///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 1910
تاریخ انتشار : پ, 1391/09/09 - 11:02
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان این که احمد شهید بلندگویی است که مواضع آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را دنبال می‌کند گفت: غربی‌ها حق ندارند بد و خوب را برای ما تعیین کنند ما مسلمانان حق زندگی به روش اسلام را با هیچ چیزی معامله نمی‌کنیم پس باید حقوق بشر میدانی برای تعامل همه فرهنگ‌ها از جمله فرهنگ اسلامی باشد.

به گزارش سبلانه پشت پرده قطع نامه به ظاهر حقوق بشری بر ضد ایران شب گذشته با حضور محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در گفتگوي ويژه خبري بررسی شد.

در ابتدای برنامه لاریجانی در پاسخ به پرسش اول مجری که از وی پرسید چرا جمهوری اسلامی ایران اجازه ورود احمدشهید را به داخل کشور نمی‌دهد گفت: انتخاب گزارشگر ویژه برای جمهوری اسلامی ایران غیرمعقول و غیرموجه است زیرا کشورها به طور گزینشی زیر ذره‌بین شورای حقوق بشر قرار دارند.

وی با اشاره به این که همه کشورها باید براساس متد گزارشگر حقوق بشرشان مورد بررسی قرار گیرد افزود: تعیین گزارشگر ویژه با این مکانیزم خلاف شورای حقوق بشر است.

*احمد شهید هنرپیشه رسانه‌های غربی است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان این که احمدشهید به عنوان گزارشگر حفظ ظاهر نکرده است اظهار داشت: وي از روزی که حکم گزارشگری گرفته است به هنرپیشه رسانه‌های غربی تبدیل شده است.

*احمد شهید متدولوژی حرفه‌ای مشخصی ندارد

لاریجانی با بیان این که احمدشهید بلندگویی است که مواضع آمریکایی و انگلیسی‌ها را تکرار می‌کند افزود: این گزارشگر کار فنی بلد نیست زیرا براي توليد يک کار حرفه‌ای در ساختار سازمان‌ملل یک متد مشخصي وجود دارد، بنابراین احمد شهید به عنوان یک آدم حرفه‌ای هیچ متدولوژی مشخصی ندارد.

وی با اشاره به وجود بیش از 20 هزار ادعا که در آن راست آزمایی صورت نگرفته است گفت: وي به طور آشکار از کسانی که دستشان به خون هزاران نفر از مردم کشورمان آلوده است دفاع می‌کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه کسی که متدولوژی ندارد نمی‌تواند گزارش تهیه کند بیان کرد: آزادی بیان در کشور ما وجود دارد زیرا هر روز نقدهای تندی در خصوص مسئولان رده بالای کشور از سوی اصحاب رسانه صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به این که سازمان ملل بعد از جنگ جهانی دوم توسط کلوپ فاتحین غرب برای اداره دنیا تصویب شده است اظهار داشت: قطع نامه تصویب شده قطع نامه‌اي بی‌آبرو از لحاظ تعداد آرا است، زیرا از میان200 عضو سازمان ملل 83 نفر به این قطع نامه رای داده‌اند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان این که آمریکا و دول اروپایی بانی این قطع نامه هستند گفت: چه طور می‌شود کشوری خون‌آشام‌ترین اقدامات ضد بشری را به خصوص در سال‌های اخیر انجام داده باشد و ادعای حقوق بشر کند.

* آمریکا و کشورهای اروپایی صلاحیت ادعای حقوق بشر را ندارند

وی با اشاره به این که کشورهای اروپایی معدن تبعیض، نژاد پرستی و اسلام هراسی هستند افزود: آمریکا و کشورهای اروپایی صلاحیت ادعای حقوق بشر را ندارند.

لاریجانی با بیان این که چرا آمریکا و کشورهای اروپایی مکانیسم شورای حقوق بشر را تضعیف می‌کنند ادامه داد: این قطع نامه آشکارا از گروه‌های تروریستی و آمریکایی حمایت می‌کند بنابراین تمام کشورهای عضو سازمان ملل موظف هستند تا در مقابل تروریست باستند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه خاطر نشان ساخت: در این قطع نامه به طور صریح و روشن و بدون هیچ ابهامی از تروریست‌هایی حمايت مي‌شود که علیه کشورمان فعال بوده‌اند.

لاریجانی با اشاره به این که در گزارش‌های احمدشهید به صراحت به اسلام حمله شده و از سوی دیگر به دستاوردهای کشور نیز توهین شده اظهار داشت: مردم ایران حق زندگی بر اساس دين و مذهبشان را دارند و این غرب است که در دفاع از لایسیته خود روسری بچه مسلمان را براي خود خطر می‌داند.

وی با اشاره به این که هیچ کشوری حق ندارد لایسیته خاصی را برای دیگران تصویب کند افزود: این قطع نامه درصدد است تا به ما بگوید نمی‌توانیم براساس اسلام زندگی کنیم و این موضوع بسیار وقیحانه است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در ادامه افزود: کشورهای غربی اعدام را در هر موردی که تجویز  شود درست و منصفانه نمی‌دانند زیرا آن ها معتقدند احتمال خطا وجود دارد این درحالی است که باید گفت: احتمال خطا نمی‌تواند رافع مسئولیت باشد.

وی خاطر نشان ساخت: در غرب در خصوص اعدام کاری به حقوق شخصی افراد ندارند این در حالی است که در ایران قصاص وجود دارد و این حق شخصی افراد است که براساس حکم قرآن گذشت داشته باشند .

* مردم ایران حق زندگی مسلمانانه را دارند

لاریجانی با تاکید بر این که مردم ایران حق زندگی مسلمانانه را دارند افزود: ما به وظیفه دینی خود عمل خواهیم کرد زیرا آن ها به دنبال بهانه جویی هستند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه اظهار داشت: غربی‌ها حق ندارند که بد و خوب رابرای ما تعیین کنند ما مسلمانان حق زندگی به روش اسلام را با هیچ چیزی معامله نمی‌کنیم.

لاریجانی اساس حکم را مسئله امنیت دانست و گفت: به خاطر  امنیت حکومت می‌تواند همه چیز را موقتا ملغی اعلام کند .

دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه با اشاره به این که کشورهای غربی و آمریکا با کمترین احتمال برای امنیت حاضرند دهها نفر را بکشند اظهار داشت: ما در چارچوب قانون دغدغه امنیت داریم بنابراین امنیت مردم کشورمان کمتر از کشورهای دیگر نیست.

وی گفت: در این قطع نامه از دخالت‌های بسیار آشکار کشورهای دیگر در خصوص کشورمان به صراحت حمایت شده است .

لاریجانی بیان کرد: تماس با غرب و سایر کشورها برای مردمان ما راحت است منتهی تماس با گروه‌های تروریستی و سرویس‌های جاسوسی برای ما کریه و مشمول مجازات است.

* درفتنه سال 88 خیانت بزرگی به ملت ما شد

وی خاطرنشان ساخت: درفتنه سال 88 خیانت بزرگی به ملت ما شد و طبق قوانين برخوردهاي لازم با خاطیان به عمل آمد؛ این در حالی است که اگر در آمریکا چنین اتفاقی می‌افتاد افراد را بدون توجه به هیچ قانونی به هر کجا که دوست داشتند می‌بردند و هر کاری که می‌خواستند با آن ها انجام می‌دادند.  

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با تسامح و بزرگواری با افراد خیانتکار برخورد کرد و آن‌ها طبق قانون تنبیه شدند و به دادگاه رفتند و در نهایت مسیر قانونی را طی کردند.

* حقوق بشر غرب حقوق وحشی‌گری است

لاریجانی با بیان اینکه حق سرچشمه تعالیم الهی و شرعی است افزود: اسلام برای متهم، محکوم و حتی کسی که به اعدام محکوم شده حقوقی را قائل است.

وی اداعای حقوق بشر غرب را حقوق وحشی‌گری عنوان کرد.
 
*عناوین مشاغل نمی‌تواند مانع از اجرای قانون شود

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در پاسخ به پرسش دیگر مجری برنامه که از وی در خصوص بندهای دیگر گزارش احمدشهید پرسید گفت: سوءاستفاده از عناوین مشاغل برای ایجاد حالت عاطفی است، بنابراین مشاغلی هم چون معلمی، وکالت و حتی روحانی بودن نمی‌تواند مانع از اجرای قانون شود به طوری که اگر کسی خلاف قانون عمل کند مصون نخواهد بود.

لاریجانی در ادامه برنامه با بیان این که سوءاستفاده از حالت عاطفی نسبت به بعضی از مشاغل وجود دارد اظهار داشت: استفاده از عنوان وکالت برای کاری غیر از این در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

وی خاطر نشان ساخت: وکلا مکمل سیستم قضایی هستند بنابراین چون کار حرفه‌ای می‌کنند نباید از عنوان آن سوءاستفاده کنند زیرا سو استفاده از مشاغل امکان‌پذیر نیست.

لاریجانی اظهار داشت: ما در خانقاهی را نبسته‌ایم، مگر این که آنجا محل تحریکاتی علیه اسلام،‌ نظام و حکومت باشد.

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضاییه امنیت را امري حياتي برای ملت ایران دانست و عنوان کرد: در کشور ما امنیت برقرار است .

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که در گزارش احمدشهید آمده که در ایران خشونت وحشی علیه زنان صورت می‌گیرد افزود: در جنگ جهانی اول و دوم بیش از 50 میلیون نفر کشته شدند به طوری که غربی‌ها هم چون چنگیز جنگیدند.

* خشونت علیه زنان متعلق به جوامع غربی است

لاریجانی خشونت علیه زنان را متعلق به جوامع غربی دانست و گفت: در داخل سیستم اجتماعی غرب کتک زدن زنها معمول و رواج دارد .

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: مسئله تفکیک جنسیتی توصیه وزارت علوم برای استفاده بهینه از افراد بود بنابراین ما عدالت و مساوات را در اختلاط نمی‌دانیم.

* مدعیان جهان گشایی صلاحیت تعیین خط مشی سیاسی و زندگی را برای بشریت ندارند

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگر مجری برنامه که از وی پرسید خط‌ مشی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب حقوق بشر در آینده چیست گفت: مدعیان جهان گشایی صلاحیت تعیین خط مشی سیاسی و زندگی را برای بشریت ندارند .

وی حقوق بشر را میدانی برای تعاملات مثبت دانست و نه برای دشمنی افزود: ما حق مسلم خود می‌دانیم که زندگی مسلمانانه داشته باشد.

* حقوق بشر منشور سیطره سکولاریزم لیبرال غرب نیست

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه سازمان ملل را کلوپ اختصاصی کشورهای فاتح دانست و افزود: سازمان ملل خانه همه ملت‌هاست بنابراین حقوق بشر منشور سیطره سکولاریزم لیبرال غرب نیست.

لاریجانی در پایان اظهار داشت: حقوق بشر باید میدانی برای تعامل همه فرهنگ‌ها از جمله فرهنگ اسلامی باشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهاي پيام/

ارسال نظر