تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15778
تاریخ انتشار: چ, 1393/07/09 - 18:42
بازگشایی مرز اصلاندوز یکصد کیلومتر مسیر بیله سوار– نخجوان را کاهش می دهد
رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان گفت: بازگشایی مرز اصلاندوز کاهش یکصد کیلومتری مسیر بیله سوار – نخجوان را در پی خواهد داشت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آران مغان، 'مسعود کرباسیان'، روز سه شنبه در دیدار با وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان، احداث پل بر روی رودخانه مرزی ارس در منطقه اصلاندوز و بازگشایی مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان را در این منطقه ضروری دانست و گفت: بازگشایی مرز اصلاندوز کاهش یکصد کیلومتری مسیر بیله سوار – نخجوان را در پی خواهد داشت.

 

وی، ارائه تسهیلات ضروری به تجار و مسافران را در گمرکات دو کشور لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: هماهنگی در اقدامات طرفین، ساماندهی دریافت عوارض و کاهش عوارض گمرکی در ارائه بهتر خدمات به تجار و مسافران تاثیری خوبی خواهد داشت.

 

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت صدور روادید در مرزهای دو کشور تاکید کرد و ادامه داد: تسهیل در صدور ویزا در مبادی ورودی برای اتباع ایرانی موجب توسعه ارتباطات مردمی می شود.

 

کرباسیان، 24 ساعته شدن ارائه خدمات گمرکی را از تصمیمات خوب دو طرف برشمرد و تصریح کرد: دستورات لازم را برای لغو تعطیلات روزهای جمعه صادر کرده ام تا راننده ها و مسافران در مرزهای دو کشور معطل نشوند.

 

'کمال الدین حیدراف' وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار به اشتراکات فراوان فرهنگی دو کشور اشاره کرد و گفت: روابط دو طرف در ماه های اخیر روند رو به رشدی را نشان می دهد و باید تلاش کنیم اراده رهبران سیاسی دو کشور برای گسترش روابط در شان دو ملت ارتقاء یابد و مردم تاثیرات این رشد روابط را مشاهده کنند.

 

وی با اشاره به ظرفیت بالای اقتصادی دو کشور، بر افزایش همکاریهای تجاری دو طرف تاکید و ابراز امیدواری کرد همکاری های تجاری - اقتصادی دو کشور رشد صد درصدی را در سال آینده تجربه کند.

 

گفتنی است، چهار ایست بازرسی بیله‌سوار، شاه‌تختی – پل‌دشت، آستار و جلفا در مرز ایران و آذربایجان وجود دارد. همچنین دو کشور بر سر بازگشایی ایست پنجم، اصلاندوز – هورادیز، توافق کرده‌اند.

منبع: واحد مرکزی خبر

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

طرف آذری با پنج هزارتومان وارد خاک مقدس جمهوری اسلامی می شود به شهرهای مختلف کشورمان مسافرت می نماید ولی ما بایستی برای انجام خیر و شر بستگانمان در آنسوی مرز روادید بگیریم و چیزی در حدود برای یک نفر 300هزارتومان بپردازیم از مسئولین محترم گمرک خواهشمند است در مورد لغو روادید طرف آذری را زیر فشار بگذارند تا ما بتوانیم در مراسمات خیر وشر بستگانمان در آنسوی مرز مشارکت کنیم .
ارسال نظر