تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 11058
تاریخ انتشار: ج, 1392/11/18 - 23:57
ابلاغ مجوز ترخیص خودروهای خارجی از گمرک جلفا
آران مغان: معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس گفت: مجوز ترخیص خودروهای خارجی از گمرک جلفا دیروز ابلاغ و ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک جلفا آغاز می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، علیار راستگو اظهار کرد: انتشار خبر ابلاغ مجوز ترخیص خودرو به گمرک منطقه آزاد ارس به طور فزاینده موجب شادمانی اهالی این منطقه به ویژه سرمایه گذاران و فعالان تجاری و اقتصادی منطقه ازاد ارس شده است.

 

معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس از اجرای این طرح به عنوان ظرفیت بزرگ برای شمال غرب کشور یاد کرد و گفت: هم اکنون 21 شرکت مجاز واردات خودروهای خارجی در این منطقه در حال فعالیت هستند و این طرح نقش بسزایی در توسعه و رونق اقتصادی منطقه ارس ایفا خواهد کرد.

 

علیار راستگو گفت: با دریافت این مجوز از این پس تمامی خودروهای وارداتی به کشوراز مبدا شمال غرب کشور درگمرک جلفا ترخیص و شماره گذاری خواهد شد.

 

به گفته وی پیش ازاین کار ترخیص و شماره گذاری خودروهای خارجی در گمرک سلفچگان انجام می شد که با توجه به بعد مسافت جذابیتی برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تجاری منطقه آزاد ارس نداشت.

 

راستگو درآمد حاصله از ترخیص خودرو های خارجی برای این منطقه را قابل توجه بیان کرد و گفت: تا پایان امسال از هر دستگاه خودرو خارجی هفت و نیم درصد و ازسال آینده به مقدار15 درصد از سود بازرگانی سهم سازمان منطقه آزاد ارس خواهد بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر