///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27819
تاریخ انتشار : س, 1396/04/20 - 15:10
دادستان شهرستان پارس آباد با بیان اینکه تحقیقات همچنان روی پرونده قتل آتنا ادامه دارد، گفت: هر گونه اظهارات و اخباری که توسط برخی کانالها و از سوی مسئولین و غیرمسئولین منتشر می شود کذب است.

سید عبدالله طباطبایی امروز در گفتگو با خبرنگار آران مغان در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قتل آتنا اصلانی اظهار داشت: بعد از اینکه طی یک سلسله اقدامات قضایی جسد آتنا اصلانی پیدا شد بلافاصله پلیس آگاهی و پزشک قانونی وارد عمل شده و ضمن شناسایی و اطمینان از اینکه جسد کشف شده متعلق به این کودک بوده به پزشک قانونی منتقل شد.

 

وی با بیان اینکه بلافاصله بعد از این ماجرا، خبر این اتفاق دلخراش از طریق دادستانی خبری و اطلاع رسانی شد، گفت: در ادامه طی یک بازجویی فشرده توسط بازپرس پرونده در حضور دادستان، حوالی ساعت 2 نیمه شب راز نحوه قتل فاش و فرد مظنون دستگیر شده به قتل آتنا اعتراف کرد.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد ادامه داد: اقدامات میدانی و تطبیق اظهارات با واقعیات خارجی در همان لحظات اولیه شب در ساعت 3 نیمه شب توسط بازپرس در حضور دادستان و ماموران آگاهی بررسی و در ادامه اقرار با واقعیات بیرونی تطبیق شد.

 

طباطبایی در خصوص اینکه این قتل توسط یک مجرم انجام شده یا مجرمین دیگری در کار این قتل دست داشتند، گفت: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و با توجه به اینکه این موضوع یک کار فنی و تخصصی است اقدامات قضایی روی این پرونده همچنان ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه از امت حزب الله انتظار داریم آرامش خود را حفظ کرده تا روند این پرونده با شتاب و دقت بیشتری انجام شود، تصریح کرد: هر گونه اظهارات، اطلاعیه ها و اخباری که توسط برخی کانالها و از سوی مسئولین و غیرمسئولین منتشر می شود کذب بوده و مطابق با تحقیقات قضایی و پلیسی نیست اما به دلیل اینکه فعلا تحقیقات می تواند روند کامل حقیقی مطابق با واقعیت پیدا کند، جزئیات این قتل متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

دادستان شهرستان پارس آباد افزود: در جهت حفظ حق و حقوق اولیای دم و تامین احساسات و عواطف به حق شهروندان دلسوخته منطقه این درخواست را از همه داریم به اظهارات غیرکارشناسی و خودسرانه در خصوص نحوه دستگیری، جنایت و پیدا شدن این جسد به جد خودداری کنند.

 

طباطبایی تذکری هم به مسوولان و غیر مسوولانی که در ارتباط با پرونده این قتل اظهار نظر می کنند، داد و گفت: مسوولان و غیرمسوولان از مداخله و اظهارنظر در کار دستگاه قضایی نسبت به پرونده قتل آتنا به شدت اجتناب کنند.

 

وی همچنین با تسلیت به خانواده اصلانی و امت داغدار پارس آباد مغان خاطر نشان کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که در مقام مدعی العموم، با تمام وجود مدافع حق و حقوق اولیای دم و همچنین شهروندان خواهیم بود.

 

دادستان پارس آباد مغان در پایان از اداره آگاهی این شهرستان که از همان لحظات اولیه مفقود شدن آتنا تا پیدا شدن جسد این کودک شبانه روزی تلاش کرده و پیگیر این قضیه بودند، قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

با سلام وتقدیر وتشکر از تمامی مسولان زحمت کش که در این حادثه دلخراش واقعا سنگ تمام گذاشتند تقدیر وتشکر میکنم وهمچنین به خانواده اصلانی تسلیت عرض مینمایم.

متاسفانه در طی این تراژدی تاسف بار، سیستم قضایی اطلاع رسانی دقیق و با جزییات انجام نداده و طبعا زمینه برای گسترش شایعات فراهم شده است، متناسب جدیدترین متد اطلاع رسانی در دنیای مدرن، باید بی پرده و شفاف و با جزییات تمام اطلاعات جنایت را در اختیار عموم قرار داد، ای بسا درس عبرتی برای برخی افراد مستعد جنایت شود.متاسفانه در توضیحات دادستان محترم در مصلی و همینطور توضیحات دادستان استان در اخبار استانی، ظاهرا فقط قدرت و هیمنت سیستم قضایی و پلیسی تبلیغ شده و هیچ اخبار شفافی در مورد پرونده وجود ندارد. در صورتی که در یک شهر کوچک سنتی پیدا کردن راز گم شدن دختر پس از گذشت 20 روز کار شاقی نیست و در صورت وجود سیستم قوی، ای بسا باید روز اول این حادثه مشخص می شد. یکبار برای همیشه در مورد جزییات با شفافیت اطلاع رسانی کنید تا مردم شایعه درست نکنند و منتظر اخبار دقیق از رسانه های خارجی معتبر نگردند. امیدوارم صعه صدر مدیر مسوول موجب انتشار نظر من شود، با تشکر و احترام

واقعا ازهمه ی تیزبینان اگاهی و قضایی و همچنین دادستان محترم تشکرمیکنیم خیلی ممنون ازهمتون واقعلا با تلاش های خستگی ناپذیرتون نشون دادین که کوچکترین جرمی بی جواب نمیمونه وحق این مردم ضایع نمیشه به خانواده ی اتنای عزیز هم تسلیت میگیم امیدوارم مارو هم درغمشون شریک بدونن یاعلی

آخه تو کل دنیا آیا حیوانی هر چند وحشی را سراغ دارید که یه چنین وحشیگری را انجام دهد . از دادستانی محترم تقاضا داریم که نزارن این پست فطرت وحشی صفت با خیال راحت و فقط فقط با یه طناب به دورگردن جان بسپارد .بلکه باید اورا بطور خاصی ( اشد الشداید) مورد مجازات قرار دهد تا درس عبرتی برای چشمان آنهایی باشد که در سر فکر پلید و شومی دارن باشد .

سایت شما نظر انتقادی من را چاپ نکرده، ظاهرا شما فقط متن تقدیر ئ تشکر را چاپ می کنید، دوست غزیز باور کنید در عصر حاضر صداقت بهترین روش اطلاع رسانی است، صادق باشید ئ خودسانسوری محتاطانه را کنار بگذارید، با تشکر
ارسال نظر