما را ندارید.

کی روش ادامه داد: بگذارید در انتها شفاف بگویم. اگر تعهد باشد و تنها وعده و وعید ندهند ما کارمان را پیش می بریم و در غیر این صورت نمی شود. ما باید برای پست سرپرستی به دنبال افرادی باشیم که دنبال عکس انداختن نباشند و برای آنها منافع ملی و تیم ملی ایران اهمیت داشته باشند نه تنها منافع شخصی آنها.

به گزارش تسنیم، کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا به گفته یکی از مسئولان وزارت ورزش به خاطر اعتماد به وزارت ورزش در تیم ملی ماند یا خیر، عنوان کرد: من درباره اظهارنظرهای افراد دیگر صحبت نمی‌کنم. حرف من این است همه افرادی که آمادگی دارند راه حلی برای حل مشکلات ما پیدا کنند به آنها اعتماد می‌کنم ولی واقعیت این است 4 سال فقط وعده و وعید شنیدیم.

سرمربی تیم ملی گفت: قبل از مقدماتی جام جهانی برزیل به ما قول‌ها و وعده‌هایی داده شد، مجدداً در مسابقات جام جهانی نیز همین قول‌ها و وعده‌ها داده شد. بعد از آن ما برای انجام دو بازی با سوئد و شیلی راهی اتریش شدیم اما باید بگویم در این اردو شرایط سخت و بسیار دشواری را پشت سر گذاشتیم. با تمامی احترامی که برای تمام افراد قائلم باید بگویم در فاصله 37 روز باقیمانده تا شروع جام جهانی 2018 دیگر زمان عمل به تعهدات است. بار دیگر قویاً تکرار می‌کنم اگر می‌خواهیم در مسیر جام جهانی 2018 موفق باشیم حتما باید یک برنامه‌ریزی سطح بالا و مدرن برای تیم ملی و بازیکنان داشته باشیم.

کی‌روش اظهار داشت: خواهش من این است تصمیمات لحظات آخری را دوباره تکرار نکنید. نمی‌توانیم آینده فوتبال را بر مبنای تخیلات خودمان شکل دهیم. مطمئن باشید تیمی مثل عربستان این بار بسیار قدرتمندانه مقابل ما قرار خواهد گرفت. دیدید تیم امید ما در خانه مقابل امید عربستان شکست خورد در حالی تمام امکانات برای بازیکنان و مربیان این تیم فراهم شد. امکاناتی از قبیل دادن پاداش به اعضای این تیم و فراهم کردن تمامی شرایط و... بااین حال تیم امید عربستان توانست تیم امید ایران را شکست دهد.

وی تصریح کرد: شک نکنید تیم ملی عربستان بسیار قدرتمندانه از قبل ظاهر خواهد شد. همین طور امارات و چین بسیار قدرتمند به مصاف ایران خواهند آمد. آنها هزینه زیادی می‌پردازند تا مربیان بزرگ را به کشورشان بیاورند. ازبکستان را مثال می‌زنم که از بهترین امکانات بهترین ورزشگاه‌ها، برخوردار است. فراموش نکنید همین ازبکستان در دوره قبل اگر با یک گل زده بیشتر قطر را شکست می‌داد ما نمی‌توانستیم راهی جام جهانی 2014 شویم. قطر را فراموش نکنید؛ آنها میزبان جام جهانی 2022 هستند، آیا فکر می‌کنید قطر به راحتی جام جهانی 2018 را از دست خواهد داد؟ الان شما دارید چه راه حلی جلوی کی‌روش قرار می‌دهید؟ هنوز مشخص نیست از چه راهی از تیم ملی حمایت شود.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

برچسب‌ها: 
ارسال نظر