تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17965
تاریخ انتشار: د, 1393/11/27 - 18:57
پشت پرده پلمپ بازار دستفروشان پارس آباد کیست؟
بازاری که با داشتن مجوز هم پلمپ شد+ قرارداد
بازاری که با وجود داشتن مجوز پلمپ شد! +قرارداد
بازار دستفروشان پارس آباد با وجود داشتن مجوز فعالیت از سوی شهرداری، امروز بنا به دلایل نامشخص پلمپ شد.

به گزارش آران مغان، بازار دستفروشان پارس آباد در 25 دیماه 93 در حالی مجوز فعالیتش را از سوی شهرداری، اداره صنعت، معدن و تجارت، امور اصناف و نیروی انتظامی این شهرستان گرفت که این بازار بعد از یک ماه فعالیت بنا به دلایل نامشخص با هماهنگی اداره اصناف این شهر پلمپ شد.

در حالی که این بازار با مدیریت احمدی در 200 غرفه آن هم با نازلترین ترین قیمت و تخفیف 20 الی 30 درصدی انواع پوشاک، کیف و کفش، کت و شلوار و لوازم خانگی و ... برای مردم این شهرستان خدمات ارائه می کرد به یکباره از سوی اداره اصناف پلمپ شد تا ابهامت درباره دستهای پشت پرده این بازار بیش از پیش در افکار عمومی این شهر پیچیده شود.

اما در این میان شنیده ها حاکیست که برخی از آقایان در پشت پرده پلمپ بازار دستفروشان نقش پر رنگی دارند و به دلیل منافع شخصی و نزدیکی به عیدنوروز در تلاش بودند تا با تعطیلی این بازار، بازار دیگری دایر کرده تا از این طریق پول هنگفتی به جیب بزنند.

این در حالی است که امروز غرفه داران این بازار با در دست داشتن مجوز فعالیت با تجمع در مقابل فرمانداری پارس آباد، خواستار دلیل پلمپ این بازار از سوی اداره اصناف شدند.

تجمع غرفه داران بازار دستفروش در مقابل فرمانداری پارس اباد

این غرفه داران با اعلام اینکه چرا با وجود داشتن قرارداد از سوی شهرداری، اداره اصناف اقدام به پلمپ این بازار کرده خواستار توضیح مسئولان این شهر در این باره شدند.

این عده افزوند: فعالیت ما در این بازار نه غیرقانونی بوده و نه گرانفروشی انجام داده ایم که کسی بیاید از ما شکایت کند و متقابلاً اداره اصناف اقدام به پلمپ غرفه ما کند.

این در حالی است که این غرفه داران هنوز با تجمع در مقابل فرمانداری منتظر روشن شدن وضعیت این بازار هستند.

اما در این میان نکته ای که گفتن آن خالی از لطف نیست استقبال خوب مردم پارس آباد مغان و حومه از زمان فعالیت این بازار بوده که در برخی روزها حتی جای سوزن انداختن در آن نبود و این امر نیز بعلت مناسب بودن قیمت و کیفیت اجناس آن نسبت به سایر بازارهای منطقه بوده است.

اسناد قرارداد و مجوز فعالیت بازار دستفروشان را در زیر مشاهده می کنید که توسط شهرداری و تعدادی از مسئولین به امضاء رسیده است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

واقعا بازار خوبی هست و مردم هم خوب استقبال کردن ولی فقط به فکر خودشون هستن تا با تعطیلی بازار در عید پولی هنگفتی به جیب بزنن

با توجه به اینکه شهر پارس آباد جزو گرانترین شهرهای استان (به جرات سطح کشور) می باشد. وجود چنین بازارهای (دستفروشان و نمایشگاه ها) ضروری به نظر می رسد . سیاست کلی دولت نیز در این راستا می باشد. حتماآنهای که منافع شان در ارزان شدن قیمت کالا وخدمات به خطر می افتد ،با لابی گری واستفاده از نفوذ خود اقدام به پلمپ (گرچه مقطعی) این بازار نمودند.

كاملا مشخصه كه ... خواستند تعطيل بشه به عيد نزديكه بازار فلج ميشه

فقط منافع شخصی کدوم مسولی باعث میشه این همه غرفه دار به امید کسب حلال امدن بیکار شن شرم باد بر چنین مسولی

این سئوال مطرح است ایا مسئول و مدیریت این غرفه ها حقوق و مالیات دولتی را پرداخت نموده اند و کسب حلال با پرداخت دیون و مالیات دولتی بدست می اید که حقوق بیوه زنان و فقرا و یتیمان در ان جای دارد اگر حقوق و مالیات دولتی پرداخت نشود شرعا" درامد این غرفه ها و اقای احمدی اشکال دارد صرف اینکه زیر قیمت بازار است نمی شود فعالیت ان را توجیه کرد بیایید قانون مند باشیم اقایان فروشندگان اگر مالیات دارایی را بدهند نمی توانند ارزان بفروشند حتما حقوق مالیاتی و سایر عوارض را پرداخت ننموده اند .

آقایانی که اقدام به پلمپ این بازار کرده اید آیا شما به فکر یتیمان وبیوه زنان هستید که یک جفت کفش در بازار دستفروشان 50 تومان هست ولی در بازار ورزند وتیمورپور 230 تومان دست شما درد نکنه که اینقدر به فکر زنان بیوه هستید مردم پارس آباد هم نمی دانند که منظور از بیوه زنان جیب شما گران فروشان بازای هستند. ...ننگ باد

شهر صاحب نداره برادره من نداره صاحب نداره

نگران نباش برادر;آقای احمدی 330ملیون عوارض شهرداری 102ملیون دارایی پرداخت کرده

لازم به توضیح است:در بازار فوق معرفی شدگان از سوی کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد جانبازان و...نیز غرفه اختصاص داده شده مثلا من خودم از بهزیستی هستم

باسلام خدمت آران مغان آقایان محترم به استحظارتان برسانم درحیطه وظایف شهرداری محترم نیست همچنین قراردادی ببنددلطفابه قانون نظام صنفی مراجه بفرماییدضمنااین آقایان درزمان پرداخت مالیات توسط بازاریان محترم کجابودند

آقایی که دم از مالیات میزنید اگر پلمپ بازار ربطی به مالیات داشت باید اداره مالیات ودارایی اقدام میکرد نه اصناف کجاست ...این شهر که بدون مجوز او، بازاری که 200 نفر دستفروش در آنجا ساماندهی شده اند پلمپ میشود واز نون خوردن می افتند بخاطر چند نفر بازاری از خدا بی خبر

همه میدانند که این بازار به نفع فقراست وبه ضرر گرانفروشانی که میخواهند دستفروشان را از شهر بیرون کنند چه رسد به ساماندهی کردنشان اصناف هم تابع پول بازاریان تاجر هست نه یاور دستفروشان بی بضاعت

معلومه که آقایان ... ، ... ، ... و ... در پشت پرده این پلمب هستند

سلام و عليكم بستن چنين بازاري به نفع گرانفروشان مي باشد. معلوم است دولت اعتدال نيز عملا در خدمت سرمايه داري مي باشد. مردم بيچاره بايد توان اين آشفته بازاري و بي قانوني را بپردازند

به عنوان يه شهروند از فرماندار تقاضا دارم براي بازگشايي مجدد اين بازار اقدام كنند .

با سلام خدمت دوستان میخواستم اینو عرض کنم که مسوولان یکم عدالت را رعایت کنند و آنهم اینکه من مخالف دایرنمایشگاه نیستم ولی زمان نمایشگاهی که دایر میکنند خیلی به ضرر بازاریان هست چون یک شخصی که میاد مغازه اجاره میکند و یکسال اجاره میدهد به امید آنکه در اسفند ماه فروشش خوب میشود ولی متاسفانه مسوولان میان درست تا29اسفند نمایشکاه میزارن وبه بازاریان ضربه زیادی میزند لذا از مسوولان خواهش دارم نمایشگاهی که دایر میکنند حداکثر تا10 اسفند به پایان برسدکه بازاریان هم بتونند حداقل تو سال یک ماه فروش خوب داشته باشند.ودرآخرچون میدونم گوش مسوولان شنوایی ندارد,وبخاطر آن از مدیریت آران مغان خواهش دارم در این رابطه رسیدگی لازم رابکنند چون در همه شهرستانها نمایشگاه تا عید نمیباشد که به بازاریان هم ضرر برساند.

عدالت این است که بازار انحصاری درست کنی و مردم را باقیمتهای سرسام آوری که فقط مخصوص شهر پارس اباد است بچاپی!و یا دستفروش جماعت لقمه رزق حلالی پیدا نکنند. ویا بروند گدایی ویادزدی کنند.فقط به خاطر اینکه عده ای اندکی سرمایه دار و صاحب مکنت به سود سرشار باد آورده برسند! نه آقا جان عدالت مخصوص حضرت علی(ع) بود!.و نه شیعه های مثل من وتو فقط به خودمان فکر کنیم.

وجود چنین بازار های به تعدیل قیمت بازار کمک می کند . سیاست کلی دولت نیز از حذف واسطه ها و رسیدن اجناس به دست مردم با حداقل واسطه می باشد.جامعه ما یکدست و همه صاحب مکنت و مال نیست.لذا باید هم مصرف کننده ضعیف و هم فروشنگان ضعیف را در نظر گرفت.

چطوره که خود نماینده اصناف جزو تاییدکنندگان مجوز بوده وحالا اقدام به پلمپ کرده اند. ضمنا در تمامی شهر ها طرح ساماندهی فروشندگان دوره گردو ... اجرا میشه. و فقط توی شهر پارس آباد به جهت حمایت از گرانفروشان می خواهند جلوی این بازار را بگیرند!.

چوب خدا صدا ندارد آقای مسول

درآن شهری که مردانش عصا از کور میدزدند من از خوش باوری آنجا محبت جستجو کردم

هر کی از راه میرسه میشه ریس اینم میشه عاقبتش . پارس آباد مهد مدیران بی کفایت هست

واقعا متاسفم. اصلا‌ به فکر مردم نیستند فقط جیب خودشون و گرانفروشی. و نوعی انحصار
ارسال نظر