///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30073
تاریخ انتشار: د, 1397/05/08 - 22:37
رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل:
کشت و صنعت مغان براساس اصل 44 واگذار شد
رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: مجتمع کشت و صنعت مغان یکی از شرکت های تولیدی منحصر بفرد و توانمند کشور است که واگذاری آن بر اساس اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته است.

به گزارش آران مغان، میر حمایت میرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسی شرکت های دولتی و موسسات عمومی می توانند به بخش خصوصی واگذار شوند و شرکت کشت و صنعت مغان هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی اظهار داشت: نمایندگان استان در مجلس در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی موافق نبودند و اصلاح مدیریتی مد نظر نمایندگان بود.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل بیان کرد: باید در واگذاری این شرکت نهایت دقت و بررسی لازم از سوی کارشناسان صورت بگیرد تا سرنوشت آن به سرنوشت دیگر شرکت های واگذار شده کشور دچار نشود.

وی ساماندهی و تقویت مدیریت شرکت کشت و صنعت مغان را ضروری خواند و افزود: تنها راهکار تقویت این شرکت واگذاری به بخش خصوصی نیست بلکه می توان برای تقویت و توسعه این شرکت مدیریت آن را تقویت کرد.

میرزاده گفت: این شرکت باید به عنوان یک شرکت موفق و کارآمد در سطح کشور و خاورمیانه تبدیل شود و در این صورت است که می توان شاهد رشد و شکوفایی در عرصه کشاورزی در دشت زرخیر مغان بود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزایش مکانیزاسیون شرکت و تغییر رویه آبیاری، کشاورزی دقیق، توسعه گلخانه ، توسعه باغ ها، تولید زیتون و روغن زیتون، توسعه تولید گیاهان دارویی، تولید نهال و بذر و ایجاد زنجیره های تولید و اشتغال و کارآفرینی را برای تداوم توسعه شرکت کشت و صنعت مغان موثر دانست.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، 2 هزار و 600 هکتار باغات مدرن میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت های منحصر بفرد کشور محسوب می شود.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

جناب نماینده عزیز اصل 44 ایه قران نیست که نشود تغییرش داد ضمنا اسب را به قیمت نعلش نمی فروشند

دای راحت اولدوز الله اوزوزو اغ السسن. فقط قالدی مغانن جماعاتن ساتماغیز
ارسال نظر