تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14931
تاریخ انتشار: چ, 1393/05/22 - 15:28
 گمرک اصلاندوز بازگشایی شد+عکس
مردم اصلاندوز از بازگشایی گمرک این شهر ابراز خوشحالی کرده و از نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس قدردانی کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آران مغان، مردم مرزنشین اصلاندوز بعد از شنیدن اخبار مربوط به توافق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بر سر بازگشایی گمرک اصلاندوز از رسانه های خبری کشور و سایتهای محلی در جای جای این بخش ابراز خوشحالی کرده و به همین جهت از حجت الاسلام والمسلمین "حبیب برومند" نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی نسبت به پیگیری و حل مشکلات بازگشایی این گمرک تقدیر و تشکر کردند.

 

قشرهای مختلف مردم از عشایر گرفته تا بازاریان با نصب پلاکارد با عنوان قدردانی از نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس بخاطر بازگشایی گمرک اصلاندوز مراتب خوشحالی خود را اعلام می دارند.

یکی از شهروندان در این رابطه به خبرنگار ما گفت:بخش اصلاندوز مغان یکی از مناطق محروم کشور است که با بازگشایی این گمرک و ایجاد منطقه آزاد ارس و تبدیل بخش اصلاندوز به شهرستان از بند محرومیت آزاد شده و به یکی از شهرهای مهم توسعه اقتصادی و گردشگری کشور تبدیل خواهد شد.

براساس این گزارش، گمرک اصلاندوز در گذشته در زمینه تردد مسافر فعال بود که با بروز جنگ بین آذربایجان و ارمنستان فعالیتش متوقف شد و به همین خاطر و با تلاش نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس و دیگر مسئولان ، روز 15 مرداد در باکو میان مسئولان کشورمان و جمهوری آذربایجان جلسه ای گذاشته شده بود که یک بند آن مربوط به بازگشایی گمرک اصلاندوز بود که با توافق طرفین مشکلات بازگشایی گمرک اصلاندوز حل شد.

 

نهمین نشست کمیسیون مشترک اقتنصادی ایران و آذربایجان روز های چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد.

ریاست ایرانی این کمیسیون برعهده محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات بود.

در ترکیب این هیات 60 نفر از مقام های دولتی و پارلمانی ایران و نیز نمایندگان بخش خصوصی حضور داشتند.

گفتنی است ،در بازگشایی این مرز زمینی شاهد رشد و شکوفایی منطقه از لحاظ توسعه اقتصادی ،تجاری و اشتغالزایی جوانان جویای کار خواهیم بود.

 

شهر اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال استان اردبیل واقع شده و هم مرز کشور جمهوری آذربایجان است.

منبع: ارس تبار

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر