///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25137
تاریخ انتشار : س, 1395/06/30 - 14:15
امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: مهم ترين پیام غدیر اتحاد بین مسلمین و پیروی از ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام سيد سعيد رشادي در گفتگو با خبرنگار آران مغان با گرامیداشت دهه امامت و ولایت، عید غدیر خم را بزرگترین عید اسلام عنوان کرد و گفت: غدیر الگوی بسیار مناسبی برای زندگی اسلامی را به ما ارائه داده است، چرا که غدیر نشان‌دهنده مسیر سعادت مسلمانان است.

 

وي با بيان اينكه خداوند در این عید فرخنده بر مسلمانان منت گذاشت و ولایت بر حق امیر المومنین علی (ع) را بر همه ی جهان آشکار کرد، افزود: باید مسلمانان به مناسبت این ایام فرخنده برادری را بین همدیگر تقویت کنند و اتحاد را در جامعه گسترش دهند.

 

امام جمعه پارس آباد با اعلام اينكه واقعه غدیر حامل مهمترین و تعیین کننده ترین مسئله دین مبین اسلام یعنی ولایت پذیری است، ادامه داد: امامت و ولایت بزرگترین نعمت در اسلام است و دشمنان همواره تلاش می کنند با ایجاد تفرقه، مردم را از ولایت جدا کنند تا به خیال خود به اهداف پوچ و خیالیشان برسند.

 

رشادي حکومت الهی و ولایی را از جمله پیام های واقعه غدیر برشمرد و گفت: عقاید انحرافی و فرقه های گمراهی در قالب گروه های تکفیری و تروریستی در صدد دور کردن بشریت از حقیقت اسلام و ولایت هستند.

 

وي این عید را عید امامت ولایت دانست و اظهار داشت: این عید، نقش بسیار مهمی در سرنوشت اسلام و امت اسلامی و  پیشرفت و سعادت مسلمانان دارد.

 

امام جمعه پارس آباد در ادامه با بيان اينكه انقلاب اسلامی و ولایت فقیه دو نعمت بزرگ است که خداوند متعال برای ملت ایران ارزانی داشته است، خاطرنشان كرد: همانگونه که راه و خط مشی امام راحل همان پیام غدیر بود رهبر معظم انقلاب نیز همین راه را ادامه می دهند و اگر کسی از آن جدا شود و فاصله بگیرد شکست می‌خورد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر