تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30626
تاریخ انتشار: س, 1397/10/04 - 20:31
استاندار اردبيل گفت: هر زمانی که خریدار كشت و صنعت مغان از اجرای تعهدات خود شانه خالی کند، قرارداد به نفع دولت فسخ و تمامی خسارات آن مسترد می‌شود

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام جو در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان پارس آباد با اشاره به فروش شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اظهار داشت: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان یک قانون بود و باید عملی می‌شد بطوریکه اصلی‌ترین دغدغه ما نحوه واگذاری آن بود که خوشبختانه اهلیت شخصی که هم اکنون برنده مزایده شده، برای ما محرز شده است.

وی با بيان اينكه برنده شركت كشت و صنعت مغان یکی از برندهای معروف صنایع‌ تبدیلی و تکمیلی در کشور است، افزود: صادرات خريدار اين شرکت از صادرات استان اردبیل بیشتر است بگونه اي كه به ۶۲ کشور جهان صادرات دارد.

استاندار اردبیل با اشاره به اهلیت شرکت خریدار گفت: يونس ژائله سرمایه‌گذاری که شرکت مغان را خریده هم اکنون ۱۵ هزار پرسنل دارد و هر روز به خط تولید خود اضافه می‌کند و متعهد شده در زمان اندک کارخانه های صنایع تبدیلی و تکمیلی را در شهرستان پارس آباد تاسیس کند.

واگذاری شركت کشت و صنعت مغان تصمیم ملی بود

بهنام جو در ادامه با اشاره به اینکه واگذاری شركت کشت و صنعت مغان تصمیم ملی بود، تصريح كرد: امنیت شغلی کلیه کارکنان شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان را تضمین می کنیم.

وي از پیش‌بینی تمامی تمهیدات در صورت عدم اجرای بندهای قرارداد فروش سهام شرکت مغان خبر داد و افزود: هر زمانی که خریدار شركت از اجرای تعهدات خود شانه خالی کند، قرارداد به نفع دولت فسخ و تمامی خسارات آن مسترد می‌شود که نیاز است این موارد به صورت دقیق و حساس مورد توجه واقع شود و کوتاهی در این زمینه انجام نشود.

استاندار اردبيل با اعلام اينكه زمین کشت و صنعت مغان به هیچ عنوان واگذار نمی شود، گفت: براساس مفاد قرارداد فقط سهام شرکت فروخته خواهد شد و برنده مزایده حق فروش شرکت چه منقول و چه غیرمنقول را ندارد.

عشایر محدوده نشین كشت و صنعت مغان تعیین تکلیف شده و به حق و حقوق قانونی خود مي رسند

بهنام جو در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر وضعیت عشایر محدوده نشین شرکت کشت و صنعت مغان در اين واگذاري بيان كرد: ظرف 6 ماه تا یک سال آتی عشایر محدوده نشین كشت و صنعت مغان تعیین تکلیف شده و به حق و حقوق قانونی خود خواهند رسید و تا زمان محقق شدن این مهم از هیچ تلاشی دریغ نخواهيم كرد.

وي همچنين با بيان اينكه کشت و صنعت مغان به عنوان یک ظرفیت مهم برای استان مطرح است، ادامه داد: تمام تلاش ما توسعه اقتصادی همراه با اشتغالزایی در منطقه مغان است که بعنوان اولویت اساسی مبنای کار قرار گرفته است.

اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره واگذاری كشت و صنعت مغان موجب تشویش اذهان عمومی می شود

استاندار اردبيل اضافه كرد: بر اساس قانون دست کم تا 10 سال آینده مالک حق فروش زمین و اموال شرکت کشت و صنعت را ندارد و در ديداري كه با نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور داشتم قرار شد درآمد فروش کشت و صنعت در منطقه هزینه شود.

بهنام جو تاكيد كرد: اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره واگذاری كشت و صنعت مغان موجب تشویش اذهان عمومی می شود و ضرورت دارد تا خبرنگاران براساس رسالت خبري شان ضمن شفاف سازي، نگرانی اهالی مغان را در اين زمينه برطرف كنند.

وي در ادامه از انجام مطالعات راه آهن اردبیل - پارس آباد در جلسه با مسوولان قرارگاه خاتم الانبیاء خبر داد و گفت: اجرای اين طرح یکی از اولویت های اساسی است که با جدیت پیگیری می شود.

گفتني است، در اين نشست خبري كه روز سه شنبه در سالن اجتماعات فرمانداري پارس آباد برگزار شد، معاون عمراني استاندار، رئيس امور اراضي استان، مالك شركت شيرين عسل، فرماندار پارس آباد و جمعي از مسئولان حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

مشکل اینه که مدیران فعلی شرکت که صدهانفراز فامیل وهم حزبی هاشون روبه شرکت اوردن ودراین چندماه اخیر میلیونها پول شرکت راباعجله هدردادن اقدام به تحریک ورعب پرسنل میکنن واین واقعیته که شرکت حدود400نفرپرسنل رسمی ودائمی داره وبقیه دردوسال اخیر وهمگی غیربومی وازهواداران اصلاح طلبان هستن باحقوق های پنج میلیون به بالا

اگر بتواند کارش را درست انجام دهد و اشتغالزایی کند خوبه.

اقای استاندارسه سال دیگرشمامیرویدواین عشایرعزیزمیمانندومالک کشت وصنعت!!!چه کسی پاسخگوخواهدبود؟چه تضمین عملی برای اجرای تعهدات وجوددارد؟
ارسال نظر