///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29054
تاریخ انتشار : د, 1396/10/18 - 12:52

فرقی نمی کند استاد باشد یا دانشجو، کارمند باشد یا کارگر، در کل از هر قشری که سئوال می کنی چه خبر از منطقه و تحولات آن؟ بی درنگ با ادبیات خاص خود شروع به تعریف و تمجید و یا انتقاد از نماینده می نمایند.

به گزارش آران مغان، اگر موضوعات سایت ها و فضاهای مجازی منطقه پارس آباد و بیله سوار را در سالهای اخیر دنبال نمائیم به وضوح درمی یابیم که دنبال نمودن و ارزیابی فعالیت ها و عملکرد نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی یک موضوع مورد علاقه برای قشرهای مختلف منطقه می باشد.

فرقی نمی کند استاد یا دانشجو باشد، معلم یا دانش آموز باشد، کارمند یا کارگر باشد و... در کل از هر قشری که سئوال می کنی چه خبر از منطقه و تحولات آن؟ بی درنگ با ادبیات خاص خود شروع به تعریف و تمجید و یا انتقاد از نماینده می نمایند. هر کسی بنا به برداشت خود دیدگاه خود را در این خصوص اعلام می نماید.

در حالت کلی این موضوع نشان از بینش سیاسی و تحول ارزنده در اهالی منطقه می باشد که نسبت به عملکرد نماینده و نحوه فعالیت و کیفیت و کمیت آن آگاه است به طوری که این موضوع حتی درصد قابل توجهی از اوقات محافل اجتماعی و حتی خانوادگی را به خود اختصاص داده است.

بحث مهم اینجاست که اگر به درستی از این پتانسیل موجود استفاده گردد می تواند با سرعت غیرقابل وصف موجب شکوفایی و توسعه عرصه های مختلف منطقه گردد درغیر این صورت؛ صرف سیاست زدگی، تعصب گرایی و ایجاد تقابل اجتماعی بین قشرهای مختلف مردم تحت عنوان حامیان و غیرحامیان نماینده، بهره دیگری حاصل نخواهد شد. به طوری که اثرات این گونه تعارضات و تقابل ها در یک سال اخیر به وضوع قابل ملاحظه بوده که طرفین (حامیان و غیرحامیان نماینده) با ادبیات بسیار کوچه و بازاری و گاهاً با گفتارها و نوشتارهای خیلی سخیف همدیگر را متهم نموده و برچسب های ناروائی به هم می زنند! در این مدت این کش و قوس ها و زورآزمائی ها نه تنها راه به جائی نبرده و کوچک ترین اثری در برون رفت منطقه از مشکلات گریبان گیر خود نداشته بلکه در مواردی نیز خود اهالی رسانه و قلم منطقه را نیز سرگرم تسویه حساب های دوطرفه نموده و یا برخی از آنها را منفعل کرده و از گردونه فعالیت سیاسی و گاهاً اجتماعی خارج نموده است.

بسیار روشن است که نقد و انتقاد و یا به اصطلاح زیر ذره بین گذاشتن عملکرد مسئولین از رسالت مهم رسانه و قشر تحصیل کرده می باشد که در این راستا گردانندگان این رسانه ها مسئولیت سنگینی را برعهده گرفته و با اداره نمودن سایت، کانالهای نوظهوری مانند تلگرام و اینستاگرام زبان گویای اهالی منطقه شده اند.

درست است که باز نمودن سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی و مجازی و اعلام نظر در این فضا برای هر شخصی آزاد بوده و محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد، لیکن قلم زدن در این عرصه و هدایت دادن به افکار عمومی مسئولیت پذیری اخلاقی و اجتماعی بس سنگینی می طلبد که گردانندگان رسانه های این فضا و علاقمندان و مخاطبان آن بایستی به اهمیت آن واقف بوده و با فهم درست از دغدغه های ملی و منطقه ای و به دور از تعصب و تحجر در صدد مرتفع شدن آنها بکوشند.

چنین به نظر می رسد که حامیان و مخالفان نمایندگان فعلی و ادواری هر دو به دور از انصاف اقدام به اظهار نظر در خصوص کارنامه عملکرد این بزرگواران می نمایند، بدیهی است که این نوع برخورد با این موضوع یا نماینده را با بزرگنمائی عملکرد خود دچار توهم نموده و از واقع بینی منحرف خواهد ساخت و یا در صورت نادیده گرفته شدن فعالیت های خود، دچار یأس و ناامیدی شده و با بی کفایت جلوه شدن خود، از گردونه فعالیت های ارزنده خود خارج خواهد نمود.

مردم مغان (پارس آباد و بیله سوار) از سال 1342 تا كنون قريب به 11 نماينده در مجلس داشته كه آخرين آن مربوط به شکور پورحسین بوده كه هم اكنون كرسي مجلس دهم را بر عهده دارد. حال به نظر شما از بین این نمایندگان که در زیر به اسامی آنها اشاره شده کدامیک عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته است.
 

مجید عدل نماینده مغان در دوره 21 مجلس شورای ملی

***

محمد اسدی نماینده مغان در دوره 22 و 24 مجلس شورای ملی

***

 نجفقلی پسیان نماینده مغان در دوره 23 مجلس شورای ملی

***

محمدرضا راشد اولین نماینده مردم مغان بعد از انقلاب (مجلس شورای اسلامی)

***

مطلب دشتی تولیر دومین نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی

***

حبیب برومند داشقاپو سومین نماینده مردم مغان در مجلس شورای اسلامی

***

فیروز احمدی نماینده مردم مغان در انتخابات میاندوره ای مجلس چهارم شورای اسلامی

***

حسن الماسی نمایده مردم مغان در دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی

 

***

سلیمان فهیمی گیکلو نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

***

وکیل سپه اجیرلو نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

***

حبیب برومند نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره نهم مجلس شورای اسلامی

***
///

شکور پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در دوره دهم مجلس شورای اسلامی

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

از همه بهتر الماسی بود

تابحال من اینجور تصورمیکنم که همگی برای خودشان کار کردند بجز آقای پورحسین نه برای خودش کاری کرده نه برای مردم منطقه.

حسن الماسی

بنظر من آدم درست كاري برأي بهتر شدن واباداني منطقه نهايت تلاش رو مي كنه البته به وضع جامع هم بايد نگريست

آقای پورحسین فقط به فکر کل منطقه هست و تلاش برای آبادانی آدم درست کار و پاک و فعالیت هست

تا بحال هیچ نمایندی در شان مغان ندیدیم و نخوایم دید با این رای های طایفه ای

ساکترین ومودب ترین نماینده شکورپورحسین شقالان

به نظر من خودم نماينده شركت كنم بهتر و خودم شهر اباد ميكنم

در طول 10 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بزرگان و عزیزانی بر صندلی سبز بهارستان با آرای پاک و حمایت اکثریتی مردم، جلوس نموده اند. حال در طول خدمت و وکالت مردم در خانه ملت، توسط نمایندگان ادوار گذشته و نماینده محترم فعلی کدامین دستاوردها و امتیازات و اعتبارات و بودجه برای توسعه ی جلگه ی مغان، بویژه حوزه پارس آباد و بیله سوار بدست آمده و با تلاش نمایندگان اخذ گردیده؟ با ذکر موارد به تفکیک؛ در زمینه ی اقتصادی و صنعتی و فرهنگی و هنری و ورزشی به شرح ذیل چه اقداماتی عملیاتی و اجرایی و ملموس بوده؟ پاسخ سوالات ذیل ، بیانگر نمره ی نمایندگان خواهد بود ۱- احیا و ارتقاء و توسعه دو بنگاه بزرگ اقتصادی (شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت کشت و صنعت پارس) ۲- اشتغالزایی بیکاران و جوانان جویای کار با اخذ و تخصیص بودجه از منابع دولتی ۳- توسعه صنعت کشاورزی از لحاظ کمی و کیفی و رسیدگی به مطالبات کشاورزان منطقه ۴- توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و اخذ اعتبار از منابع مالی دولت و استفاده از منابع بکر و خدادادی طبعیی در این زمینه ۵- ایمن سازی و تعریض جاده های مواصلاتی پارس و بیله سوار به مرکز استان ۶- در خصوص بهداشت و درمان، بیمارستان ها و دعوت از متخصصین پزشکی و ارتقاء امکانات و تجهیزات پزشکی ۷- فرودگاه هواپیمایی ۸- مسائل زیست محیطی، حفظ منابع آبی و جلوگیری از آلایندگی های زیستی در رودخانه ی ارس ۹- ایجاد اماکن ورزشی و حمایت از ورزشکاران، تخصیص بودجه جهت حمایت از ورزش و ورزشکاران منطقه و قهرمانان این عرصه ۱۰- استفاده از ظرفیت های علمی منطقه و استفاده از ظرفیت دانشگاه های منطقه و مشارکت فرهیختگان و دانشجویان در برون رفت از مشکلات منطقه و ارتقاء سطح علمی ۱۱- نظارت به عملکرد مدیران و مسئولان در جلوگیری از فسادهای اداری و حیف و میل بیت المال ۱۲- نظارت به عملکرد مدیران شهری و توسعه و تغییرات در مشکلات مبلمان شهری ۱۳- در خصوص برخورداری از جاده ریلی ۱۴- حفظ و صیانت از حق ابه مغان از رودخانه ارس ۱۵- بازگشایی گمرک تازه کند، اصلاندوز ۱۶- ارتقاء و توسعه و حل و فصل مشکلات گمرک بیله سوار ۱۷- رسیدگی به مطالبات عشایر سلحشور و همیشه در صحنه مغان ۱۸- ارتقاء بخش اصلاندوز به شهرستان ۱۹- ایجاد کارگاهها و کارخانجات در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی با اخذ و تخصیص بودجه از منابع مالی دولت ۲۰- دهها و صدها مشکلات ریز و درشت دیگر در تمامی عرصه ها و پاسخگو به مطالبات مردم خطه ی مغان و عمل به وعده های داده شده در زمان قبل از انتخابات و ...

هیچکدام!!! دلیلش هم عقب ماندگی منطقه از ریل توسعه است ، دلیلش عدم برآوردن گشتن مطالبات بحق مردم است

عملکرد ۱۱نماینده در ۱۰ دوره= صفر

از طريق سايت آران طرحي را به نظر مسئولان دولت و نمايندگان مي رسانم: طرح اتصال مستقيم سه راهي شهرك پارس آباد به روستاي تيكانلوي گرمي در اين طرح كه فاصله بين اردبيل و پارس آباد را از 240 كيلومتر به 160 كيلومتر كاهش خواهد داد ، اين طرح با توجه به اينكه مسير هاي (پارس آباد كنگرلو و پارس آباد - گوگ تپه - گرمي ) فعلي به اهداف ديگر و قديمي ساخته شده اند مناسب و باصرفه نمي باشد و اكنون مسئولان در فكر چهار بانده كردن مسير قديمي هستند كه به هدف اتصال به تبريز يا اهداف ديگر ايجاد شده بود اين طرح جديد و به روز و با صرفه براي مردم و سرمايه ملي ، موجب ارتباط بدون تاخير با مركز استان و با صرفه جويي بسيار بالا نسبت به بودجه چهار بانده كردن و بسيار مفيد تر از آن بوده و موجب صرفه جويي در مصرف سوخت و سرمايه ملي خواهد بود . با توجه به اينكه از فاصله سه راهي شهرك تا روستاي تيكانلوي گرمي (واقع در 10 كيلومتري غرب گرمي) دقيقا 75 كيلومتر بصورت مستقيم فاصله وجود دارد و اگر جاده اي مستقيم بين اين دو نقطه ايجاد و احداث شود ، فاصله اردبيل پارس آباد به 160 كيلومتر هم نمي رسد! اين يعني صرفه جويي در سرمايه ملي ، كاهش اتلاف وقت ، كاهش تصادفات و صرفه جويي در بودجه چهار بانده كردن (كه در حقيقت كار كردن بر روي يك طرح قديمي با تفكر قديمي و بدون در نظر گرفتن اينكه جاده پارس آباد كنگرلو بيشتر به دليل اتصال پارس آباد به كنگرلو و نهايتا مركز استان سابق يعني آذربايجانشرقي ايجاد شده است) در حاليكه مركز استان فعلي ما اردبيل بوده و بيشتر ترددها از جاده پارس آباد كنگرلو به اردبيل ختم مي شود و جاده پارس آباد گرمي قديمي و خميدگي كماني شكل (در نگاه هوايي به نقشه ) كه اتلاف وقت و مخاطرات زيادي نيز به همراه دارد و نيز با اهداف قديمي ديگر ساخته شده و بصورت خط مستقيم با اردبيل نبوده و فرورفتگي كماني شكل دارد كه مسير را بسيار دور مي نمايد. با توجه به اينكه از روستاي تيكانلوي گرمي هم تا ورودي اردبيل از مسير جاده جديد گرمي اردبيل كمتر از 80 كيلومتر جاده مستقيم وجود دارد فلذا اين اتصال مستقيم( از سه راهي شهرك به تيكانلو) ميتواند با بودجه اي بسيار كمتر از بودجه چهار بانده اجرا شده و بسيار مفيدتر و موثر تر باشد ضمنا با توجه به اينكه اكثر اراضي داخل طرح كه جاده مفروض از آن مي گذرد داخل محدوده دولتي يعني كشت و صنعت ها و مراتع و كوهها نه چندان بلند قامت خروسلو واقع شده فلذا فرآيند تصويب و اجراي آن بسيار راحت و به صرفه و موجب صرفه جويي در ثروت ملي و كاهش تصادفات خواهد بود ان شاء الله

تنها نماینده ای که برای منطقه مغان کار کردند. دکتر حسن الماسی و دوره اول برومند بودند. و گرنه بقیه نماینده گان نه برای خودشان کاری کردند و نه برای منطقه. البته نا گفته نماند. الماسی و برومند هم برای خودشان و بستگان خودشانم کار کردند و هم برای مردم منطقه.این دو نماینده دو جانبه کار کردند.هم برای خود و هم برای دیگران.

ب نظر بنده تمامی کارهای زیر ساختی در دوره ایشان بنا نهاده شد

همه شون درجاي خودش براي منتطقه كارهايي كرده اند هرچند كاستي هايي بوده وهست. مشكل اينجاست يا چون اكثراً نتايج كارهايشان دردوره ويا دوره هاي بعد نمود پيدا كرده مردم احساس نكرده اند .يا اطلاع رساني مناسب نكرده اند . شهر مان مگر با چند دهه پيش فرقي نكرده ؟ قدر شناسي چيزي از شانمان كم نميكند . هركجا هستن موفق ومويد باشن

کارنامه نمایندگان از وضعیت منطقه معلوم است -با تمام احترام به سروران ارجمند باید عرض کنم که نمرات عملکردشان به هیچ عنوان قابل قبوا نیست-خداوند سرنوشت هر قوم را بدست آن قوم رقم میزند-از ماست که برماست

بهترین و فعال ترین نماینده در شهرستان اقای دکتر الماسی بودند

خطاب به یکی از نظر دهندگان بنام مغان جناب مغان -بابت کدام عملکردشان باید قدر دان باشیم؟؟؟ آقای علیزاده در بالا چندین مورد اساسی را به تفکیک نوشته اند -آیا در خصوص موارد فوق الذکر ایشان کدام یک نماینگان دستاوردی را حاصل کرده اند؟طوری می فرمایید شهرمان مگر فرقی نکرده؟ آدم احساس میکند انقلابی در جاده و کشاورزی و کشت و صمعت و رفع بیکاری و بهداشت و درمان و کشت وصنعت انجام شده و ما نمی بینیم-عملکردشان صفر است صفر-صفر

از نظر من هیچکدوم لایق نمایندگی رو ندارن.چون همشون برای خودشون کار کردن.مغان باید استان بود نه شهرستان.کشت و صنعت رو خوردن.شرکت برق که مال مغان بود الان ورودی اردبیل است که نماینده مغان که اسم نمیبرم به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان فروخت. نماینده ای که حرفشو بفروشه نماینده نیست وطن فروشه. و سلام علیک.

مسئولین ودست اندرکاران محترم به این ایده های مفید وقابل تامل همشهریان عزیزعنایت داشته باشند/این بزرگوارجناب مجیدی بالاخره ازسردلسوزی وعشق وعلاقه به وطن واستان وخاصه شهرستان یه طرح وترسیم درخصوص کوتاه کردن مس یر شهرستان به مرکز استان روواقعا کارشناسانه وباعنایت به تمامی جوانب ارائه نموده اندکه واقعاحیفه ابتربمونه وموردتوجه قرارنگیره/دست مریزادجناب مهندس مجیدی

در نظرات فوق شرايط روز دولتها مورد توجه قرار نگرفته است ولي محترمند

فیروز احمدی از همه اینها متعصب وغیرتی به مغان بود در دوره معاونت سیاسی استانداری اردبیل مدیر کل همش از پارساباد وبیله سوار بود اما الان چ خودتان قضاوت کنید

با سلام همه نماینده گان به خودشان کار می کنند در زمان الماسی قرار بود مشکل کشت و صنعت مغان و عشایر روستای حلاج آباد حل شود ولی تاکنون چند نماینده آمدند و رفتند حال نوبت پور حسین آیا این مشکل حل می شود اصلا نمایندگان مجلس به فکر عشایر نیست فقط وعده دروغ با تشکر
ارسال نظر