///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21088
تاریخ انتشار : پ, 1394/07/16 - 09:59
عضو کميسیون کشاورزی، آب و منایع طبیعی مجلس گفت: برای خروج از اقتصاد تک بعدی، باید مزیت ها و پتانسیل های صنعت کشاورزی فعال شود.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام حبيب برومند درباره بسته بندی نامناسب محصولات کشاورزی، گفت: بسته بندی اساسی ترین  نیاز بازار جهانی صنعت کشاورزی است؛اما ما متاسفانه دراین عرصه بسیار ناکارآمد عمل کردیم.

 

وي با بیان اینکه بسته بندی استاندارد در بازار جهانی به نوعی می تواند پاسدار اقتصاد کشاورزی ما باشد، افزود: حک شدن نام برند در کنار محصول، خواص، مشخصات پروتینی، نرخ‌ بین‌المللی و طریقه مصرف و نگهداری صحیح باید بر روی بسته بندی حک شود.

 

نماینده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس ادامه داد: برای خروج از اقتصاد تک بعدی، باید مزیت ها و پتانسیل های صنعت کشاورزی را فعال کرد و به همین علت باید از صادرات محصولات کشاورزی به طریق مواد خام جلوگیری شود.

 

برومند اظهار داشت: سزوار نیست محصولات کشاورزی در کشورمان که با تلاش فراوان در گرمای تابستان و سرمای زمستان برای، کمک به اقتصاد کشور تولید می شوند به سادگی از بین بروند.

 

ارزش افزوده محصولات کشاورزی در گرو بسته بندی و فرآوری است

 

عضو کميسیون کشاورزی، آب و منایع طبیعی مجلس تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی صنعت کشاورزی صادرات به صورت مواد خام است؛ بنابراین تا زمانی که محصولی به صورت  فله ای صادر شود؛ مشکلات این حوزه حل نخواهد شد؛ زیرا برای اینکه اقتصاد کشاورزی هدفمند شود؛ باید بتوانیم محصولات کشاورزی را فرآوری کنیم.

 

برومند ادامه داد: ارزش افزوده محصولات کشاورزی در گرو بسته بندی و فرآوری است، زیرا با توجه به هزینه تولید محصولات کشاورزی صادارات فله ای نمی تواند اقتصاد کشاورزی را مقرون به صرفه کند.

 

وي یادآور شد: اکثر کشورهای پیشرفته دنیا محصولات کشاورزی خود را  با بسته بندی  مناسب عرضه می‌کنند و این درحالی است که ما متاسفانه با بسته بندی نامناسب با دست خودمان محصولات کشاورزی  را بنام  کشورهای دیگر ثبت کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

تو ظلم نکن، فعال کردن صنعت کشاورزی پیش کش.
ارسال نظر