تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25002
تاریخ انتشار : چ, 1395/06/17 - 09:44
حجت الاسلام اصغر امامی از روحانیون شهرستان بیله سوار با لباس روحانیت در حال کمک به تولید و اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش آران مغان، توکل برخدا، پشتکار، علاقه به زنبور داری و توجه به توصیه های کارشناسان رمز موفقیت این زنبور جعفرآبادی است.

با توجه به اینکه شغل اصلی حجت الاسلام امامی تبلیغ دین است اما شغلش هیچ خللی در کارش ایجاد نکرده است.

حجت الاسلام امامی در مصاحبه با صبح مغان می گوید: اهمیت عسل برای انسانها همین بس که درباره زنبور عسل یک سوره به این نام یعنی سوره نحل امده است و در ایات ۶۸و۶۹سوره نحل به خلقت زنبور عسل اشاره شده و نشانه ای از ایات خداوند برای اهل فکر شمرده شده است.

 

 

وی می گوید: نکته جالب اینکه خدواند عسل را مایه شفای همه مردم بیان میکند و فقط در یک جای دیگر،چیزی را شفابخش معرفی کرده که ان قران کریم است.

تولید کننده عسل در جعفرابادمغان می گوید: خوشبختانه در طی این چند سال با مشکلی از لحاظ کاری و تبلیغ دین مواجه نشده ام  و کارهای تبلیغاتی را فدای زنبور داری نکرده ام.

او ادامه داد: بسیاری از زنبور دارنی که جدیدا وارد این عرصه شده اند حتی برای جابه جایی زنبورخود یک دستگاه وانت هم ندارند واگر مسئولین در این زمینه با تازه کارها همکاری داشته باشند ووام های کم بهره در اختیارشان قراردهند تا حداقل وسیله ای برای جابه جایی زنبور عسل داشته باشند بسیار خوب است و می توانند به موقع زنبور های خود را کوچ دهند.

 

 این زنبور دار فعال مغانی در خصوص حمایتی که از وی در این مدت شده است می گوید:امسال از طریق بسیج سازندگی سپاه ناحیه بیله سوار تسهیلاتی را اخذ نمودم و توانستم با این حمایت ها کار خود را توسعه داده و بخشی از نیازهای مالی را برطرف نمایم.

حجت الاسلام امامیمی گوید: پیشنهادی که به جوانان دارم این است که از هر فرصتی که می توانند استفاده کنند و برای خود کاری را دست و پا کنند و منتظر نباشند تا در اداره ای استخدام شوند.

وی می افزاید: نباید دست از تلاش برداشت و با توجه به این که ما باید از لحاظ اقتصادی روی پای خود بایستیم و توصیه  مقام معظم رهبری را در خصوص اقتصادی مقاومتی در عمل اجرا کنیم زنبور داری یکی از کارهایی است که می شود یک جوان با انجام ان روی پای خود ایستاد و به دیگران محتاج نبود.

 

 

حجت الاسلام امامی گفت: 3 نفر از اعضای خانواده ام در این کار مرا یاری می کنند و به نوعی برای انها نیز مشغولیت است.

سخن پایانی؛

آرام بخش ترین لحظه برای من زمانی است که بیش از اندازه زنبور ها فعال هستند واز نظم وانضباط  وزندگی با آنها لذت می برم  وشاید ساعتها فقط محو تماشای فعالیت زنبورها می شوم.

منبع: صبح مغان

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

این روحانی جعفر آبادی غلط نکنم دردهه ۸۰ نماینده ولی فقیه درجهادکشاورزی بیله سوار بود وباوجوداینکه بازنشسته است روحیه کاری هم دارد بالاخره درهرکار ی باید پشتکار وپشتوانه مالی داشته باشی تانگران آینده نبود.

با سلام چرا خبرنگاران ومسئولین خبری شهرستان از اعلام وگزارش دهی از صحنه های تصادفات جاده های محور پارس آباد امتناع می ورزند نمونه اش دیروز نزدیک ساعت 7صبح جلوی شهرک صنعتی پارس آباد شاهد تصادف سنگین خودروی سمند با پژو÷ارس بودیم که تا به حال در سایت خبری درج نشده است
ارسال نظر